Закарпатська молодь іде в бізнес

Сьогодні наша розмова з молодою амбіційною людиною, яка знайшла себе в житті. Василь Пинзеник — студент 5 курсу інженерно-технічного факультету Ужгородського національного університету, але поза навчанням встигає і працювати сам на себе, такий собі приватний підприємець нової генерації Про бізнес і навчання, про авторитет і бажання самоутвердитися — сьогоднішня наша розмова з Василем.

Закарпатська молодь іде в бізнес— Василю, як давно ти зрозумів, що хочеш мати власну справу, чим це обумовлено в такому молодому і ще досить незрілому віці?

— Чесно кажучи, тема самостійного заробітку грошей цікавила мене ще з першого курсу університету, але в той час я вирішив, що для успішного поєднання «гарної заліковки» та нормального працевлаштування необхідно спочатку напрацювати собі авторитет між
викладацьким складом факультету, як кажуть: «Спочатку працюєш на прізвище, а потім прізвище працює на тебе». Для того, щоб на майбутнє за вимушених (через роботу) пропущених занять було легше здавати сесію. Я візьму на себе відповідальність стверджувати, що даний підхід до організації навчання в УжНУ є правильним, незважаючи на можливі обурення з боку викладачів, доцентів та професури нашого університету. Це мза винятком факультетів, навчання на яких дійсно потребує повсякденного відвідування пар та практичних занять, які, наголошую, вивчаються лише в університеті. Хоча, на мою думку, єдиним таким факультетом в УжНУ є медичний та декілька спеціальностей на різних факультетах. їх, до речі, можна перелічити на пальцях однієї руки. Ось так провчившись цілий перший курс на кафедрі електронних систем, мені вдалося здобути авторитет та повагу серед викладачів, «навантаження на розумову діяльність» під час сесій зменшилося в де
кілька разів (сміється - Авт.), але в той самий час будучи непогано обізнаним в сучасних напрямках електроніки, а саме в комп'ютерній галузі, я зрозумів, що левова частка всіх предметів, котрі нам викладають в університеті, є штучним дотягуванням рівня акредитації ВНЗу, а матеріально-технічна база є далекою від сучасної.

— І як ти перейшов від теорії до практики?

— Через п'ять років я переконався в цьому, побачивши, як мої друзі-однокурсники (успішність яких, до речі, була далекою від відмінної), з якими разом підробляли на перших порах, здобувають керівні посади на сучасних заводах промислової електроніки, а відмінники, в яких за всю історію навчання в універі було всього декілька пропусків, ставали їхніми підлеглими.

Вперше я працевлаштувався в листопаді 2003 р. адміністратором найбільшого в той час комп'ютерного клубу в Ужгороді «Рlаnetа Іnеtа», де через півроку мене перевели на посаду системного адміністратора (відповідає за те, щоб все обладнання працювало належним чином), а ще через півроку я став керуючим цього Інтернет-клубу. Щоправда, на цій посаді я пропрацював трохи більше двох місяців, звільнившись за власним бажанням, бо не витримав шаленого ритму роботи.

— І ти вирішив зайнятися вже власною справою?

— Так, у 2006 році разом з товаришем організували відкриття власного Інтернет-клубу «А-СLUB». Скажу чесно, займатися бізнесом особисто й працювати в чийомусь бізнесі, навіть на посаді директора - дві надзвичайно великі різниці. На мою думку, першим і найважливішим фактором у даному порівнянні є рівень самодисципліни, бо коли ти працюєш на когось, то за твоєю спиною завжди знаходиться людина, перед якою ти відповідаєш за свою сферу діяльності в бізнесі, а коли працюєш сам на себе, доводиться відповідати перед самим собою, самостійно планувати свій робочий час, що інколи буває надзвичайно нелегко.

— А чи змінило це твоє життя?

— За період від відкриття власного Інтернет-клубу в мене сильно, змінилися стереотипи та світогляд. На це вплинули і великий ризик, з яким було пов'язане відкриття такого (досить матеріальномісткого) бізнесу, і робота з людьми, адже дуже важливо буває знайти психологічний баланс у колективі. Але водночас слід не переборщити - щоб тебе поважали як людину, а працювали з тобою як з керівником закладу.

— А чи успіх залежить від професії? Чи потрібно ганятися за престижними спеціальностями?

— На мою думку, успіху може досягти як юрист, так і журналіст, як бізнесмен, так і керівник відділу на заводі. Головне займатися тим, що справді тобі подобається. І постійно — з хорошим настроєм впевнено крокувати по життю.
Розмовляв Андрій ЛЮБКА, "Трембіта"
11 червня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:06
/ 1
Борщівник Сосновського масово і швидко розростається на Закарпатті
16:31
Понад 10 тисяч учасників складали на Закарпатті ЗНО з історії України
14:14
Мер Ужгорода заявив, що понад сторічні тенісні корти вбережуть від забудови багатоповерхівками
12:53
/ 4
400 тис грн сплатить жінка, що на Іршавщині не допустила інспекторів на своє підприємство для перевірки
09:42
/ 1
Ужгородські ватерполісти провели перше тренування після карантину
09:06
/ 4
На Закарпатті депутата-браконьєра можуть призначити заступником директора Ясінянського лісгоспу
03:05
/ 10
Закарпатський прокурор уник переатестації, пішовши працювати в офіс Венедиктової
02:41
/ 8
Сьогодні атестаційна комісія ОГП перевірить на доброчесність скандального закарпатського прокурора Малинича
02:19
/ 1
Закарпатська ОДА розробляє план заходів поводження зі сміттям до 2030-го року – Цвігун
17:35
Керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на Закарпатті призначено Олега Коцюбу
17:28
Державна архітектурна інспекція дозволила будівництво для завершення мосту у Буштині на Тячівщині
15:11
/ 1
Секонд-хенди в Ужгороді перевірили на дотримання карантину
15:04
Ветерани й волонтери проведуть на Говерлі фестиваль військової пісні та згадають полеглих за Україну
13:50
В Ужгороді екоактивісти організували для дітей екскурсію про Уж
13:02
/ 1
У закарпатському ПП "Тиса" спинили чоловіка, котрий намагався вивезти за кордон двох дітей за підробленими документами
11:44
/ 1
У Мукачеві за добу – 10 нових випадків захворювання COVID-19
11:42
У Мукачеві розпочали серію онлайн-концертів
11:20
На підтримку армії мешканці Закарпаття сплатили понад 150 млн грн "патріотичного" збору
10:14
/ 2
Новий сквер облаштовують у Мукачеві на Першотравневій набережній
10:12
Майже 175 млн грн податків сплатили лісівники Закарпаття за 6 місяців
09:53
У Мукачеві коштом Бюджету громадських ініціатив встановили два нові майданчики
09:28
/ 2
На ремонт місцевих доріг на Закарпатті цьогоріч заплановано витратити 406 млн грн
03:25
/ 1
З необхідних понад 16 млн грн на ремонт Ужгородського замку наразі виділено 2
03:17
/ 2
Петиція проти забудови багатоповерхівками тенісних кортів в Ужгороді набрала понад 250 підписів
18:10
/ 4
Угорщина поскаржилась Зеленському, що захлинається в карпатському смітті
» Всі новини