У Пряшеві відкрилася ювілейна виставка галереї «Атріум» (ФОТО)

Крім державної Шариської галереї у Пряшеві існують і кілька приватних галерей образотворчого мистецтва. Одною з них є галерея "Атріум", заснована 2005 року при ресторані такої ж назви у центрі міста (вул. Флоріана № 4). Її власником є інженер Андрій Баленчин, випускник З’єднаної школи ім. Тараса Шевченка з українською мовою навчання.

У Пряшеві відкрилася ювілейна виставка галереї «Атріум» (ФОТО)

Крім державної Шариської галереї у Пряшеві існують і кілька приватних галерей образотворчого мистецтва. Одною з них є галерея "Атріум", заснована 2005 року при ресторані такої ж назви у центрі міста (вул. Флоріана № 4). Її власником є інженер Андрій Баленчин, випускник З’єднаної школи ім. Тараса Шевченка з українською мовою навчання.

За десять років існування галереї в її просторах було реалізовано 65 виставок. Галерея влаштувала 18 пленерів та ряд інших акцій. У них крім художників Словаччини брали участь й митці із сусідніх країн: України, Польщі, Чехії, Угорщини, Австрії, але й з Росії, Болгарії, Сербії і навіть з далекої Японії. Мабуть найтісніші стосунки галерея „Атріум“ має з митцями Закарпатської області України, які є найчастішими учасниками її виставок та пленерів. Вже у першому міжнародному пленері у червні 2005 року брало участь п’ять художників із України: Анна Ландовська, Олена Кондратюк, Ласло Мадяр, Людмила Корж-Редько та Сергій Корсай. Галерея влаштовує виставки не лише у своїх просторах, але й мимо них. Дуже успішною була виставка 2006 року у Закарпатському художньому музеї в Ужгороді, на якій представило свої твори 25 художників зі східної Словаччини. 2014 року галерея влаштувала персональну виставку картин Йосифа Яцканина в Японії.

При галереї від самого початку діє Клуб приятелів галереї „Атріум“, першим головою якого був співзасновник галереї художник Юрій Кресила, уродженець села Михайлів на Снинщині. Клуб, членами якого є професіональні художники, але й любителі образотворчого мистецтва, влаштовує подорожі за мистецтвом у різні регіони Словаччини, але й близького зарубіжжя. Дуже успішною була недавня автобусна подорож членів клубу по Закарпатській Україні.

Галерея дає простір для виставок не лише професіональним художникам, але й художникам-аматорам. Виставлялися тут і картини студентів кафедри образотворчого виховання Пряшівського університету, учні художніх училищ та навіть середніх та початкових шкіл.

Популярними були зокрема т. зв. „Різдвяні художні салони“, на яких виставлялися картини кількох, а то й кількох десятків художників.

 *  *  *

11 червня ц. р. в галереї „Атріум“ відбулося відкриття ювілейної виставки з нагоди десятиліття її заснування. На ній було представлено 77 творів, головним чином тих художників, які виставлялися на попередніх виставках. І тут значну частину виставлених творів становили картини художників України. Четверо з них, а саме: Людмила Корж-Редько, Анна Ландовська, Сергій Біба – з Ужгорода  та Сергій Корсай з Луцька – брали у вернісажі особисту участь.

Виставку відкрив  директор галереї Стано Шамко. Після нього виступив власник галереї Андрій Баленчин, голова Клубу приятелів галереї „Атріум“ Марко Демчак та інші гості. Всі вони високо оцінили десятилітню діяльність галереї та закликали до продовження цієї діяльності.

Складовою частиною вернісажу була презентація альбому-каталогу „Деясять років галереї Атріум“ (відповідальний редактор Кветослава Мудрікова). Це – великоформатна 156-сторінкова книга на крейдяному папері, в якій словом (словацькою та англійською мовами) та кольоровими світлинами (в основному репродукціями картин) представлено майже усіх художників, що виставлялися в галереї за десять років її існування. Усіх світлин у книзі є майже пів сотні. Книга відповідає найсуворішим вимогам сучасної поліграфії і є достойним внеском у святкування десятиліття найуспішнішої приватної галереї міста Пряшева.

Микола Мушинка

Галерея „Атріум“ у Пряшеві

Частина художників, які виставлялися в галереї „Атріум“ протягом десятьох років

Ювілейну виставку привітав власник галереї Андрій Баленчин (в центрі з мікрофоном)

Гості із Закарпатської області зі своїми пряшівськими друзями. Зліва: Анна Ландовська, Сергій Біба, Андрій Баленчин (батько власника), Зузана Баленчин (дочка власника), Магда Мушинка, Людмила Корж-Радько.

Книжку „Десять років галереї Атріум“ похрестили… різнокольоровими олівцями

Частина учасників святкування

Фото на згадку: Микола Мушинка, Яна Імріхова та Ярослав Шуркала

Українці Словаччини, Закарпаття онлайн.Спецпроекти
13 червня 2015р.

Теги: Атріум, галерея, Пряшів

У музеї української культури у Свиднику на Дні народних традицій проведуть міжнародне змагання з приготування вареників
/ 3У Братиславі на 103-у році помер корифей словацької та чеської україністики Микола Неврлий
У Словаччині відбувся XXIV-й літній табір "ПЛАСТу"
Українці Словаччини у День незалежності України пройдуть "Стежками Олександра Павловича"
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
"Український хор "Карпати" виступив з концертом на "Днях України 2019" в Кошицях
/ 3Майстрині з Закарпаття представили свої вироби на виставці "Карпатська писанка" у Словаччині
Микола Мушинка. Моя провесна 2019 року
У словацькому Свиднику клуб художнього слова організовує зустріч із закарпатським поетом Василем Густі
/ 1У Свиднику стартує ювілейне міжнародне бієнале лляної тканини "З Кросно до Кросно"
100-річчя Олени Рудловчак розпочали відзначати у Пряшеві
Пряшівський "Пулс" сприяв одному з найкращих новорічних балів і концертів в історії в Кошицях
Із колядою та віншуваннями відзначив Різдво у Кошицях український хор "Карпати"
/ 1У Кошицях відбувся різдвяний концерт хору "Карпати"
У Бардієві та Пряшеві звучала "Маковицька струна"
Українці в Пряшеві також вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні
/ 1"Чарівність різдвяних прикрас" ручної роботи оселиться в Музеї української культури у Свиднику
У Словаччині пройдуть 20 км "Стежками Олександра Павловича"
Пласт у Словаччині відзначив 90-річчя вже 23-ім літнім табором "Карпати 2018"
Левко Лукʼяненко
Закарпатці взяли участь у ювілейному "Шенгенському меридіяні" у Словаччині
У Музеї української культури у Свиднику можна побачити світ в українсько-словацьких кольорах
У Свиднику відбулося 64-те Свято культури русинів-українців Словаччини
Свято культури русинів-українців у словацькому Свиднику відзначатимуть із виставкою та концертом бандуристок
Міжнародну Ніч музеїв та галерей можна відзначити в Музеї української культури в Свиднику
» Всі записи