Закарпатською прокуратурою порушено 10 кримінальних справ у сфері регулювання земельних відносин

Протягом першого півріччя прокурори, із залученням спеціалістів контролюючих органів, провели перевірки додержання місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання вимог земельного законодавства України щодо володіння, користування і розпорядження землями сільськогосподарського та іншого призначення.

Прокурорськими перевірками встановлено, що у всіх містах та районах області виявлено суттєві порушення земельного законодавства при наданні земельних ділянок у власність та оренду, відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, а також виявлені факти самовільного захоплення земель та їх забруднення.

За наслідками перевірок порушено 10 кримінальних справ у сфері регулювання земельних відносин, використання та охорони земель, з яких 7 направлено до суду, принесено 91 протест, до судів різних інстанцій заявлено 64 позови та 30 заяв про видачу судових наказів, складено 3 протоколи про корупційні правопорушення, розглянуто і задоволено 43 приписи та подання, до відповідальності притягнуто 25 посадових осіб, відшкодовано до бюджету 474 тис. грн.

Прокуратурою Воловецького району виявлені випадки користування суб’єктами підприємницької діяльності земельними ділянками без укладення відповідних договорів оренди та внесення орендної плати, у зв’язку з чим до господарського суду заявлено два позови.

Прокуратурою м. Ужгорода виявлено ряд порушень діючого законодавства у відділі землекористування та управлінні майном міста Ужгородської міської ради.

Так, за результатами розгляду звернення ВАТ „Ужгородський завод „Електродвигун” до Ужгородської міської ради про передачу останньому в оренду земельної ділянки розміром 0,5824 га та проекту землеустрою щодо її відведення, Ужгородським міським відділом земельних ресурсів підготовлено відповідний проект рішення міської ради. У зв’язку з цим, ВАТ „Ужгородський завод „Електродвигун” передано вищевказану земельну ділянку в оренду строком на 2 роки. У подальшому це рішення міської ради було направлено до управління майнової політики міської ради, яке згідно з рішенням сесії Ужгородської міської ради уповноважено здійснювати оформлення та реєстрацію договорів оренди землі з правом підпису.
Проте, на сьогоднішній день відповідний договір оренди земельної ділянки з ВАТ „Ужгородський завод „Електродвигун” відсутній.

Крім того, встановлено факти прийняття Ужгородською міською радою рішень про надання в оренду земельних ділянок всупереч вимогам Земельного кодексу України.

Зокрема, рішенням Ужгородської міської ради приватному підприємству „Діалог В” надано в оренду строком на 7 років земельну ділянку площею 0,95 га по вул. Єньковській для розміщення та будівництва багатоповерхової житлової забудови та торгово-офісних приміщень, без винесення попереднього рішення про затвердження проекту відведення земельної ділянки. Аналогічне порушення допущено при наданні в оренду земельної ділянки ТзОВ „Закарпатбуд”.

Також, при винесенні рішень допускаються факти порушення ст.ст. 20, 118 Земельного кодексу України, тобто, не вказується цільове призначення земельних ділянок, або ж при прийнятті рішень про передачу земельних ділянок у власність для будівництва та обслуговування житлових будинків та будівництва індивідуальних гаражів в порушення ст. 121 ЗКУ відсутнє розмежування по цільовому призначенню.

Виявлено також факти прийняття Ужгородською міською радою односторонніх рішень в порушення та без врахування гарантованих Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України та договором оренди прав орендаря земельної ділянки.
Зокрема, рішенням Ужгородської міської ради „Про надання, відмову у наданні та приватизацію земельних ділянок” вирішено відмінити пункт рішення сесії IV скликання щодо надання в оренду строком на 10 років ВАТ „Готельно-туристичний комплекс „Інтурист-Закарпаття” земельної ділянки площею 1457,99 кв.м. для облаштування стоянки на пл. Кирила і Мефодія, 5, на підставі якого між управлінням майнової політики міста Ужгорода та вказаним підприємством укладений відповідний договір оренди зазначеної земельної ділянки на 10 років з передбаченими вимогами законодавства правами та обов’язками сторін.

За наслідками перевірки прокуратурою м. Ужгорода опротестовано два рішення сесії Ужгородської міської ради та внесено подання про усунення порушень вимог Земельного кодексу України та Закону України „Про оренду землі” під час винесення рішень по передачі в оренду та в приватну власність земельних ділянок.
Ужгородською міжрайонною прокуратурою також виявлено ряд порушень земельного законодавства. До прикладу, Дубрівською сільською радою прийнято рішення про надання громадянину В. у приватну власність земельну ділянку на підставі відповідних заяв громадян та матеріалів обмірів земельних ділянок, однак, громадянка жодних заяв на отримання земельної ділянки не надавала. Прокурором опротестовано дане рішення. Протест – задоволено.

В Абранській сільській раді Воловецького району всупереч вимогам Земельного кодексу України приймались рішення про безоплатну передачу земельних ділянок у власність без попереднього розгляду та погодження проектів відведення, а також затвердженого генерального плану забудови населених пунктів. Крім того, у рішеннях не зазначалась площа, місце розташування та призначення земельної ділянки. У рішеннях відсутні відомості про громадян, яким надавались земельні ділянки. За результатами перевірки міжрайонною природоохоронною прокуратурою внесено 11 протестів на незаконні рішення сільської ради по земельних питаннях.

Аналогічні порушення при прийнятті рішень допущені Бедевлянською сільською радою Тячівського району при наданні громадянам земельних ділянок у постійне користування із земель запасу сільської ради. На дані рішення прокуратурою внесено 9 протестів.

За наслідками проведених перевірок додержання земельного законодавства у сфері земельних відносин Хустською міжрайонною прокуратурою протягом року порушено 4 кримінальні справи, з яких 2 направлено до суду. У процесі слідства встановлено збитків на суму 132 тис. грн., з яких відшкодовано 110 тис. грн.

Прокуратурою області встановлено, що голова Воловецької районної ради одноособово видав письмовий дозвіл ТОВ „Верховина 1030” на оформлення договору оренди земельної ділянки для розміщення туристично-готельного комплексу та системи гірськолижних витягів на земельній ділянці розміром 16,6 га на території Абранської сільської ради, за межами населеного пункту, без відповідної проектної документації та з перевищенням своїх повноважень, так як таке рішення вправі приймати районна державна адміністрація, тому вказаний дозвіл прокуратурою району опротестовано.
Прес-служба прокуратури Закарпатської області
13 червня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

02:40
BMW грабіжників,які розстріляли валютника, знайшли спаленою на території колишньої військової частини
02:26
В Ужгороді Lexus вилетів на узбіччя з дороги та зніс паркан
18:47
/ 4
У "розстріляного" валютника забрали близько 1 млн грн. Оприлюднено ВІДЕО нападу
18:08
/ 3
До 5,5 років в'язниці засуджено адвоката, що п'яним з'їхав на Mitsubishi Outlander у кювет на Ужгородщині і смертельно травмував 11-річну дівчинку
17:49
/ 26
В СБУ розповіли про затримання ОЗУ із депутатом Свалявської райради у складі: обкладали "даниною" підприємців і "вибивали" борги
14:45
/ 6
У Сваляві за вимагання затримали депутата-"відродженця" з оточення Ланя "Блюка" – журналіст
14:25
/ 2
Валютника, котрого підстрелили на Берегівщині, оперують
10:10
/ 2
У селі на Берегівщині підстрелили валютника, постраждалий – в реанімації
17:51
/ 3
Поліція розшукала чоловіка, який підпалив Долину нарцисів на Хустщині
13:45
На Іршавщині п'яний водій "Мазди" з'їхав у кювет, а потім ще спробував чинити опір поліцейським
10:21
На Берегівщині підліток, викравши вночі з магазину алкоголь і сигарети на 6 тис грн, розпив його із приятелями
23:31
/ 1
У Мукачеві 70-річний чоловік вбив співмешканця доньки ударами дошки по голові
19:48
У Ключарках на Мукачівщині зіткнулися Skoda та Volkswagen
14:47
/ 4
На Воловеччині дві жінки викрали гроші з каплички
14:33
/ 4
В Ужгороді поліція затримала іноземця, який з мачете напав на сусіда
14:07
Під час пиятики на кладовищі берегівець вкрав у приятеля по чарці гаманець з великою сумою
17:08
/ 11
На Закарпатті затримали прикордонника, що вимагав хабара за "дозвіл" на вивезення контрабандних сигарет
17:05
Прикордонник, що за 800 доларів хабара сприяв на Закарпатті контрабанді тютюну до Угорщини, постане перед судом
01:57
/ 9
У Мукачеві, розібравши стіну з сусіднього магазину, обікрали магазин зброї
14:36
Затверджено обвинувальний акт двом оперуповноваженим у побитті двох ужгородців у міськвідділку поліції
13:55
/ 1
Мешканець Ужгорода, працюючи торговим представником, заволодів грошима підприємства на суму 30 тис грн
09:14
За минулу добу на Закарпатті жодного нового пацієнта з підозрою на COVID-19 не поступило
00:07
/ 8
На Великоберезнянщині затримали дві вантажівки з деревиною
17:42
/ 1
На Тячівщині затримали 70-річного "серійника", що виніс із хати селян телефон, алкоголь та продукти на понад 8 тис грн
16:06
У Виноградові взято під варту чоловіка, котрий ударив поліцейського ножем
» Всі новини