Закарпаття: Громадська рада при держуправлінні ОНПС обговорила питання міні-ГЕС та сміття

Відбулося засідання Громадської ради при держуправлінні ОНПС в Закарпатській області

Закарпаття: Громадська рада при держуправлінні ОНПС обговорила питання міні-ГЕС та сміття

На порядок денний було винесено чотири питання: перше — освоєння відновлювальних енергетичних ресурсів в Закарпатській області: стан, проблеми і перспективи; друге — про проект «Стратегія поводження з відходами у Закарпатській області на 15-річний період»; третє — щодо участі представників громадськості, природоохоронних організацій та об’єднань в комісіях пов’язаних з інвентаризацією зелених насаджень, зелених зон, обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню в містах та населених пунктах області; четверте — обговорення проекту тимчасового порядку встановлення лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Закарпатської області.

Інформацію про хід виконання «Програми комплексного використання водних ресурсів Закарпатської області» надав Юрій Маркович, директор Департаменту інженерного супроводу проектів Обласного агентства із залученням інвестицій та господарського розвитку територій. Мова йшла про схему розміщення мініГЕС на річках Закарпаття. Юрій Маркович детально познайомив присутніх з історією виникнення питання будівництва міні-ГЕС у Закарпатті та з Програмою вцілому. Звичайно, це питання найбільше турбує громадські організації: є ті, що менш категорично виступають проти такого будівництва в області, інші ж наголошують на неприпустимості появи міні-ГЕС на гірських річках. Заступник начальника держуправління Михайло Гайдур наголосив, що усі проекти, які надходитимуть до держуправління, будуть розглянуті та погоджені тільки у тому випадку, якщо відповідатимуть вимогам чинного природоохоронного законодавства. Голова Громадської Ради професор Степан Поп зазначив, що в області потрібно навчитися використовувати відтворювані джерела енергії: сонячну, геотермальну, вітрову та гідроенергетику. За словами професора, саме дану тематику планується винести на обговорення під час Міжнародної науково-практичної конференції «Нові технології в геодезії, землевпорядкуванні та природокористуванні», яка відбудеться в Ужгороді у жовтні. Члени Громадської ради вирішили питання детальніше вивчити та внести свої пропозиції протягом 10 днів.

Інша екологічна проблема – це накопичення відходів на території області. Вирішувати проблему потрібно уже, є експерти, мають програми та своє бачення виходу із ситуації. Регіональний експерт Проекту «Стратегія поводження з відходами у Закарпатській області на 15-річний період» Оксана Станкевич ознайомила присутніх з основними принципами Стратегії та відповіла на запитання учасників засідання. Присутні погодилися із необхідністю впровадження такого проекту та дану інформацію прийняли до уваги.

Два останніх питання на розгляд громадськості запропонувало держуправління, щоб Рада, як дорадчий орган, допомогла прийняти управлінське рішення. Після детальної інформації Анатолія Поляновського, начальника відділу раціонального природокористування держуправління одноголосно вирішили, що представники громадськості повинні залучатися до роботи в комісіях пов’язаних з інвентаризацією зелених насаджень, зелених зон, обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню в містах та населених пунктах області. Після обговорення проекту тимчасового порядку встановлення лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Закарпатської області, прийнято рішення рекомендувати держуправлінню подати його на розгляд чергової сесії обласної ради.

17 квітня 2012р.

Теги: міні-ГЕС, сміття

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:48
В Ужгороді під час перевірки в центрі міста склали 1152 постанови за порушення правил паркування
17:22
/ 2
На конкурс на посаду директора міської поліклініки Ужгорода документи подала лише 1 претендентка – Мирослава Брецко
17:13
/ 1
У Мукачеві школярі флешмобом відзначили День Державного Герба та Героїв Небесної Сотні
16:41
/ 1
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні перевезено на 37,1% менше вантажів, ніж цього ж місяця торік
15:59
/ 1
На Закарпатті відбудеться Регіональна платформа з обговорення змін до Конституції щодо місцевого самоврядування
14:12
В Ужгороді презентували мобільний додаток, що полегшує людям із порушенням слуху спілкування в держустановах
14:08
На Закарпатті в січні, порівняно з груднем-2019, ціни на продукти харчування зросли на 1,4%
12:54
Вартість платних медичних послуг в Ужгородському пологовому будинку зросте на 10%
11:53
/ 1
Мешканці Закарпаття накопичили боргів за спожитий газ на 1,1 млрд грн
10:35
За незаконно зірвані підсніжники та шафрани закарпатці платитимуть по 62 грн за один
09:13
Проєкт державного стандарту базової середньої освіти презентували в Яношах на Берегівщині
09:06
/ 2
За 1 куб газу, спожитий у лютому, закарпатці платитимуть 5 грн
22:08
/ 1
Ужгородці можуть подарувати своїм коханим на 8 Березня найромантичнішу музику з кінофільмів у виконанні симфонічного LUMOS Orchestra
18:54
/ 1
В Ужгороді прозвучать театральні "Монологи вагіни"
18:04
На Ужгородщині поновлено права двох дітей-сиріт на отримання пільг у сфері забезпечення житлом з боку держави
17:33
У Мукачеві патрульні спільно з громадянами врятували потенційного самогубця від стрибка з мосту
17:26
/ 1
У міській лікарні Ужгорода запрацює нова операційна
16:29
/ 3
Найбільше вільних вакансій на Закарпатті – на підприємствах переробної промисловості, у торгівлі та ремонті автотранспорту
16:12
/ 2
У Мукачеві визначалися, як запобігатимуть поширенню коронавірусу
15:18
Закарпатців попереджають про значне погіршення погодних умов
15:12
/ 1
Біля філії "Суспільного" в Ужгороді відбулася акція протесту проти змін у роботі регіональних мовників
14:21
Через 500 пачок сигарет угорець залишився на митниці на Закарпатті без автівки
12:14
/ 1
У госпіталізованого до інфекційної лікарні закарпатця виявили гострий бронхіт
10:59
/ 4
Окрім як у закарпатському ПП "Тиса", температуру в пасажирів з Італії перевірятимуть також в аеропортах "Бориспіль" і Київ"
10:32
27 лютого – суд щодо скасування скандального екологічного висновку стосовно будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві
» Всі новини