Підприємці організували в Ужгороді свято музеїв

"Треба було бачити очі тих дітей — великі, захоплені й цікаві-цікаві: їм хотілося потрапити в кожен куточок музею, випробувати всі розваги на собі, покататися на прекрасних конях, спробувати виліпити з глини свого казкового героя! Це було дивом і ще раз дивом!", — так розповідають Ужгороді про День музеїв, який відзначила наша держава, але Закарпаття чи не найгучніше, цими вихідними.

Традиційно 18 травня українці відзначають День музеїв. І так само вже традиційно найтихіші культурні заклади в цей день стають центрами музики, співів та веселощів. Музеї відкривають двері для всіх бажаючих, і так намагаються привернути до себе увагу. Але якщо досі щороку День музеїв відзначали хіба що вільним входом для всіх відвідувачів та виступом одного-двох музичних гуртів, то цьогоріч в Ужгороді вирішили організувати грандіозне свято. Його ініціаторами стали працівники музеїв та міські підприємці – члени Українського союзу промисловців і підприємців України.
"Наша область бідна на могутні промислові підприємства, але багата природними багатствами та туристично-рекреаційним потенціалом, і його треба використовувати, — каже виконавчий директор закарпатської організації Українського союзу промисловців і підприємців Маргарита Мощак. — Добре, коли це розуміють звичайні люди, керівники, підприємці, і коли готові спрямувати зусилля для розвитку цього потенціалу. Зрештою, якщо до Закарпаття приїжджатиме багато туристів, то від цього виграють всі закарпатці. Саме з такою метою ми й вирішили організувати таке масштабне та веселе свято, як День музеїв, запросити на нього закарпатців, зацікавити гостей краю. Нам є що показати: свою багату і самобутню культуру, прекрасні музеї, замки, старовинні хатини, експонати... І, як з’ясувалося під час організації свята, все таки в регіоні чимало людей, які хочуть його розвивати, рекламувати. Я навіть сама була певною мірою здивована, коли на прохання допомогти в організації свята відгукувалися всі: від музичних колективів та виконавців і до підприємців, керівників районів, області, міста".
Відсотків 60 відвідувачів свята музеїв, яке проходило в Ужгородському замку, – були діти. Чимало з них вперше у своєму житті бачили духові інструменти, симфонічний оркестр, ансамбль середньовікової музики, вперше могли милуватися побачити, як працювали колись ковалі. Більше того, організаторам вдалося знайти коней, костюми графа і графині — й жокеї, одягнуті в старовинні наряди, роз’їжджали під мурами замку, аби таким чином діти, молодь могли собі уявити, як виглядали в старовину наші пращури, могли зрозуміти нашу історію. Зрештою, все це створювало неперевершену атмосферу минувшини. Крім того, на дітей у внутрішньому дворику Ужгородського замку чекала вистава Закарпатського обласного театру ляльок „Принцеса-стрибунка”. На всіх поціновувачів прекрасної музики — виступи ансамблю старовинної музики родини Доль, фольклорно-етнографічного ансамблю „Ужгород”, концерт скрипаля В. Палея тощо. „Танцювальна корпорація друзів” запалювала смолоскипи й виводила з ними химерні танки, паралельно проходив пленер студентів Закарпатського художнього інституту та виставки творів „живих ремесел”, а по закінченні всіх цих дійств на гостей музею чекав святковий феєрверк. Власне в Закарпатському музеї народної архітектури і побуту поблизу знаменитої Шелестівської церкви ХVIII століття відбулося урочисте богослужіння.
"Зізнаюся, багатьом з нас, батьків, не спало б навіть на гадку відвести дітей, приміром, на концерт симфонічної музики - здається, це нецікаво. Але виявляється, все навпаки: діти дуже цікавляться всім новим, їм хочеться бодай побачити ті інструменти, потримати їх в руках, спробувати пограти, чи покувати з ковалями, чи поліпити з глини, чи навіть просто сісти на траву й послухати прекрасну музику.
Треба було бачити, як діти буквально обліпили народного умільця-майстра ліпки з глини Володимира Леонова. Діти практично не відходили від нього ні на мить, всім хотілося спробувати, потримати в руках ту глину, виліпити з неї свого казкового героя, літака чи тваринку. Де ще діти можуть це спробувати, відчути той внутрішній порив, відчуття прекрасного від того, що твориш власними руками?", — каже голова правління Закарпатського відділення УСПП, депутат Ужгородської міської ради Ігор Баран.
Свято вдалося, і про потребу в таких днях вже говорять самі ужгородці, гості міста. "Мені вже довелося чути відгуки від інтелігенції міста Ужгорода про організоване свято: лікарі, викладачі університетів практично хором говорять про одне й те ж — нарешті в нашому місті організували культурний захід, під час якого можна було не лише послухати прекрасну, багату музику, але й пізнати щось нове, почути невідомі історії про минувшину рідного украю й просто прекрасно провести час", — каже член правління закарпатської організації УСПП, депутат Ужгородської міської ради Олександр Шпеник.
Організатори свята кажуть, таким прекрасним його вдалося зробити лише завдяки спільним зусиллям — працівників музею та підприємців Ужгорода. "Дуже багато допомогли в організації свята директор Закарпатського Закарпатського обласного краєзнавчого музею Василь Шеба, співробітники музею Ольга Бугір і Андрея Кочібая. Чимало порад в організації свята дали начальник управління у справах сім’ї та молоді Закарпатської облдержадміністрації Володимир Фленько та заступник голови ОДА Іван Качур. Я дуже радий, що ми мали можливість долучитися до проведення такого прекрасного свята в рідному місті", — каже Ігор Баран.

P.S. ...Цими теплими травневими вихідними музейники відсвяткували своє професійне свято. У ці дні вони радо приймали всіх тих, для кого історія — храм, який вимагає пошани і любові. І так само запрошують всіх любити й шанувати музеї в майбутньому, допомагати їм щиро, як це робили зараз ужгородські підприємці, члени Українського союзу промисловців і підприємців.
Ужгород.net
24 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

12:31
До 110-річчя Золтана Шолтеса в Ужгороді відкрили виставку творів митця "In memoriam"
10:08
На Закарпатті письменник Олександр Гаврош презентував свою нову книгу "Різдвяна історія Ослика Хвостика"
16:21
"Гуцульска бриндзя" цьогоріч зустрічатиме шанувальників у Рахові 8 вересня
09:47
"Грані життя" у графічних плакатах Володимира Карвасарного можна побачити в Ужгороді
13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
21:35
У Тячеві вперше провели великий етнофестиваль
12:21
Перший Міжнародний фотосалон "Карпати" проходить в Ужгородському замку
» Всі новини