За здоров’ям – на коня!

Іпотерапія – спосіб вирішення багатьох проблем організму в Мукачівському клубі аматорів верхової їзди та іпотерапії

За здоров’ям – на коня!

 

Здоров’я людини – це дар, яким наділяє її природа від моменту зачаття і до останнього подиху. Нехтувати ним або ж ставитись до нього недбало – означає не жити в гармонії з природою, а навпаки, скорочувати собі віку, причому робити це  свідомо, часом навіть не розуміючи, чому стан нашого організму помітно погіршується, хоча ми, начебто, намагаємось робити все можливе, аби його підтримати...

Один із дієвих способів допомогти власному організму природнім шляхом – іпотерапія (від грецьк. hippos — кінь та Θεραπεία – лікування).

Лікувальні властивості і вплив біополя через м’язові імпульси коня на організм людини з давніх часів був і залишається незамінним засобом зцілення хвороб хребта, опорно-рухового апарату, внутрішніх органів, центральної нервової системи, захворювань різної етіології та ступеню складності, крім того, таким способом впливу на організм може користуватись також цілком здорова людина, без фізичних вад, для профілактики різноманітних захворювань.

Кінь – це потужний стимулюючий засіб, джерело енергії, яка дає людині масу корисних і приємних відчуттів. Температура тіла коня є вищою від людської температури тіла на 2-2.5 градуси, і за рахунок цього зігріваючого ефекту з додаванням дії імпульсів біополя коня відбувається його безпосередній вплив на людський організм, і, як наслідок – лікувальний ефект.

Можливість  такого лікування для всіх бажаючих існує в Мукачеві з 1996 року, а саме – протягом 16-ти років в клубі аматорів верхової їзди та іпотерапії.

Ініціатором та засновником клубу є Тиберій Лазар – людина, що протягом всього життя, завдяки любові до коней, робить добру справу і залучає до цього інших. Хобі Тиберія в свій час вплинуло на членів його родини – доньку Корнелію та сина Тиберія-молодшого, які, наслідуючи приклад батька, також працюють в клубі інструкторами верхової їзди, займаючись з хворими дітьми, що потребують допомоги.

Клуб знаходиться на території, яку арендують для здійснення цієї прекрасної справи – допомоги людям, які в ній мають суттєву потребу. Працює він протягом року майже весь час, за винятком періодів сильних дощів чи морозів.

Початок клубу дала найстарша серед інших кобила на ім’я Ластівка, з якої все і почалося. Далі кількість коней поступово збільшувалася, з’явились на світ Шелла, Багіра, Клінтон, Герда та інші. Зараз в клубі є 9 коней, догляд за якими здійснюється власними силами та фінансуванням. Загалом, послугами клубу користуються близько 20-ти його членів – від дітей до дорослих, отже, всі, хто любить коней і має бажання з ними спілкуватися засобами іпотерапії, має таку чудову і потрібну можливість в місті над Латорицею.

Цікаво і важливо, що Тиберій-старший за фахом – водій, але, не зважаючи на це, реалізує себе в такому цікавому і корисному хобі. Для нього іпотерапія – це і природнє явище,  і спосіб вирішення багатьох проблем зі здоров’ям, адже вона відбувається без жодних втручань медичних засобів.  В свій час, протягом 2.5 місяців в Німеччині (Потсдам) Тиберій вивчав основи методику верхової їзди та іпотерапії, основи конярства. Для нього і його родини це – не лише хобі, а й спосіб життя, справжнє покликання, і без цього він себе просто не уявляє. Він переконаний, що верхова їзда – це і хобі, і активний відпочинок,  і вид спорту, і лікувальна фізкультура, та насамперед – любов до тварин, вираження своїх емоцій, творчий процес який потрібно просто відчути… Завдяки іпотерапії, як розповідає Тиберій, не хворіє його сім’я, багато позитиву створює в своєму оточенні. Та потрібно також не забувати, що ці прекрасні тварини потребують належного догляду, а це – щоденна нелегка праця. І звичайно, клуб міг би піднятись на більш вищий  щабель у багатьох відношеннях, якби ним зацікавились спонсори і підтримали таку хорошу потрібну справу, адже надія на власні сили, безперечно, не завжди здатна себе оправдати.   

Результати лікування в переважній більшості випадів є позитивними, інакше бути не може – іпотерапія робить свою справу досконало, адже фактично працює тут сама природа.

Цілющі властивості організму коня можна прирівняти до властивостей дельфіна і слона, вони приблизно знаходяться нарівні. Та можливість лікуватись енергетикою саме коня є більш доступною для нашої місцевості, а відтак – більш продуктивною. Коні – дуже сильні психологи, розумні істоти, тому їх не слід боятися, натомість їх треба просто любити.

Тиберій переконаний, що любов до тварин здатна зцілювати не лише тіло, а й душу людини, що також прагне позитиву у багатьох його проявах. Він любить свою роботу-хобі, захоплений своєю благородною справою і захоплює нею інших. Отримує емоційно-фізичне задоволення від процесу верхової їзди і ні з чим незрівнянний лікувальний ефект, що дає за себе знати повсякчас.

Побажання його зовсім прості і зрозумілі:

 «Любіть тварин і будьте в гармонії з природою. Тільки тоді ви зможете по-справжньому відчути себе частинкою цієї природи, а здоров’я від того буде лише міцнішим..»

Всі бажаючі відвідувати клуб аматорів верхової їзди та іпотерапії можуть звертатися за адресою:

м. Мукачево, вул. Менделєєва, 3

контактні тел.:

0502111888 (Тиберій)

0505608810 (Корнелія)

Email:  korneliya.lazar@mail.ru

 

Маряна Лиховид, музикознавець, член клубу, для Закарпаття онлайн

15 серпня 2012р.

Теги: іпотерапія, коні, верховий

Коментарі

Іван 2013-07-12 / 15:54:01
Висловлюю подяку сім`і Лазар за те, чим вони займаються!

НОВИНИ: Соціо

01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 6
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
09:47
/ 8
В Ужгороді дискутували, чи варто вживати фемінітиви
01:51
/ 6
Найпопулярнішим рейсом Укрзалізниці в 2019-му був поїзд Ужгород - Лисичанськ
18:09
З понеділка у закладах освіти Мукачева відновлюється навчання
16:49
В Ужгороді за 11,5 млн грн відремонтують фасад СБУ та сквер Героїв Майдану
16:38
Ще на тиждень продовжили карантин у школах Чопа
16:04
/ 6
В Ужгороді ізолювали громадянина Китаю, що самостійно звернувся до інфекційної лікарні
15:53
/ 1
В Ужгороді перевіряли, як водії реагують на спецсигнали поліцейських та "Швидкої"
15:38
У ЦНАПі Мукачева вже надають понад 300 адмінпослуг
15:10
Ужгородські школярі ще тиждень перебуватимуть на карантині
12:57
/ 8
У напрямку Закарпаття курсуватимуть два нових поїзди: Херсон-Ужгород та Миколаїв-Рахів
12:48
Із 17 лютого у Берегові відновлюється навчальний процес у школах
12:45
/ 3
На Закарпатті, попри епідемію туберкульозу, збираються закривати тубдиспансери
12:35
Понад 10,6 млн грн податку на нерухомість сплачено до місцевих бюджетів Закарпаття
» Всі новини