Закарпатське Золотарево товаришує з шотландським Ньюпортом (ФОТО)

У 1997-му році кандидат економічних наук, доцент економічного факультету УжНУ Світлана Слава започаткувала дружбу між громадою жителів міста Ньюпорт (Шотландія) та Золотарівською ЗОШ І-ІІІ ступенів. Як в Шотландії, у закарпатській школі був створений оргкомітет начолі з учителем англійської мови Ганною Пацкан, який і зараз безпосередньо керує його роботою.

Закарпатське Золотарево товаришує з шотландським Ньюпортом (ФОТО)

В 1998-му році в школу із Шотландії приїхав журналіст, викладач Девід Андерсон. Він ознайомився із Золотаревом, школою, багатьма сім’ями, побутом і проблемами жителів села та школи. Шотландський оргкомітет після цього звернувся до релігійних громад м. Ньюпорт з проханням зібрати кошти для того, щоб якимось чином допомогти дітям, які навчаються в школі. Через певний час шотландською стороною було запропоновано за їхній рахунок прийняти в свої сім’ї на 2 тижні 19 учнів школи та 5 вчителів у канікулярний час. В школі було проведено рейтингове голосування всіх вчителів школи щодо обрання конкретних учнів для участі в поїздці.

В цей час в школі перебував представник шотландського оргкомітету Джім Маккелікан.Шотландець доклав максимальних зусиль, аби вибір дітей для поїздки був абсолютно чесний і відкритий. В результаті, 19 учнів та 5 учителів англійської мови за рахунок шотландської сторони відвідали м. Ньюпорт і були розміщені в місцевих сім’ях.

Дуже багато екскурсій, вечорів відпочинку, прогулянок і просто спілкування із своїми однолітками залишили в українських дітей найкращі враження від цієї поїздки. Вони відвідали аквапарк, центр дитячих технічних досягнень, музей риболовства, старовинний замок в Сент Ендрюсі та музей в Единбурзі, Гайлендські ігри. Один день було присвячено ознайомленню з життям команди знаменитого корабля "Дискавері" у м. Данді. Дітям з України було цікаво вивчити побут та сімейні традиції шотландських сімей, взаємовідносини батьків і дітей, особливості харчування шотландців, зокрема скуштувади традиційну шотландську вівсянку. закарпатські вчителі відвідали англійську школу, ознайомилися із методами роботи шотландських колег.

На запрошення золотарівського оргкомітету с. Золотарева приїхала група підлітків та дорослих з міста Ньюпорт в кількості 15 чоловік. Всі вони були розміщені в сім’ях золотарівчан. В школі для них було організовано вечір дружби, перед ними виступали фольклорні колективи села, школи. На цьому вечорі були присутні  жителі села Золотарево, яким було цікаво бачити національні костюми та атрибутику шотландців, потанцювати з ними.

Закінчився вечір вживанням традиційної шотландської їжі. Протягом тижня кожна із Золотарівських сімей організовувала відпочинок своїм гостям, крім того було проведено колективні екскурсії на Синевирське озеро, до Мукачівського та Ужгородського замків, на Говерлу. Делегація подарувала школі перший комп’ютер, електропіаніно, багато навчальної та художньої літератури, програвач, срібну чашу «Символ дружби», шотландський прапор. З того часу майже щороку учні золотарівської школи їздять на мовні курси м. Ньюпорт до своїх друзів за рахунок шотландської сторони.

У відповідь селі Золотарево побували 2-а офіційні представники від комітету Моріон Гередіа та Тім Бретт.  Було складено план майбутньої діяльності шотландського та золотарівського оргкомітетів. Ним передбачено продовжувати обмінюватись делегаціями, вивчати культуру та традиції обох народів, організовувати сільський туризм та приймати волонтерів з метою вдосконалення знань з англійської мови.Вказівник у Ньюпорті з написом: «Містечко Ньюпорт на Теї побратим із Золотаревом, України». (Учень школи Довганич Владислав)У місцевому парку містечка Ньюпорт. (На фото учні Довганич В., Густей В)Вид з містечка Ньюпорт на річку Тей та місто ДандіВид на замок у Сент-Ендрюсі. На фото учень Довганич ВладиславЗамок у Сент-ЕндрюсіСтадіон у Единбурзі. Учні Довганич Владислав та Густей Василь на футбольному матчіБіля корабля «Дискавері» у порту міста ДандіВид на місто Данді. Міст через річку Тей

За інформацією Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти

05 травня 2012р.

Теги: Шотландія, Золотарево, Ньюпорт

Коментарі

Інкогніто 2012-05-17 / 23:51:01
Цікаво хто статтю писав?????

гість 2012-05-06 / 11:53:24
Добру справу зачали і продовжують Вчителі! Успіхів!
"традиційну шотландську вівсянку"... А Haggis не кушалисьте? Гидота з гидот! Коло нашого шойту й близько не валялося.
Хіба би челянник через край їхнього віскі перебрав, лампош залляв, аби тим заїдав.

сорри 2012-05-05 / 15:44:04
Ковачу, судячи з усього, поки інші ходили до школи і, з-поміж іншого, освоїли літературну мову, ти не спромігся навіть на слух якісно схопити наш діалет.

Ковач 2012-05-05 / 14:12:31
Ни ЗолотаРЕво, ай ЗолотаРЬОво!

НОВИНИ: Соціо

15:18
/ 2
КПП "Тиса" тимчасово розблоковано, на місці перебуває голова Закарпатської ОДА - ЗМІ
14:13
/ 6
Держприкордонслужба опублікувала світлини і відео з заблокованого КПП "Тиса" на Закарпатті
13:13
/ 7
На КПП "Тиса" авто прикордонників виштовхали на узбіччя
11:45
/ 9
Перевізники заблокували КПП "Тиса"
02:33
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Ужгорода
02:03
З понеділка в Ужгороді почнуть їздити муніципальні автобуси (ГРАФІК РУХУ)
14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
/ 1
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 2
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 7
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
/ 4
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
» Всі новини