Гроші з повітря

Пенсіонери й малозабезпечені, для яких кожна копійка на рахунку, обурені такою сваволею: торік літнім людям довелося вистоювати черги біля Добровільного пожежного товариства, щоб отримати цей папірець. І не безплатно.

Гроші з повітря

 

«Послуга» коштує 50 гривень, та ніякої перевірки люди за свої гроші на­справді не мають. «Платять тільки за довідку, – щиро зізнається працівник контори Петро Миколайович. Якщо хочете таки прочистити димар, у нас є спеціальні працівники». Але за цю послугу треба теж заплатити – від 50 до 300 гривень. Тож для «вимушених клієнтів» – сказати, що все гаразд, і заплатити півсотні за папірець – найдешевший вихід. «Така довідка дійсна три місяці, та я не збираюся відповідати, коли що», – зізнається єдиний ліцензований спеціаліст пан Петро. 

Натомість директор Мукачівської філії ПАТ «Закарпатгаз» Іван Купар виправдовується: «Така довідка убезпечує самих споживачів, інша річ, що за перевірку гроші беруть – а робіт ніяких не виконують». На питання, які інструкції чи накази регламентують пред’являти  таку довідку газовикам, директор заперечує: «Для даних, які ми подаємо на оформлення субсидії, довідка не потрібна, та це вказано в правилах надання населенню послуг з газопостачання і «стосується всіх споживачів».  Читаємо правила, пункт 29: «серед  обов’язків споживача –утримувати в разі проживання в приватному будинку димові та вентиляційні канали в технічно справному стані (своєчасно  їх очищувати і перевіряти), провадити вентиляцію підвальних приміщень і герметизацію вводів інженерних комунікацій (для води, тепла, електрокабелів тощо)».

Натомість пунктом 33 газотранспортна організація зо­бо­в’язана проводити інструктаж власників приватних будинків з дотримання правил техніки безпеки під час прочищення димових і вентиляційних каналів.

Тобто жодних нормативних документів, де чітко вказано, що газовики мають право вимагати таку довідку, – не існує. Це справа особистої відповідальності споживача. По суті, виходить, що з рекомендаційної норми зробили документ, на якому можна підзаробити. І вимагатимуть його  в усіх споживачів газу, а це 55 тисяч абонентів.

Ще одна «приємна новина» – до Добровільного пожежного товариства, яке торік надавало довідки про послугу за гроші, але без послуги, додалася ще одна приватна структура, яка також отримала ліцензію. Начальник мукачівського газового господарства каже: «Я чув, що є ще одна приватна фірма, і ціна буде більшою за 50 гривень». А експерт Добровільного пожежного товариства назвав конкретну суму такої послуги в конкурентів – 85 гривень. 

Хоча для тих, хто отримує субсидії, вихід є, і цілком законний – скористатися спрощеним порядком оформлення субсидії. За інформацією управління праці та соцзахисту: «Управління праці має право робити запити та безплатно отримувати від відповідних установ інформацію, необхідну для призначення субсидій».

Тобто людина може напряму звернутися в соцзахист із заявою та декларацією і всі передбачені довідки безплатно отримає управління праці та соціального захисту. Та є один великий камінь спотикання: система електронних запитів ще не працює досконало – причина в технічному та людському факторі. Тож часто спеціалісти мають у прямому сенсі виходжувати довідки, і процес цей може затягтися.  А вже за десять днів із дня подачі останньої довідки ухвалюється рішення про призначення субсидії. Тож на практиці більшість споживачів радше самі обійдуть енергетиків і газовиків. А там уже справа принципу: платити гроші або йти у контору з адвокатом. 

Юліанна Єгорушкіна

13 вересня 2012р.

Теги: гроші

Коментарі

Дені 2012-09-14 / 07:54:21
Ця довідка і за радянських часів була платна але роботи не виконували.Всі газові прилади що приєднуються до димоходів мають датчик тяги і якщо тяги немає то газовий клапан не відкриє газ.

«П’ятиповерхівки ще нема, а квартири обіцяні і Погорелову, і Ратушняку»
/ 8Закарпатці організувалися у партизанський загін
/ 4Батьки дитини, яка померла в пологовому будинку Ужгорода, вважають, що немовля підмінили
Архієпископ Феодор: «Ми готові духовно підтримати наших військових у Криму»
/ 6Закарпатський інтерн оперував поранених на Майдані
/ 1З церкви в Мукачеві вкрали мощі святих, яким дві тисячі років
/ 3Чеські медики досі не наважуються вийняти з тіла уродженця Ужгорода картеч, "отриману" на Майдані
Подорожі чоловіка-мізинчика Сабоніса
«Виношу дитину за 30 тисяч доларів»
Заробітчанські поневіряння ужгородки
На Закарпатті послуги детектива поки що не надто популярні
/ 13На Закарпатті болісно відреагували на погрози "регіоналів" закрити УГКЦ
/ 3В Ужгороді прокуратура досі не знає, чи законно влада продала аптеки
Від новорічного похмілля допоможуть швидкий секс і контрастний душ
/ 1Люди захистили від дерибану футбольне поле у Горянах
Одержимий кухнею
/ 3Новий Рік в Ужгороді, або Стриптиз Снігуроньки – від 600 гривень
/ 1Розлучені, геї, ігромани – «клієнти» закарпатських психотерапевтів
Ужгород: Замість туалетів – заіржавілі дірки
/ 13Повернулася лікарка, яка продавала дітей
Скульптурний трудоголік. Роботи ужгородця Юрія Максимовича купують попи і прокурори
У Мукачеві Будинок офіцерів руйнується, бо казначейство не дає грошей
Презервативи, Ленін і цуцик за 10 «штук»
/ 1В Ужгороді "забули" відновити покриття пішохідної частини транспортного мосту
Отрутою і ґумовими кулями. Доґгантери в Ужгороді вбивають щомісяця 5–10 собак
» Всі записи