Енергоаудит шкіл Ужгородського району засвідчив про значні втрати тепла

У рамках семінару директорів загальноосвітніх шкіл Ужгородського району відбулася презентація результатів енергоаудиту, проведеного в Середнянській, Коритнянській та Есенській школах району.

Енергоаудит шкіл Ужгородського району засвідчив про значні втрати тепла

Покращуючи енергоефективність школи, економимо природні ресурси і бюджетні кошти, створюємо комфортні умови для навчання, покращуємо довкілля і зменшуємо газову залежність. Саме про це йшлося у Середнянській школі в під час семінару-практикуму директорів шкіл Ужгородського району. Під час заходу представили результати енергоаудитів, проведених на початку цього року у трьох пілотних школах проекту «Школи крокують до енергозбереження», що реалізовується за підтримки Швейцарської Конфедерації. Відкриваючи презентацію основних результатів енергетичного аудиту шкіл, Леся Лойко, керівник ГО «ФОРЗА», зауважила, що аудит був здійснений відібраною на конкурсній основі ліцензованою компанією БТС Інжиніринг (м.Рівне), представник якої прибув спеціально для представлення результатів роботи керівництву шкіл та районного відділу освіти.

Оскільки енергоаудит проводився з допомогою тепловізора, вдалося дослідити і виявити джерела втрати тепла та електроенергії до найменших щілин і деталей. Серед найбільш типових недоліків енергозбереження у обстежених школах - ізоляція вікон та дверей, відсутність зарадіаторних екранів, які відбивають тепло від стін будівель а відтак перешкоджають втратам тепла через стіни, пошкодження зовнішньої штукатурки стін і фундаментів та їх замокання через відсутність систем водовідведення, неналежна теплоізоляція горищ, застарілі освітлювальні прилади, що не дають достатньо світла, але споживають багато енергії, оскільки оснащені звичайними лампочками. Щодо недоліків власне у системі теплопостачання, основними є замуленість труб та старих радіаторів через відсутність систем доочищення води, обладнання не відповідає необхідним параметрам для нормальної циркуляції тепла (невідповідна потужність насосів), відсутні вузли регулювання споживання тепла.

Усі ці недоліки можна усунути, оскільки втрати тепла щороку призводять до фінансових перевитрат, а покращення роботи систем опалення та освітлення, яке передбачає певні інвестиції, дозволить ці перевитрати усунути, при цьому термін окупності інвестицій у енергоефективні заходи, за підрахунками спеціалістів БТС Інжиніринга, складає 4,8 років. Окремі енергозберігаючі заходи, такі як теплоізоляція дверей та вікон або ж встановлення зарадіаторних екранів чи заміна звичайних лампочок на енергоефективні можуть бути виконані своїми силами або ж з залученням волонтерів, заощадження тепла у такому разі становитиме до 13%, до 9% за рахунок радіаторних екранів та 4% - теплоізоляція вікон і дверей, а заощадження електроенергії за рахунок заміни лампочок на енергоощадні – до 5%.

Інформація, отримана в ході енергоаудиту вражає, до прикладу, в одній з шкіл, де було проведено обстеження підрахунки демонструють щорічні втрати енергоресурсів на суму 40 тис. гривень, з яких понад 86% є втрати ресурсів на теплозбереження. За умови інвестицій в енергозберігаючі заходи розміром 193 тис. гривень, їх термін окупності в такому разі складе 4,8 роки, після чого щороку бюджет економитиме 40 тисяч гривень. І такі перевитрати енергоносіїв тягнуть за собою не тільки їх нераціональне використання , але й щорічні втрати бюджету. Впровадження рекомендованих енергозберігаючих заходів в цій школі дозволить зекономити не тільки кошти але і до 15% електроенергії та 24% природного газу. Ця проста арифметика говорить про те, що бюджетним установам варто якнайшвидше вживати заходів щодо енергоефективності, починаючи з проведення енергоаудиту, він професійно виявитьнедоліки і фінансові втрати (які в масштабах країни складають астрономічні суми) та фахово визначить головні напрямки покращення енергоефективності і надасть комплекс організаційних та технічних рекомендацій для зменшення споживання тепла, води та електроенергії.

Під час обговорення презентації Михайло Тарахонич, директор Коритнянської ЗОШ, поінформував присутніх колег, що не чекаючи офіційного звіту енергоаудитора в школі вже скористались його рекомендаціями, наданими під час енергообстеження та частково усунули виявлені проблеми в системі опалення і забезпечили тепло в проблемних класах. 

Ознайомитися з презентацією результатів енергоаудиту можна на сайті ГО ФОРЗА www.forza.org.ua в розділі «Документи, публікації, звіти».

07 березня 2012р.

Теги: енергоаудит, тепло, теплозбереження

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

00:38
Позачергова сесія Іршавської райради відбудеться у міському парку
18:07
/ 6
Чергова нарада щодо нового сміттєзвалища відбулася в Ужгороді
16:48
9 квітня – позачергова сесія Ужгородської міської ради
16:33
На Закарпатті на соціальні потреби перерахували понад 1,1 млрд грн єдиного внеску
09:55
/ 1
В Ужгороді за новим маршрутом вул. В’ячеслава Чорновола-УжНУ курсуватимуть 2 автобуси
09:48
У Мукачеві почався онлайн прийом заявок на участь в проєкті Бюджет громадських ініціатив-2021
09:09
Понад 11 тисяч продуктових наборів отримають одинокі та літні закарпатці
17:05
Ужгородцям розповіли про автоматичне перепризначення державних соціальних допомог
17:04
Програма медичних гарантій стартувала у 45 медзакладах Закарпаття
15:40
/ 1
Три місяці 2020-го на Закарпатській митниці – 1,5 млрд грн до держбюджету
14:28
/ 2
Закарпатські заробітчани на карантині: сусіди – кращі контролери
11:29
/ 1
У Мукачівській ОТГ до завершення карантину скасували плату за навчання у мистецьких школах
11:26
Від торгівлі підакцизними товарами на Закарпатті до бюджету надійшло понад 43 млн гривень
00:18
/ 5
Інша хвора на COVID-19 жінка з Іршавщини - з Лисичева
17:44
/ 14
Суд у Львові поновив на посаді прокурора Закарпаття "люстрованого" Сидорчука із виплатою майже 1 млн грн
16:24
Заморозки наприкінці березня на Закарпатті знищили врожай абрикосів і персиків
14:32
На підприємствах і в організаціях Закарпаття в лютому було задіяно 149,3 тис осіб
13:35
На Закарпатті до місцевого бюджету перераховано понад 1,2 млрд грн податків та зборів
13:24
Мукачівцям пропонують платити за воду, не виходячи з дому
12:10
За I-ий квартал до бюджету Ужгорода надійшло понад 261 млн грн
11:24
На Закарпатті створено Антикризове об’єднання "Здоров’я і Життя"
10:48
Небайдужих закарпатців закликають здавати кров
09:31
Рахунки за електроенергію на Закарпатті контролери традиційно рознесуть споживачам
16:47
ФОТОФАКТ. З авто мукачівця "карантинно" зняли всі колеса
18:04
В Ужгороді волонтери роздали малозабезпеченим продуктові набори
» Всі новини