Закарпатські видавці презентувалися на міжнародному книжковому форумі в Києві

У Національному центрі культурного та ділового співробітництва «Український Дім» завершила роботу VIIІ Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок, в якій взяли участь видавці з Італії, Росії, Білорусії, Азербайджану, Туркменістану. Виставили кращі зразки книжкової продукції понад 200 вітчизняних книговидавничих підприємств.

Закарпатські видавці презентувалися на міжнародному книжковому форумі в Києві

На колективному стенді  видавців Закарпатської області, який презентувало управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської облдержадміністрації, були представлені видання ПрАТ «Видавництво «Закарпаття», ТДВ «Патент», «Видавництво Олександри Гаркуші»,  МПП «Гражда», ТзОВ «Поліграфцентр «Ліра», «Ужгородська міська друкарня», «Карпатська вежа» та інші. Окремим стендом представило  видавничі проекти  Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво «Карпати».

Багато відвідувачів зацікавили книги, які були видані за рахунок Програми підтримки засобів масової інформації, видання творів закарпатських авторів та розвитку інформаційної галузі. У рамках згаданої програми протягом останніх років побачили світ більше 120 книжок місцевих авторів. Тільки у минулому році видано 15 книг. Зокрема, поезію  лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка 2012 року Петра Мідянки «Марамороський розлом», роман Мирослава Дочинця «Вічник»,  який цьогоріч номінувався на Шевченківську премію, романи Дмитра Кешелі «Запишіть у свідки мої сльози», повісті та оповідання  Юрія Станинця «Червона йонатаночка», поетичні твори Миколи Матоли «Вибране», дитячі твори Галини Малик «Незвичайна книжка»,  казки Володимира Фединишинця «У 77 державі», книгу сатири та гумору Володимира Товтина «Контрольний поцілунок» та інші. Всі ці видання поповнили фонди бібліотек області, загальноосвітніх шкіл,  вищих навчальних закладів та закладів культури.

Учасники виставки від Закарпаття не тільки представили на виставці-ярмарку книжкові новинки, але й провели ряд заходів. Зокрема, у «Літературному салоні» Київського книжкового форуму пройшла презентація  книги «Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939-1949. Архівні документи і матеріали», яку випустило Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво «Карпати». Матеріали для книги  підготовлено редакційною колегією  обласної книги «Реабілітовані історією. Закарпатська область» та профінансовано  облдержадміністрацією. (Упорядники О. М. Корсун, О. М. Пагіря). Презентуючи видання, один із її  упорядників Олександр Пагіря  відзначив, що до збірника ввійшли документи, більшість з яких надруковано вперше. В книзі є спогади учасників подій, котрі, пройшовши табори ГУЛАГУ, в’язниці Магадану та Півночі колишнього Союзу, воювали з фашистами на фронтах Другої світової війни.  Книга зацікавила істориків та журналістів, про що засвідчило її жваве обговорення під час презентації.

У «Кобзарській світлиці» Українського дому відбулася також зустріч із лауреатом Національної премії України імені Т.Г.Шевченка Петром Мідянкою, яка була організовано видавництвом «Карпати». Видавництво презентувало нову  книгу поета «Марамороський розлом», видану у рамках обласної програми підтримки закарпатських авторів. Спілкування з відомим українським поетом із Закарпаття засвідчило про великий інтерес до літературного процесу у нашому краї. Відвідувачі виставки також мали змогу послухати вірші в авторському виконанні та почути відверті відповіді на численні  запитання. На зустрічі відзначалось, що за останні роки, окрім зростання літературного рівня творів закарпатських авторів, значно покращилися видавнича та поліграфічна підготовка книжкових видань.

Колективний  стенд  видавців Закарпатської області та книжковий стенд Всеукраїнського державного багатопрофільного видавництва «Карпати» відзначено дипломами Державного комітету телебачення і радіомовлення України, повідомили Закарпаття онлайн в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської облдержадміністрації.
 

22 травня 2012р.

Теги: видавництво, книжка, Мідянка

Коментарі

ярослав орос 2012-05-22 / 21:14:54
до такого поважного сайту як закарпаття онлайн управлінню інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської облдержадміністрації не пристойно брехати, мовляв, на "На колективному стенді видавців Закарпатської області, який презентувало управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської облдержадміністрації, були представлені видання ПрАТ «Видавництво «Закарпаття», ТДВ «Патент», «Видавництво Олександри Гаркуші», МПП «Гражда», ТзОВ «Поліграфцентр «Ліра», «Ужгородська міська друкарня», «Карпатська вежа» та інші".(кінець цитати).
...були видання й ТзОВ «Поліграфцентр «Ліра»...
принаймні, я не бачив "Ліри" та й своєї "Дримби"...
зате зутрівся любо там-то з сашком пагірею, пригорнув щиро до своїх мощей пана кушніра та познайомився й випив чарку з паном браславцем...
закарпатці при рясах і владі, перестаньте нарешті брехати на поважних сайтах...
дякую...

НОВИНИ: Культура

10:18
/ 2
Провідного актора Закарпатського муздрамтеатру удостоєно звання "Заслужений артист України"
22:05
Фестиваль "Срібний Татош" цьогоріч скасували
15:38
Завершується прийом творів на Конкурс малої прози імені Івана Чендея
12:11
/ 1
Дерев'яні церкви Закарпаття – національна спадщина
16:04
Вийшов друком четвертий випуск наукового щорічника "Етніка Карпат"
02:23
/ 4
Не тільки Україна повинна вшанувати Уласа Самчука
11:33
Закарпатки, що проживають нині в Будапешті, влаштували поетичний флешмоб до дня народження Ліни Костенко
09:25
Письменниця Тетяна П’янкова презентувала в Ужгороді роман "Чужі гріхи"
11:11
Через карантин Мукачівський драмтеатр транслюватиме свої вистави онлайн
15:04
/ 2
В Ужгороді представлять нові видання про Карпатську Україну
11:36
У Зняцеві на Мукачівщині представлять книжку до сторіччя Юрія Гойди
02:51
Зірки балету Катерина Кухар та Олександр Стоянов везуть в Ужгород "Кармен-сюїту" і "Шехерезаду"
14:05
"Максимум хітів" презентували в Ужгороді
09:36
Виставу "Думи мої, думи" до Шевченківських днів показали в Ужгороді
09:23
Концерт до Міжнародного жіночого дня відбувся в Ужгороді
01:03
Ще п'ятеро закарпатських письменників стали членами НСПУ
02:56
У Виноградові відкрилася виставка художниці Гелени Матій
13:02
Дмитро Кешеля презентував школярам в Ужгороді свою нову книгу "Весільна феєрія"
10:44
/ 1
Закарпатську шевченкіану на сцені Закарпатського муздрамтеатру продовжить вистава "Думи мої, думи..."
09:16
В Ужгороді відкрили фотовиставку "Вона"
09:20
До ювілею Ужгородської дитячої музичної школи ім. Чайковського викладачі влаштували "весняний" концерт
18:06
206-у річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили сьогодні в Ужгороді концертом "У нашім раї на землі”
11:42
У скансені в Ужгороді відкрилася "весняна" виставка "Заквітчані"
11:17
/ 1
В Ужгород із концертом завітає Народна артистка України Людмила Марцевич
03:59
/ 1
В Ужгороді звучала "Весна на вулиці Волошина"
» Всі новини