В Ужгороді святкували 50-річчя "Юності Закарпаття" і 90-річчя її керівника (ФОТО)

Ювілейний творчий вечір «Мої роки – моє багатство», що відбувся в Ужгороді, був присвячений 90-річчю художнього керівника заслуженого самодіяльного ансамблю танцю України «Юність Закарпаття» обласного Будинку культури профспілок, народного артиста України Михайла Суслікова та 50-річчю створення цього аматорського колективу.

ореографічна композиція «Молдавія»;
ореографічна композиція «Молдавія»;

Того суботнього дня в Закарпатському обласному державному українському музично – драматичному театрі імені братів Шерегіїв був аншлаг. Сотні різних за віком шанувальників хореографічного мистецтва прийшли на ювілейний творчий вечір «Мої роки – моє багатство», присвячений  90-річчю художнього керівника заслуженого самодіяльного ансамблю танцю України «Юність Закарпаття» обласного Будинку культури профспілок, народного артиста України Михайла Суслікова та 50-річчю створення цього аматорського колективу. За десятки  років творчої діяльності  самобутній колектив з успіхом представляв хореографічне мистецтво України і Закарпаття  на фестивалях, гастролях, у концертах  у Канаді, Югославії, Франції, Великобританії, Анголі, Італії, Чехословаччині,  Угорщині, Румунії, Польщі, на Кіпрі, в  інших країнах. Він був володарем гран-прі міжнародних фестивалів у Парижі (Франція), Бєлграді (Югославія), Зеленій Гурі (Польща), Лангароне (Італія).

Ювілярів тепло вітали заступник голови Закарпатської облдержадміністрації  Іван Качур, голова облпрофради Іван Король, керуючий справами апарату обласної ради Михайло Попович, представники творчої інтелігенції нашого краю. Було зачитано привітання на адресу одного з кращих аматорських колективів профспілок України та його незмінного керівника від Голови Федерації профспілок України Юрія Кулика. Начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Глеба презентував книгу  «Батя» про Михайла Суслікова, автором якої є відомий закарпатський культурознавець Василь Кобаль.

Гості неповторного святкового дійства побачили чудові номери у виконанні ансамблю «Юність Закарпаття» - хореографічні композиції «Росія», «Молдавія», «Свято в Карпатах»,  танці «Легенда Карпат», «Єврейське весілля», «Гапак», які супроводжувалися аплодисментами, що переходили в овації.  Спалах емоцій, як завжди, викликала хореографічна знахідка, яка має назву «хвиля Суслікова», коли в одному з танців виставлені на сцені  в один ряд танцюристи рухами імітували хвилі бурхливої ріки Тиси.

Вдало вписалися в концертну програму виступи відомих в області і за її межами хореографічних колективів, якими керують  талановиті учні відомого балетмейстера – його дочка Людмила Петрецька, Євген Брежинський, Олена Камінська, Михайло Шютєв – зразкового дитячого ансамблю  танцю «Веселка» обласного Будинку культури профспілок, студії сучасного танцю «Корпорація друзів», народної студії сучасного танцю  «Бліц» ПАДІЮНУ, народного ансамблю угорського танцю «Сонях» Ужгородського коледжу культури і мистецтв,  зразкового дитячого ансамблю танцю «Потічок» будинку культури с. Кам’яниця Ужгородського району, а також заслуженого артиста України Сергія Барвіка – Карпатського та народного артиста України Петра Матія. А імпровізованому танцю у виконанні гордості української хореографії, народних артистів України Клари Балог  і Михайла Суслікова, які ще 60(!) років тому танцювали разом  на обласній сцені глядачі аплодували стоячи.

Отже, чудове свято аматорського мистецтва вдалося на славу. А в  обласному Будинку культури профспілок  (директор Ганна Табакович) було влаштовано виставку до ювілею ансамблю та його художнього керівника.

- Такими колоритними особистостями, як Михайло Львович Сусліков і його самобутній колектив можна тільки гордитися, - говорить головний спеціаліст управління з гуманітарних питань  та роботи з молоддю апарату ФПУ Наталія Кравченко, яка була присутня на концерті. – Вони вписали в історію самодіяльного  мистецтва профспілок України яскраву сторінку. А захоплюючий творчий вечір «Мої роки – моє багатство» - ще одне підтвердження цьому.

Єврейське весілля

Хвиля Суслікова

Ювіляр у колі молодих танцюристів

 

Сергій Баранчиков, Обласна рада профспілок Закарпаття

26 січня 2012р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

01:54
В Ужгороді відкрили виставку картин і шкіряних колажів
16:37
У Виноградові відкрили мистецьку виставку "Зв’язок поколінь"
23:27
На малій сцені Закарпатського драмтеатру відбувся допрем’єрний показ вистави
15:40
Другий фестиваль гончарства відбудеться цієї суботи у скансені в Ужгороді
09:57
На ювілейній виставці "Малий Лувер" в Ужгороді презентували 100 картин
22:18
Закарпатський народний хор презентував музичний фільм "Ой, на горі винобрання"
09:38
На Рахівщині відбувся видовищний хореографічний фестиваль ім. Волощука
23:52
Обласний театр у Хусті запрошує на прем’єру трагкомедії "Коматозники"
15:40
Закарпатський облмуздрамтеатр зустрічатиме глядачів у неділю виставою "Я чекаю на тебе, мій любий!.."
09:19
Книгу ромською про життя циган у Підвиноградові презентували на Закарпатті
22:58
В Ужгороді презентували виставку медитативного живопису
11:55
До Ужгорода з концертом завітає джазовий колектив Aramis із Сум
10:23
Мукачівський драматичний театр відкрив 73 театральний сезон трагікомедію "З днем народження, Генріх!"
10:20
В Ужгороді більше тижня тривав фестиваль старовинної музики "Фортеця Унг"
18:18
Концерт фортепіанного дуету з Мексики відбувся в Ужгороді
16:07
/ 1
30 робіт, присвячених Ужгороду, представили на огляд у скансені батько й син Климковичі та Василь Парій
15:41
В Ужгороді врочисто закрили фестиваль "Інтерлялька"
13:25
ФОТОФАКТ. Студентський оркестр музичного коледжу ім. Задора концертом привітав освітян із професійним святом
13:12
У "Паланку" в Мукачеві Тетяна Рибар представить свій "Осінній вернісаж"
10:50
Симфонічний оркестр обласної філармонії зіграє слухачам на концерті в Ужгороді Чайковського та Римського-Корсакова
13:06
У скансені в Ужгороді пройде другий фестиваль гончарства
10:58
Ужгородська дитяча музшкола імені Чайковського відзначення свого 75-річчя почала зі святкового концерту
17:52
В Ужгороді розпочався Міжнародний фестиваль "Інтерлялька"
10:55
В Ужгороді відкриють виставку Володимира та Миколи Климковичів
01:03
В Ужгороді можна оглянути виставку пастелей Шандора Балоґа
» Всі новини