У Кошицях відбувся різдвяний концерт хору "Карпати" (ФОТО)

Уже вдванадцяте у суботу, 15-го грудня у заповненому залі історичної ратуші в Кошицях пройшов концерт з неповторною атмосферою різдвяних свят.

У Кошицях відбувся різдвяний концерт хору "Карпати" (ФОТО)

«Різдвяні традиції нацменшин міста Кошиці» і в цьому році з нагоди найкращих свят року підготував Український народний хор «Карпати» у співпраці з Регіональною радою СРУСР в Кошицях та Містом Кошиці в рамках програми «Кошицьке казкове Різдво». Концерт на цей раз був супровідним заходом проекту «Як сліпі міняють світ музики ІІ», який реалізувало Громадське об’єднання «Феман» з підтримкою Міністерства культури Словацької республіки. 

Початок концерту був несподіванкою для публіки і організаторів. В зал вступив Камерний хор «Кантус» з Ужгороду, який заспівав одну колядку і відомого тисячолітнього «Щедрика». Ужгородський хор, який є великим приятелем хору «Карпати», таким чином привітав всіх з грядущим Різдвом перед своїм виступом на Різдвяному концерті Філіпа Туму в Державному театрі Кошиці, драматург та диригент концерту Ігор Довгович. 

Після цієї несподіванки розпочато концерт колядкою «В Віфлеємі новина», яку співаючи із свічками в руках в зал приніс хор «Карпати». Разом з «Карпатами» колядку співала і публіка. На сцені загоріли різдвяні свічки і конферансьє концерту Марія Побегова та Людмила Гарянська поздоровили всіх присутніх тисячолітнім привітом нашого народу «Христос раждається» і привітали поважних гостей, голову РР СРУСР в Кошицях Йосифа Воока, голову об’єднання «Феман» і уповноваженого мера міста Кошиці для стосунків з Україною Едуарда Бураша, спонсорів хору «Карпати» і концерту Марію Ольшавську, Петра Грінка та родину Господарів. 

«Віншую вам добрі люди най Божа поміч з вами буде!» Після цього віншування у виконанні хору  «Карпати», під диригуванням Левка Довговича та Святослава Довговича, прозвучали колядки «Бог Предвічний» та «Радість нам ся явила». А після віншування «Ой, колядо, колядочко, яка ти нам мила, бо Пречиста Божа мати Сина породила!» перший блок концерту у виконанні «Карпат» закінчили колядки «Чудесна зірка» з солістами Світланою Мартинюк і Штефаном Душиком і вдруге прозвучала у всьому світі відома щедрівка «Щедрик» з доби Київської Русі, під диригуванням Світлани Мартинюк.  

Дві словацькі колядки «Яке то світло» і «Народився Божий син» вклали в програму концерту солісти хору «Карпати» і довголітні учасники конкурсу «На кошицькій турні» Гелена Волошинова та Андрій Гапштак. Після них вперше на концерті Різдвяних традицій представилася фольклорна група «Жівена» з Молдави над Бодвою, яка вже 33 років діє в рамках «Союзу сліпих та слабозорих в Словаччині». Її членами є співачки з різних куточків Словаччини. Виконали дві словацькі та одну угорську колядку. 

З натхненням заповнений зал прийняв і вступ сліпих братів Норберта та Генріха Вілнроттерровців, успішних учасників конкурсу «Чехословаччина шукає талант»,  у виконанні яких вперше на концерті традицій нацменшин прозвучала  сучасна, між молоддю популярна «репова» музика. 

Після нетрадиційного блоку сучасної музики угорські різдвяні традиції запрезентували колядкою солісти хору «Карпати» Марія Побегова та Штефан Душик.

«Вітаємо на сцені наймолодших учасників нашого концерту – талановитих Юлію та Ніколаса Корманикових з Великого Шаріша з їх мамкою Mонікою, які «Прийшли нас звеселити i колядою новину возвістити». Кошицька публіка вже їх знає і полюбила їх,» запросила на сцену вже традиційних гостей концерту корферансьє Людмила Ґарянська. Колядки та віншування талановитих діточок знов мали неабиякий відгук у публіки.  

В другій половині дванадцятого Різдвяного концерту традиції чеської нацменшин в Історичну ратушу принесли довголітні учасники концертів. Жіночий хор Чеської спілки в Кошицях під керівництвом хормейстера Моніки Томчакової з чеськими колядками, солістка хору «Карпати» Марія Побегова з колядками і віншуваннями зі спішського села Жакарівці і врешті чоловіча співацька група «Поляна» під керівництвом Ярослава Дірги з солістками Марією Побеговою та Монікою Дірговою заспівала три колядки «Дивная новина», «Ангел пастирям мовив» і «На різдвяні свята». 

Під кінець на сцену вийшов головний організатор концерту хор «Карпати», у виконанні якого прозвучали колядки «Ой, видить Бог» і «С нами Бог» із солістами Томашом Намешпетром та Андрієм Личком. «З Новим роком, в добрий час, з Рождеством вітаєм вас, щастя, миру і добро  і дожити літ до сто! На Многая і благая літа!» прозвучало вітання перед колядкою «Слава нашим господарям».

Під звуки дзвонів в самому кінці концерту на сцену вийшли всі виконавці, щоб заспівати найвідомішу у світі різдвяну пісню «Тиха ніч» у трьох мовах: українською, чеською і на кінець всі разом словацькою мовою. На фортепіано супроводив Святослав Довгович.

Різдвяний настрій після концерту вже традиційно зміцнили і дрібні подарунки, котрі від хору «Карпати» передали кожному глядачеві членки хору Олена Личко та Марія Матисова. І на подвір'ї Історичної ратуші вже традиційно пригощали всіх глядачів келишком різдвяного «Карпатського пунчу», котрий і в цьому році спонсорував Петро Грінко, пунч підготувала сім’я Йозефіни і Мілана Гупцейових. Ще довго після закінчення концерту його учасники при келишку у дружній атмосфері висловлювали щирі слова подяки та признання організаторам за утримування наших тисячолітніх традицій.

В передріздвяній добі 9 грудня «Карпати» співали св. Літургію в греко-католицькій церкві та зреалізували концерт колядок та народних пісень в селі Бачков. Концерт здійснено під захистом старосту Йозефа Нємчіка. Ініціаторами виступу в Бачкові була сім’я Коларчикових, членів хору «Карпати». Імпреза хору «Карпати» в Бачкові мала великий успіх.  

«Різдвяні традиції нацменшин в Кошицях 2018» - дванадцятий різдвяний концерт Українського народного хору «Карпати» та його гостей в Історічній ратуші в Кошицях

Заповнений зал Історичної ратуші в Кошицях

Несподіванкою були на початку концерту дві колядки у виконанні Камерного академічного хору «Кантус» з Ужгороду

«В Віфлеємі новина» - співають «Карпати»

Співають «Карпати», диригує Левко Довгович

Співають «Карпати», диригує Святослав Довгович

«Чудесна зоря», соло заспівують Світлана Мартинюк та Штефан Душик

Колядує жіноча співацька група «Жівена»

З натхненням заповнений зал прийняв і вступ сліпих братів Норберта та Генріха Вілнроттерровців, успішних учасників конкурсу «Чехословаччина шукає талант»

Угорські різдвяні традиції запрезентували колядкою солісти хору «Карпати» Марія Побегова та Штефан Душик

Наймолодші учасники концерту – талановиті Юлія та Ніколас Корманикові з Великого Шаріша з мамкою Mонікою

Довголітній гість концерту - жіночий хор Чеської спілки в Кошицях під керівництвом хормейстера Моніки Томчакової

Віншування і колядки із Жакаровець у виконанні солімтки хору «Карпати» Марії Побегової

Чоловіча співацька група «Поляна» під керівництвом Ярослава Дірги з солістками Марією Побеговою та Монікою Дірговою

Співають «Карпати», диригує Левко Довгович

Найвідоміша у світі різдвяна пісня «Тиха ніч» у трьох мовах: українською, чеською і словацькою мовою у виконанні всіх виконавців концерту, на фортепіано супроводив Святослав Довгович

«Карпати» у грекокатолицькій церкві в Бачкові

Концерт колядок та народних пісень в селі Бачков

Староста Бачкова Йозеф Нємчік дякує художньому керівнику хору «Карпати» Левку Довговичу за концерти

Святослав Довгович

Українці Словаччини, Закарпаття онлайн.Спецпроекти
26 грудня 2018р.

Теги: концерт, Кошиці

Коментарі

РУХ-інформ 2019-01-09 / 10:16:19
Добре і приємно, що в Східній Словаччині є аматорські і професійні українські колективи, які виконують українські пісні зберігаючи і відтворюючи чудову українську пісню.

/ 1Зеленський зустрівся з українською громадою Словаччини
Українці Словаччини зберуться на День народних традицій та "Пероги-2020"
У Кошицях молодь знову зустрілася на ювілейному 25-му літньому таборі "Карпати 2020"
/ 1Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
Відбулася зустріч представників українських організацій Словаччини і співробітників Посольства України в СР
Старий Новий рік українці Словаччини святкували в Кошицях із Закарпатським народним хором
Традиційний "Святий вечір з Карпатами" відбувся з нагоди Різдва у Кошицях
Різдвяний вечір у виконанні Піддуклянського ансамблю відбувся у Пряшеві
/ 3У Пряшеві презентували книжку про бомбардування міста Червоною армією у грудні 1944 року
Український народний хор "Карпати" представив "Різдвяні традиції нацменшин міста Кошиці"
/ 2Пряшівський Театр ім. О. Духновича вшанував Марка Кропивницького прем’єрою комедії за його твором
У Музеї української культури у словацькому Свиднику покажуть "Дари Карпат"
У Пряшеві вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні
У музеї української культури у Свиднику на Дні народних традицій проведуть міжнародне змагання з приготування вареників
/ 3У Братиславі на 103-у році помер корифей словацької та чеської україністики Микола Неврлий
У Словаччині відбувся XXIV-й літній табір "ПЛАСТу"
Українці Словаччини у День незалежності України пройдуть "Стежками Олександра Павловича"
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
"Український хор "Карпати" виступив з концертом на "Днях України 2019" в Кошицях
/ 3Майстрині з Закарпаття представили свої вироби на виставці "Карпатська писанка" у Словаччині
Микола Мушинка. Моя провесна 2019 року
У словацькому Свиднику клуб художнього слова організовує зустріч із закарпатським поетом Василем Густі
/ 1У Свиднику стартує ювілейне міжнародне бієнале лляної тканини "З Кросно до Кросно"
100-річчя Олени Рудловчак розпочали відзначати у Пряшеві
Пряшівський "Пулс" сприяв одному з найкращих новорічних балів і концертів в історії в Кошицях
» Всі записи