В Ужгороді святкували 50-річчя "Юності Закарпаття" і 90-річчя її керівника (ФОТО)

Ювілейний творчий вечір «Мої роки – моє багатство», що відбувся в Ужгороді, був присвячений 90-річчю художнього керівника заслуженого самодіяльного ансамблю танцю України «Юність Закарпаття» обласного Будинку культури профспілок, народного артиста України Михайла Суслікова та 50-річчю створення цього аматорського колективу.

ореографічна композиція «Молдавія»;
ореографічна композиція «Молдавія»;

Того суботнього дня в Закарпатському обласному державному українському музично – драматичному театрі імені братів Шерегіїв був аншлаг. Сотні різних за віком шанувальників хореографічного мистецтва прийшли на ювілейний творчий вечір «Мої роки – моє багатство», присвячений  90-річчю художнього керівника заслуженого самодіяльного ансамблю танцю України «Юність Закарпаття» обласного Будинку культури профспілок, народного артиста України Михайла Суслікова та 50-річчю створення цього аматорського колективу. За десятки  років творчої діяльності  самобутній колектив з успіхом представляв хореографічне мистецтво України і Закарпаття  на фестивалях, гастролях, у концертах  у Канаді, Югославії, Франції, Великобританії, Анголі, Італії, Чехословаччині,  Угорщині, Румунії, Польщі, на Кіпрі, в  інших країнах. Він був володарем гран-прі міжнародних фестивалів у Парижі (Франція), Бєлграді (Югославія), Зеленій Гурі (Польща), Лангароне (Італія).

Ювілярів тепло вітали заступник голови Закарпатської облдержадміністрації  Іван Качур, голова облпрофради Іван Король, керуючий справами апарату обласної ради Михайло Попович, представники творчої інтелігенції нашого краю. Було зачитано привітання на адресу одного з кращих аматорських колективів профспілок України та його незмінного керівника від Голови Федерації профспілок України Юрія Кулика. Начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Глеба презентував книгу  «Батя» про Михайла Суслікова, автором якої є відомий закарпатський культурознавець Василь Кобаль.

Гості неповторного святкового дійства побачили чудові номери у виконанні ансамблю «Юність Закарпаття» - хореографічні композиції «Росія», «Молдавія», «Свято в Карпатах»,  танці «Легенда Карпат», «Єврейське весілля», «Гапак», які супроводжувалися аплодисментами, що переходили в овації.  Спалах емоцій, як завжди, викликала хореографічна знахідка, яка має назву «хвиля Суслікова», коли в одному з танців виставлені на сцені  в один ряд танцюристи рухами імітували хвилі бурхливої ріки Тиси.

Вдало вписалися в концертну програму виступи відомих в області і за її межами хореографічних колективів, якими керують  талановиті учні відомого балетмейстера – його дочка Людмила Петрецька, Євген Брежинський, Олена Камінська, Михайло Шютєв – зразкового дитячого ансамблю  танцю «Веселка» обласного Будинку культури профспілок, студії сучасного танцю «Корпорація друзів», народної студії сучасного танцю  «Бліц» ПАДІЮНУ, народного ансамблю угорського танцю «Сонях» Ужгородського коледжу культури і мистецтв,  зразкового дитячого ансамблю танцю «Потічок» будинку культури с. Кам’яниця Ужгородського району, а також заслуженого артиста України Сергія Барвіка – Карпатського та народного артиста України Петра Матія. А імпровізованому танцю у виконанні гордості української хореографії, народних артистів України Клари Балог  і Михайла Суслікова, які ще 60(!) років тому танцювали разом  на обласній сцені глядачі аплодували стоячи.

Отже, чудове свято аматорського мистецтва вдалося на славу. А в  обласному Будинку культури профспілок  (директор Ганна Табакович) було влаштовано виставку до ювілею ансамблю та його художнього керівника.

- Такими колоритними особистостями, як Михайло Львович Сусліков і його самобутній колектив можна тільки гордитися, - говорить головний спеціаліст управління з гуманітарних питань  та роботи з молоддю апарату ФПУ Наталія Кравченко, яка була присутня на концерті. – Вони вписали в історію самодіяльного  мистецтва профспілок України яскраву сторінку. А захоплюючий творчий вечір «Мої роки – моє багатство» - ще одне підтвердження цьому.

Єврейське весілля

Хвиля Суслікова

Ювіляр у колі молодих танцюристів

 

Сергій Баранчиков, Обласна рада профспілок Закарпаття

26 січня 2012р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

10:08
На Закарпатті письменник Олександр Гаврош презентував свою нову книгу "Різдвяна історія Ослика Хвостика"
16:21
"Гуцульска бриндзя" цьогоріч зустрічатиме шанувальників у Рахові 8 вересня
09:47
"Грані життя" у графічних плакатах Володимира Карвасарного можна побачити в Ужгороді
13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
21:35
У Тячеві вперше провели великий етнофестиваль
12:21
Перший Міжнародний фотосалон "Карпати" проходить в Ужгородському замку
22:47
Арійський світ Ярослава Ороса
» Всі новини