Мукачево: Дитячо-юнацький фестиваль "Смарагдові витоки" назвав своїх переможців

У замку "Паланок" закарпатського Мукачева відбувся ІІІ регіональний дитячо-юнацький фестиваль
"Смарагдові витоки".

Мукачево: Дитячо-юнацький фестиваль "Смарагдові витоки" назвав своїх переможців...Високі карпатські гори, безкрайні степи, багряні виноградники. Саме в цьому краї колись давно народилося чарівне й виплекане його мешканцями місто...

1113 років цього тижня відзначає наше старовинне мальовниче місто над Латорицею. І кожен спішить привітати Мукачево з Днем народження якнайурочистіше.

Вже декілька років поспіль в ці дні замок “Паланок” гостинно приймає талановиту молодь Закарпаття. Саме тут, на підмостках фестивалю на Замку, розпочинається святкування Днів міста. 20 травня сюди з`їхались учасники з усіх куточків краю: м. Берегова, Сваляви, В.Березного, В.Добрані, Чинадієва, Ключарок, Дерцена, Кальника, В.Лучок.. Конкурсанти в рамках ІІІ Регіонального дитячо-юнацького фестивалю народної творчості “Смарагдові витоки”, який було започатковано Мукачівським Будинком школярів в травні 2005 року, представляють свої досягнення в номінаціях: “Вокальне мистецтво” (Гран-Прі – Феннич Іван, І місце – Окс Маріанна, Мукачівський БШ), “Хореографія” (колектив “Юність” - І місце, БШ м. Мукачева; колектив з Дерцена - Гран-Прі), “Фольклор і народна музика”, “Художні ремесла”, “Фотомистецтво”, “Образотворче та Декоративно-прикладне” (К. Кушнірук – І місце, м. Свалява), а також “Побутово-ужиткове мистецтво”.

Звуками карпатської трембіти розпочали конкурс номінанти фесту. Безліч гостей та глядачів зібрало свято. Відкрив фестиваль голова Оргкомітету, заступник Мукачівського міського голови Михайло Михайлович Лабош. На початку фестивалю всіх гостей та учасників привітали переможці минулорічних “Смарагдових витоків” – зразковий хореографічний колектив “Сузір’я” та солістка естрадної студії “Акорд” Будинку школярів Тетяна Семененко.Звуки пісні “Прокидайтеся, Карпати” пронеслися над древнім замком.

Висококваліфіковане професійне журі, очолюване солісткою Закарпатської обласної філармонії, заслуженою артисткою України Оксаною Ільницькою, визначило переможців в номінаціях фестивалю. А призи дипломантам та переможцям до складу якого ввійшли: директор Художньої школи ім. М.Мункачі м. Мукачева, професійний художник Сергій Кіреєв, викладач хореографії Гуманітарно-педагогічного інституту, керівник зразкового дитячого колективу Надія Шляхта, зав. кафедрою Образотворчого мистецтва та трудового навчання Мукачівського гуманітарно-педагогічного інституту Ірина Майборода, методист кабінету виховної роботи етико-естетичних дисциплін Марія Жабляк та голова журі - солістка Закарпатської обласної філармонії Оксана Ільницька, визначило переможців в номінаціях фестивалю. А призи дипломантам та переможцям вручали начальник управління освіти та науки Закарпатської облдержадміністрації Юрій Герцог та начальник Мукачівського управління освіти Тереза Тіба.

Як наголосила директор фестивалю Галина Пенська, “Смарагдові витоки” було започатковано з метою допомогти відродити і зберегти цінності, які творив народ від роду до роду, щоб дати друге дихання поколінню закарпатців ХХІ ст., бо з народних джерел черпаємо ми наснагу жити й творити.

Наступного, 2008 року фестиваль народної творчості “Смарагдові витоки”, який за три роки вже виходить за межі Регіонального, з нетерпінням буде чекати на замку не лише закарпатців, а й колективи та індивідуальних виконавців, - справжніх поціновувачів народного мистецтва, - всіх, хто хоче припасти до невичерпної скарбниці мудрості й творчості народів Закарпаття, яку створено золотою душею й руками умільців, повідомили ЗІА "Простір" з Мукачівського міськвиконкому.
Мукачевo.net
23 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

01:20
У вересні в Ужгороді відбудеться фестиваль старовинної музики "Фортеця Унґ"
16:55
На Рахівщині бажаючих навчатимуть на майстер-класі особливостям гуцульського вовноткацтва
13:44
Назустріч Дню Незалежності України в Ужгороді представлять низку тематичних виставок
11:40
В Ужгороді "поетично" зберуться "Лицарі Карпат"
10:34
"Кольори Карпат" із Закарпаття перемогли у кількох номінаціях на фестивалі-конкурсі в Польщі
23:43
В Ужгороді відкриється виставка живопису Сергія Глущука "Нова зустріч"
10:14
Вухо, горло, ніс, ноги, тушка, хвіст
13:04
/ 1
Закарпатець Андрій Любка презентує свою десяту книжку на 10-му "Меридіані"
16:57
У вересні в Ужгороді покажуть стрічки Міжнародного кінофестивалю "Світло"
09:27
Словацький фотохудожник пропонує в Ужгороді пройти "Дорогою життя"
02:05
/ 1
Ювілейну виставку творів Івана Бондаренка відкрили в Ужгороді
13:02
Коли хобі стає сенсом життя
09:44
Іван Бондаренко представить в Ужгороді свій художній доробок
21:25
/ 1
100-річний ювілей відзначив відомий закарпатський поет і прозаїк Петро Продан
13:57
Українці Словаччини у День незалежності України пройдуть "Стежками Олександра Павловича"
09:15
Мукачівський драматичний театр презентував у Литві "Князя Корятовича"
10:29
В Ужгороді у рамках проєкту "Кримський дім об’єднує серця" кримський татарин навчав гончарству
10:45
/ 3
Бібліотекарі запрошують в Ужгороді на капуркову
09:20
Художню виставку мисткині з Чернівців запрошують оглянути в Ужгороді
12:40
На Закарпаття прямує фестиваль "З країни в Україну"
23:52
В Ужгороді відкрилася виставка українських художників угорського походження
15:35
В Ужгороді представлять художній "Ноктюрн на трьох мольбертах"
12:31
До 110-річчя Золтана Шолтеса в Ужгороді відкрили виставку творів митця "In memoriam"
10:08
На Закарпатті письменник Олександр Гаврош презентував свою нову книгу "Різдвяна історія Ослика Хвостика"
16:21
/ 1
"Гуцульска бриндзя" цьогоріч зустрічатиме шанувальників у Рахові 8 вересня
» Всі новини