«Турянська долина» відзначила 12-ту річницю концертом у Тур’я Реметі (ФОТО)

Цього року річницю створення колективу – дивовижного і самобутнього дитячого ансамблю танцю «Турянська долина» відзначали особливо – у мальовничому закарпатському селі Тур’я Ремети.

«Турянська долина» відзначила 12-ту річницю концертом у Тур’я Реметі (ФОТО)

 

На рахунку дитячого ансамблю танцю  «Турянська долина» – численні концерти. Один з них, пройшов 17 червня 2012 року в святковій атмосфері при клубі села Тур’я Ремети під назвою «Ми – діти, квіти Турянської долини». До нього готувалися і дорослі, і малі.

Право першими відкрити святковий концерт перед численною публікою належало учасникам-фундаторам ансамблю танцювальним номером «Вчера вечер». Далі своє вміння демонстрували учасники другого і третього складу з народними танцями «Чардаш з Парховане» «Карічка», «Гуцулка», «Гречаники» та солісти – Христина Маняк та Едуард Воронич, які виконали «Чопаш-чардаш», «Березнянку», «Циганський». Під керівництвом Едуарда Воронича до концерту готувалися й молодша і старша група «Турянської долини» – майбутні учасники четвертого складу, які теж представили свою програму. Частину оновленої програми «Турянської долини» на концерті представили нинішні учасники, які виконали «Увиванець» та «Чардаш з Поздішова».

 Концертна програма нараховувала загалом 18 хореографічних номерів. Гостями програми святкового концерту був дитячий танцювальний колектив «Смерічка» Ужгородського районного будинку культури (керівник Едуард Воронич). Після концерту мали слово запрошені гості – голова Обласної культурно-освітньої організації “Maticza Slovenska” на Закарпатті Йосип Гайніш, голова Фонду «Словаки – словакам» Густав Крайчик (Спишська Нова Вес, Словаччина), член Президії Європейського конгресу українців Левко Довгович (Кошиці, Словаччина), заступник голови Перечинської райдержадміністрації Ольга Кравчук, сільський голова Тур’я Ремети Михайло Біган, а також керівник групи викладачів танцювальних гуртків з Канади Вінцент Ріс. Кожен виступ учасників святкової програми публіка зустрічала щирими оплесками. Під час події відвідувачі знайомилися з виставкою фотографій, альбомів та пам’ятних сувенірів.

Зауважимо, що основа успішної роботи танцювального колективу полягає насамперед у систематичній, упертій і серйозній навчально-виховній, а головним чином – у добре поставленій, вдумливій тренувальній роботі. Упродовж усіх років діяльності немало сил та енергії присвятили ансамблю «Турянська долина» художній керівник і балетмейстер-постановник – заслужений працівник культури України Іван Пастеляк, ведучий музичної частини Мирон Роля, організаційну допомогу надавали також працівники клубу села Тур’ї Ремети Ремети Оксана Роля (завідуюча) та Марія Кучак (техпрацівник)

            Ансамбль своїм успіхам завдячує Обласній культурно-освітній організації “Maticza Slovenska” на Закарпатті, Уряду для словаків, які живуть за кордоном за фінансову підтримку у забезпеченні колективу необхідними сценічними костюмами, методичною літературою, сприянні навчанню на курсах хореографії, виступам на міжнародних фестивалях та  культурних акціях, які здійснюються у Словаччині. Окремо висловлюється подяка спонсорам.

Працівники Обласного організаційно-методичного центру культури, Перечинського РБК та методичного кабінету щиро вітають колектив «Турянська долина» з 12-річчям та висловлюють побажання надалі рости на радість шанувальників народного мистецтва танцю.

Довідка

За 12 років танцювальний гурток доріс і виріс до ансамблю танцю повноцінною програмою на два відділення, в якому зайнято 76 аматорів трьох вікових груп – молодшої, середньої та старшої. Це провідний постійно діючий аматорський хореографічний колектив області, який згуртовує дітей та підростаючу молодь з навколишніх шкіл Перечинщини. Його заснуванню, як і багатьох інших колективів, які сьогодні успішно функціонують у багатьох населених пунктах області, де компактно проживають словаки, активно сприяла Обласна культурно-освітня організація “Matica Slovenska” на Закарпатті.

Починаючи з 2003-го року дитячий ансамбль танцю «Турянська долина» носить звання «зразковий».

Вперше 2001-го, а згодом у 2004-му і 2009-му роках ансамбль був учасником свята народних талантів Закарпатської області в столиці України за програмою Всеукраїнського огляду народної творчості. А 2011-го року у Львові колектив став призером ІІІ ступеню Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Героя України Мирослава Вантуха.

Упродовж своєї діяльності колектив здобув успіх і визнання на рідній землі та за кордоном – Словаччині, Хорватії, Угорщині, Австрії, Польщі.

Обличчя ансамблю «Турянська долина» – це його репертуар. Від нього залежить організаційна і навчально-виховна робота. Він складається із народних танців, які характерні для місцевості з урахуванням особливостей регіону, так і загальнонаціонального характеру. Народні традиції і звичаї – джерело художньої творчості хореографічного колективу.

Ганна Мучичка, для Закарпаття онлайн

29 червня 2012р.

Теги: Турянська долина, танець, Тур’я Ремети

Коментарі

Сусідка 2012-07-04 / 12:38:12
Рада бачити, що сьогодні ще хоч хтось цікавиться культурним життям Перечинщини. Організаторам і керівникам велике спасибі, що дають нашим дітям розвиватися в цьому напрямку.
А нашими земляками - Сергієм Миколайовичем і Іваном Івановичем - треба пишатися і підтримувати, а не заздрити! Пишу це, як людина далека від політики.
"Турянська долино", побільше вам глядачів, гастролей і спонсорів!

Із Воєводина 2012-06-30 / 22:07:50
Ніде сі кумове не стратили, гостяться з прокуратурою, так би мовити - на килим Мошак викликав. Хлопці черговий наряд отримали, пресувати неугодних.

Турянський 2012-06-30 / 08:08:42
Десь сі стратили наші земляки-кумове Качур з Мошаком, Пастеляк їх запрошував, але "неудостоїли" своєю американтношською величністю зустрітись з своїма земляками. Поклали вони на нас, добре що ОПТИМІЗУВАЛИ нашу місцеву лікарню. Їм все бабло, бабло, бабло... . Ненажери! Люди вже сміються, бідний Президент з такими регіоналами. Невже в партії не має кращих? Прокуратуру в свої інтриги втягувати почали.

НОВИНИ: Культура

12:39
Вийшло друком "Дерево безсмертя" закарпатського письменника Дмитра Кешелі
11:47
На Закарпатті визначили переможців конкурсу ім. Ірлявського "Моя весна"
11:01
/ 1
У Мукачеві триває живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
01:05
Вийшла друком нова книга Петра Мідянки "Посланія від Петроса"
10:50
На Закарпатті вийшов у світ черговий номер журналу "Культурологічні джерела"
14:52
У підземному переході під транспортним мостом ім. Томаша Масарика в Ужгороді облаштовують пандус
02:21
/ 1
Рік без Дмитра Кременя
11:55
/ 1
У Хусті працюють над створенням театру під відкритим небом на Замковій
02:48
Закарпатський муздрамтеатр поступово відновлює роботу
14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
/ 1
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
» Всі новини