За здоров’ям – на коня!

Іпотерапія – спосіб вирішення багатьох проблем організму в Мукачівському клубі аматорів верхової їзди та іпотерапії

За здоров’ям – на коня!

 

Здоров’я людини – це дар, яким наділяє її природа від моменту зачаття і до останнього подиху. Нехтувати ним або ж ставитись до нього недбало – означає не жити в гармонії з природою, а навпаки, скорочувати собі віку, причому робити це  свідомо, часом навіть не розуміючи, чому стан нашого організму помітно погіршується, хоча ми, начебто, намагаємось робити все можливе, аби його підтримати...

Один із дієвих способів допомогти власному організму природнім шляхом – іпотерапія (від грецьк. hippos — кінь та Θεραπεία – лікування).

Лікувальні властивості і вплив біополя через м’язові імпульси коня на організм людини з давніх часів був і залишається незамінним засобом зцілення хвороб хребта, опорно-рухового апарату, внутрішніх органів, центральної нервової системи, захворювань різної етіології та ступеню складності, крім того, таким способом впливу на організм може користуватись також цілком здорова людина, без фізичних вад, для профілактики різноманітних захворювань.

Кінь – це потужний стимулюючий засіб, джерело енергії, яка дає людині масу корисних і приємних відчуттів. Температура тіла коня є вищою від людської температури тіла на 2-2.5 градуси, і за рахунок цього зігріваючого ефекту з додаванням дії імпульсів біополя коня відбувається його безпосередній вплив на людський організм, і, як наслідок – лікувальний ефект.

Можливість  такого лікування для всіх бажаючих існує в Мукачеві з 1996 року, а саме – протягом 16-ти років в клубі аматорів верхової їзди та іпотерапії.

Ініціатором та засновником клубу є Тиберій Лазар – людина, що протягом всього життя, завдяки любові до коней, робить добру справу і залучає до цього інших. Хобі Тиберія в свій час вплинуло на членів його родини – доньку Корнелію та сина Тиберія-молодшого, які, наслідуючи приклад батька, також працюють в клубі інструкторами верхової їзди, займаючись з хворими дітьми, що потребують допомоги.

Клуб знаходиться на території, яку арендують для здійснення цієї прекрасної справи – допомоги людям, які в ній мають суттєву потребу. Працює він протягом року майже весь час, за винятком періодів сильних дощів чи морозів.

Початок клубу дала найстарша серед інших кобила на ім’я Ластівка, з якої все і почалося. Далі кількість коней поступово збільшувалася, з’явились на світ Шелла, Багіра, Клінтон, Герда та інші. Зараз в клубі є 9 коней, догляд за якими здійснюється власними силами та фінансуванням. Загалом, послугами клубу користуються близько 20-ти його членів – від дітей до дорослих, отже, всі, хто любить коней і має бажання з ними спілкуватися засобами іпотерапії, має таку чудову і потрібну можливість в місті над Латорицею.

Цікаво і важливо, що Тиберій-старший за фахом – водій, але, не зважаючи на це, реалізує себе в такому цікавому і корисному хобі. Для нього іпотерапія – це і природнє явище,  і спосіб вирішення багатьох проблем зі здоров’ям, адже вона відбувається без жодних втручань медичних засобів.  В свій час, протягом 2.5 місяців в Німеччині (Потсдам) Тиберій вивчав основи методику верхової їзди та іпотерапії, основи конярства. Для нього і його родини це – не лише хобі, а й спосіб життя, справжнє покликання, і без цього він себе просто не уявляє. Він переконаний, що верхова їзда – це і хобі, і активний відпочинок,  і вид спорту, і лікувальна фізкультура, та насамперед – любов до тварин, вираження своїх емоцій, творчий процес який потрібно просто відчути… Завдяки іпотерапії, як розповідає Тиберій, не хворіє його сім’я, багато позитиву створює в своєму оточенні. Та потрібно також не забувати, що ці прекрасні тварини потребують належного догляду, а це – щоденна нелегка праця. І звичайно, клуб міг би піднятись на більш вищий  щабель у багатьох відношеннях, якби ним зацікавились спонсори і підтримали таку хорошу потрібну справу, адже надія на власні сили, безперечно, не завжди здатна себе оправдати.   

Результати лікування в переважній більшості випадів є позитивними, інакше бути не може – іпотерапія робить свою справу досконало, адже фактично працює тут сама природа.

Цілющі властивості організму коня можна прирівняти до властивостей дельфіна і слона, вони приблизно знаходяться нарівні. Та можливість лікуватись енергетикою саме коня є більш доступною для нашої місцевості, а відтак – більш продуктивною. Коні – дуже сильні психологи, розумні істоти, тому їх не слід боятися, натомість їх треба просто любити.

Тиберій переконаний, що любов до тварин здатна зцілювати не лише тіло, а й душу людини, що також прагне позитиву у багатьох його проявах. Він любить свою роботу-хобі, захоплений своєю благородною справою і захоплює нею інших. Отримує емоційно-фізичне задоволення від процесу верхової їзди і ні з чим незрівнянний лікувальний ефект, що дає за себе знати повсякчас.

Побажання його зовсім прості і зрозумілі:

 «Любіть тварин і будьте в гармонії з природою. Тільки тоді ви зможете по-справжньому відчути себе частинкою цієї природи, а здоров’я від того буде лише міцнішим..»

Всі бажаючі відвідувати клуб аматорів верхової їзди та іпотерапії можуть звертатися за адресою:

м. Мукачево, вул. Менделєєва, 3

контактні тел.:

0502111888 (Тиберій)

0505608810 (Корнелія)

Email:  korneliya.lazar@mail.ru

 

Маряна Лиховид, музикознавець, член клубу, для Закарпаття онлайн

15 серпня 2012р.

Теги: іпотерапія, коні, верховий

Коментарі

Іван 2013-07-12 / 15:54:01
Висловлюю подяку сім`і Лазар за те, чим вони займаються!

НОВИНИ: Соціо

15:33
У період карантину на Закарпатті зростають ціни на продукти
00:43
Велосадиба на перехресті світових шляхів
15:56
Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому
15:26
Населення Ужгорода на 1 січня становило 115,5 тисяч людей
15:23
/ 4
В Ужгороді за 2 години зібрали підписи під петицією проти "приватного" платного паркування в центрі міста
14:17
На кінець лютого закарпатці боргували за газ 1123,8 млн грн, за електрику – 172,4 млн грн
12:08
Закарпатські податківці розповіли про про мораторій на проведення перевірок
11:55
/ 5
UA: ЗАКАРПАТТЯ транслюватиме недільні богослужіння
11:54
400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю передали священники Хустського деканату
09:20
На Закарпатті господарі і в період карантину обробляють городи і працюють в теплицях
00:49
Оприлюднено повну версію судового рішення по скасуванню висновку з ОВД щодо будівництва ВЕС на Боржаві (ДОКУМЕНТ)
23:03
"Нестандартну" парковочну розмітку в Ужгороді мають усунути - поліція (ДОКУМЕНТ)
22:42
/ 9
Під тиском ЗМІ і громадськості у "скандальній" пральні Хустської ЦРЛ почали ремонт
18:16
/ 4
У мерії Ужгорода пояснили про платні парковки в центрі міста
15:42
Закарпатці можуть здійснити обмін посвідчення водія онлайн, котрі видавались терміном на 2 роки
13:32
/ 6
ФОТОФАКТ. У центрі Ужгорода встановлюють таблички про платне паркування: 15 грн – година
13:18
Питання сміттєзвалища для Ужгорода вирішуватимуть на рівні області
10:27
Допомогу на дому в Мукачеві сьогодні отримують 124 пенсіонери
09:47
Закарпаття розпочинає збір коштів для акції "Серце до серця"
09:42
Мукачево виконало бюджет у першому кварталі на 100, 2%
09:32
В Ужгороді під час карантину найбільш нужденним сім`ям доставляють продуктові набори та засоби гігєни
20:36
Для Мукачівської ЦРЛ придбали сучасний апарат ШВЛ за 747 тис. грн
17:57
У Закарпатській ОДА розповіли, як розподілили вантаж тестів, захисних костюмів та респіраторів
16:45
Подорожувати Ужгородом тепер можна і онлайн
16:28
Майже 5 млн грн виділили з бюджету Ужгорода на надбавки медикам
» Всі новини