Міліція каже, що псевдокредитори на Закарпатті – в законі

Нещодавно до закарпатських міліціонерів надійшло звернення депутата Ужгородської міської ради щодо шахрайської діяльності фінансових компаній ПП «Кредіт Груп», ПП «Б.А.Н.К. юєй», ТОВ «Український прогресивний альянс», ТОВ «Архбудекспертиза», ПП «Тореро», ТОВ «Ріксі» та ТОВ «Аваль-Інвест».

Міліція каже, що псевдокредитори на Закарпатті – в законі

В зверненні вказано, що на території Закарпатської області діє ряд компаній, які пропонують позики на дуже вигідних і привабливих умовах (з низькими відсотками) в сумі від 10000 до 500000 тисяч гривень. Повідомляють дані компанії про свою діяльність методом розклеювання оголошень з великим написом «гроші» або шляхом розміщення реклами в місцевих ЗМІ. За умов, які дані компанії рекламують, від клієнта вимагається мінімальний пакет документів, а саме: паспорт, ідентифікаційний код, базові анкетні дані, а також необхідна оплата початкового внеску.

Звернення, звичайно ж, було розглянуто правоохоронцями, які опитали співробітників фінансових компаній та перевірили їх діяльність на дотримання вимог законодавства України. Основним видом діяльності цих організацій, які діють на підставі свідоцтва про державну реєстрацію та довідки Статистики про включення підприємства до ЄДРПОУ, є консультування з питань інформатизації, грошове посередництво, яке здійснюється в безготівковій формі шляхом подачі заявки на отримання позики, укладення договорів та оплата товарів.

Оскільки послуги спрямовані на придбання клієнтом товару в безготівковій формі (позика) не являються кредитом, який видається тільки банками та кредитним спілками на підставі ліцензій, то такий вид господарської діяльності, відповідно до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та Цивільного кодексу України, до фінансових послуг не належить, а відтак не потребує ліцензування та реєстрації підприємства в якості фінансової установи.А правомірність надання грошових коштів в якості безвідсоткової позики установами,  які за своїм правовим статусом не є фінансовими, передбачено розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України «Про можливість надання юридичними особами - суб'єктами господарювання фінансових послуг з надання коштів у позику та надання поручительства».

Що стосується договорів, то працівники компаній пояснюють, що перед їх укладенням та підписанням клієнти ознайомлюються з усіма умовами та самостійно вибирають програму за якою мають бажання отримати позику. Тобто встановлено, що між клієнтом (фізичною особою) та підприємством, укладається договір про надання послуг, за яким одна сторона (адміністратор) за плату зобов'язується виконувати адміністрування спілки клієнтів та вчиняти певні правочини, які сприяють виконанню умов укладених договорів, а друга сторона зобов'язується регулярно сплачувати загальний щомісячний платіж згідно умов договору.

Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги те, що згідно з матеріалами перевірки в діях посадових осіб підприємств не виявлено ознак злочину, передбаченого ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), а також те, що порушення будь-яких умов договору підпадає під дію цивільно-правової юрисдикції, працівниками Державної служби по боротьбі з економічними злочинами Ужгородського МУ УМВС України в Закарпатській області прийнято рішення про відмову у порушенні кримінальної справи на підставі п.2 ст. 6 КПК України (кримінальну справу не може бути порушено, а порушена справа підлягає закриттю за відсутністю в діянні складу злочину).

Шановні громадяни! Будьте пильними та уважними! Перед тим, як підписати будь-який договір, слід ретельно ознайомитися з правами та обов'язками усіх його сторін. А ще краще, аби уникнути небажаних зобов'язань, необхідно звернутися за консультацією до юриста.

СЗГ УМВС України в Закарпатській області

11 липня 2012р.

Теги: псевдокредитори, кредит, шахрайство

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

11:33
В Ужгороді із підприємцями обговорили застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі
11:15
Мер Ужгорода Андріїв публічно звітуватиметься перед містянами
10:33
В УжНУ презентували книги про закарпатців-жертв політичних репресій
09:45
/ 1
В Ужгороді рекомендували зняти з обслуговування понад 50 морально та технічно застарілих автобусів
09:21
На Закарпатті водій мікроавтобуса спробував перетнути кордон, запхавши у перегородки вікон 320 пачок сигарет
09:17
Усі держлісгоспи Закарпаття за результатами діяльності 2019 року є прибутковими
02:17
ВІДЕОФАКТ. "Закарпатські" леви і тигри чудово почуваються у снігах Міжгірщини
01:28
Тячівська ОТГ посідає третє місце у рейтингу громад
18:18
/ 3
Маршрут поїзда Миколаїв-Івано-Франківськ буде продовжено до Рахова
18:05
Чопський прикордонний загін відсвяткує День частини
17:10
В Ужгороді відкриють креативний медіацентр для учнів міста
17:03
У "Паланку" в Мукачеві навесні на туристів чекає нова історична вистава
16:03
/ 1
У пункті пропуску "Ужгород" водій "Шкоди" з пасажиром залишили 57 пляшок алкоголю, 3 телевізори та ігрову приставку
13:33
У Мукачеві публічно представили інформацію про виконання бюджетних програм місцевого бюджету-2019
13:12
В Ужгороді презентують другий воркшоп "Втілити спонтанне, уявне" в рамках проєкту "Бібліотека єднає людей"
11:35
На Закарпатті станом на 1 лютого нараховувалося 5,3 тис безробітних
11:31
Мешканці сіл Закарпаття можуть вирішувати земельні питання у сільрадах
11:26
Сіль Солотвина, яку ще можна повернути
11:07
/ 3
Закарпатець залишив на митниці 90 кг кукурудзи, джинси та 135 банок ікри, що віз з Угорщини
10:50
УжНУ – серед учасників міжнародного проєкту з реалізації заходів енергоефективності
09:38
/ 3
Поліцію Закарпаття очолить нинішній заступник начальника поліції Київській області Шляховський – журналіст
09:27
/ 1
До остаточного перспективного плану Закарпаття увійшли 64 ОТГ
09:18
При перетині кордону на Закарпатті у ходових колесах та запасці автіки іноземця знайшли безакцизний та акцизний Compliment
17:48
/ 4
В Ужгороді під час перевірки в центрі міста склали 1152 постанови за порушення правил паркування
17:22
/ 8
На конкурс на посаду директора міської поліклініки Ужгорода документи подала лише 1 претендентка – Мирослава Брецко
» Всі новини