В Ужгороді відкрилася виставка художника Сергія Біби (ФОТО, ВІДЕО)

Учора, 19 листопада, в обласному центрі Закарпаття, в художній галереї «Ужгород», відбулося відкриття персональної виставки художника Сергія Біби.

В Ужгороді відкрилася виставка художника Сергія Біби (ФОТО, ВІДЕО)

Роботи Сергія Біби, його підхід до вирішення найскладніших, абстрактних творчих завдань найбільш повно охарактеризував у своїй вітальній промові відомий художник-експериментатор, сподвижник сучасного напрямку в закарпатському образотворчому мистецтві Павло Ковач: «Я пригадую всі наші розмови на пленерах. Ми говорили про «Чорний квадрат» Казимира Малевича. Дійсно, «Чорний квадрат» – ікона XX століття. Цією роботою було підведено риску: живопису більше не буде. Після «Чорного квадрата» займатися живописом було неможливо. Як сказав один з авторитетів, «чорна ікона» – це вислів «богооскала» абсолютної бездуховності. На цій виставці ми бачимо: Сергій Біба не тільки провів одну лінію. Він провів безліч ліній і показав нам, що мистецтво, можливо, тільки починається з «Чорного квадрата».

Перед початком урочистої частини заходу Сергій Біба у своєму інтерв''''''''ю для видання розповів про особливості картин, представлених на виставці.

– Чим об''єднані роботи, представлені сьогодні на вашій виставці?

– Їх об''''''''єднує напрям. Для виставки я підібрав роботи дещо мінімалістичного характеру, за останні три роки – так би мовити, «солянка». Десять з них були представлені у львівській галереї «Дзига». Думаю, що вийшло непогано, судити про це глядачам.

– На багатьох ваших роботах вгадуються обриси людських постатей, що нагадують іконні зображення святих. Яку роль вони відіграють?

– Це символічні образи, які несуть певне вирішення в роботі. Вони присутні як об''''''''єкт, який просто потрібен там. Коли я виконую роботу – вони напрошуються самі...

– Вони відображають якусь частину людської сутності в контексті ваших картин?

– Звичайно! Можна сказати, що всі роботи на цій виставці – реалістичні. Просто цей реалізм потрібно відчути, побачити...

– Що є для вас стимулом використовувати той чи інший колір, той чи інший образ? Це пов''язано з певними емоціями, переживаннями?

– Звичайно початок роботи – це найважчий процес. Коли робота отримує розвиток – сам матеріал підказує тобі, який колір, яку форму потрібно використовувати. Тобто, йде диспут з роботою. Робота часом сама підказує, що вона хоче і як її можна закінчити.

– Що для вас є відправною точкою для створення нової роботи: конкретний, реальний образ, наприклад – пейзаж, або емоційний стан?

– Я б сказав, що вирішальну роль відіграє внутрішній стан. Емоційний посил мені ближчий. Я передаю через мій кристалик своє бачення на полотна.

– В залі розташована серія робіт, в яких часто зустрічається стилізований рослинний орнамент у вигляді смуг, що чергуються з широкими, суцільними кольоровими смугами. Перебільшуючи, можна знайти подібність рослинного орнаменту з тим, який можна було бачити на старих шпалерах. Що ви висловили цією комбінацією?

– Це своєрідний допоміжний елемент, який працює на підсвідомість – своєрідне ретро. Так, я часто вживаю його в живописі, але не зловживаю. Дані десять робіт об''єднані під назвою «Поверхня». Хотілося відобразити властивості поверхні, її безпосередність, яку ми бачимо щодня, вона властива всьому довкола, просто іноді ми не звертаємо на неї увагу.

З вітальних виступів колег Сергія Біби – художників, гостей виставки:

Заслужений художник України, голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Борис Кузьма: «Сергія Бібу знають в Ужгороді за багатьма виставками і за неординарним відношенням до творчості. Художник має право на свою точку зору і своє бачення, незалежно від позиції глядача. Мистецтво Сергія Біби є саме таким. У чомусь воно провокативне, в чомусь – незрозуміле. Однак воно не залишає байдужою жодну людину. Його роботи неможливо не помітити. Оскільки художник Сергій Біба – яскраво виражена особистість у мистецтві. Те, що він робить, належить тільки йому, він ні під кого не підлаштовується...».

Академік, народний художник України Володимир Микита: «Я помітив Сергія Бібу ще з часів початку діяльності групи художників «Ліве око». Групи, яка внесла новизну в живопис Ужгорода, всіх дивувала і багатьом була незрозумілою. З усієї групи на спільній виставці я відзначив, насамперед, Сергія. Цей молодий художник вибрав модерновий стиль і став у нас чи не основоположником нового напрямку... Він рано зробив свій вибір, і йде своєю дорогою досі. Сергій Біба вірний своїй концепції. Він найбільш вільний, розкутий. Його мало цікавить, що комусь його роботи не подобаються...».

Сергій Біба

Біба і Микита

Біба, Ковач і Микита

Виставка Біби

Виставка Біби

Виставка Сергія Біби

Картина Сергія Біби2

Картина Сергія Біби3

Картина Сергія Біби4

Картина Сергія Біби5

Картина Сергія Біби 6

Картина Сергія Біби 7

Картина Сергія Біби 8

Картина Сергія Біби 9

Картина Сергія Біби 11

Картина Сергія Біби 12

Картина Сергія Біби 14

Картина Сергія Біби 15

Картина Сергія Біби 16

Картина Сергія Біби 21

Картина Сергія Біби 22

Картина Сергія Біби 24

Картина Сергія Біби 25

Картина Сергія Біби 26

20 листопада 2011р.

Теги: Сергій Біба, художник, виставка, картини

Коментарі

неос 2011-11-28 / 15:47:26
це класно якщо когось дратує ця мазня, значить воно того варте!!!

чужинець 2011-11-23 / 15:41:45
765 - надіюсь ти не лише "кльовіе картінкі" пробігав оченятами в підручниках зі світового мистецтва (є і такі?- звучить як інструкція до хлібопечі), а ще і читав щось по історіі вищевказанного? Просвіти нас, темних, про що це кіно, і чим відрізняєтся по суті маргінальний формалізм від формалізму соцреалістичного??? Хіба що грамоту не дали за вагомий вклад?.. Утебе, бачу, ХХст. з повоєнних років починаєтся, і ти там досі завис, а на дворі друга декада ХХІ-го, між іншим.. :-)))

765 2011-11-23 / 07:35:27
Перед тим, як казати Мазня, раджу пробігти оченяткама хоча б однін підручник зі світового мистецтва і глянути хоча б щось післявоєнне, а краще піти в будь яку галерею сучасного мистецтва. Мистецтво - це не тільки гори-плолнини з дівчатами у національних кроях. Кричати, що мазня, аж дратує - це з Вашого боку як мінімум неосвіченість. Як не шкода, але 20 сторіччя пролетіло мимо Вас, панове та пвні.

Stefan 2011-11-22 / 19:10:24
Сергію! 60 років тому, коли мені було аж 6 років, я скаржився мамі: "Мамо, мене черево болить!" Ласкава і розумна мама перепитувала: "Де, маленький?". "Тут!", - зі сльозами відповідав я і показував правою рукою на ліве плече. Це було теж мистецтво. Але я цього тоді не розумів. Коли Ти, Сергію зрозумієш, що це не мистецтво, і чи зрозумієш колись?

Віта 2011-11-21 / 09:13:17
Ніякого мистецтва тут немає.Мазня. Аж дратує.

клен 2011-11-20 / 23:18:34
дивився на фото після свята Божоле. Дуже добре випив і маю багато думок з приводу робіт на фото- але коментувати не буду. Якщо зможу то перегляну в натурі і щзадам пару питань автору, адже як кажуть "есть вопросы!!!". А так бажаю натхнення та визнання - фынансового, адже словесне БЛА, БЛА, БЛА на хліб не намажеш. Хто має кошти купуйте мистецтво- рентабельність 80%- перевірено часом!!!

2011-11-20 / 13:58:26
реально мазня

НОВИНИ: Культура

23:52
В Ужгороді відкрилася виставка українських художників угорського походження
15:35
В Ужгороді представлять художній "Ноктюрн на трьох мольбертах"
12:31
До 110-річчя Золтана Шолтеса в Ужгороді відкрили виставку творів митця "In memoriam"
10:08
На Закарпатті письменник Олександр Гаврош презентував свою нову книгу "Різдвяна історія Ослика Хвостика"
16:21
"Гуцульска бриндзя" цьогоріч зустрічатиме шанувальників у Рахові 8 вересня
09:47
"Грані життя" у графічних плакатах Володимира Карвасарного можна побачити в Ужгороді
13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
» Всі новини