На сайті "Главред" відбудеться чат із ужгородцем Олександром Гаврошем

2 листопада, о 14.00, на сайті «Главред» відбудеться чат із письменником та переможцем конкурсу «Коронація слова» Олександром Гаврошем.

На сайті "Главред" відбудеться чат із ужгородцем Олександром Гаврошем

Поспілкуватися з гостем "Главреду" та поставити йому запитання, що цікавлять вас, ви можете, перейшовши за посиланням. Запитання ви можете надсилати заздалегідь, вже зараз, а також безпосередньо під час чату.

Коротка довідка про гостю "Главреду". Олександр Гаврош народився 26 березня 1971 року в Ужгороді. Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Має понад тисячу публікацій у пресі. Працює журналістом ("Україна молода", "Дзеркало тижня", "Український тиждень").

Член Асоціації  українських письменників. Переможець "Коронації слова"  2007 року (ІІ місце) та лауреат 2008 року у номінації "Драма" за п'єси "Ромео і Жасмин" і "В Парижі красне літо...".

Автор поетичних  збірок "Фалічні знаки" ("Дніпро", 2004),  "Тіло лучниці" ("Піраміда", 2006), "Коньяк  з дощем"("Факт", 2009); публіцистичних книжок "Моя р-р-революція" ("Карпатська вежа", 2005), "Закарпатське століття: ХХ інтерв'ю", ("Мистецька лінія", 2006) "Владика Мілан: "Свобода – це можливість обирати добро" ("Карпатська вежа", 2009); "Точка перетину" ("Грані-Т", 2009); дитячих повістей "Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу" ("Видавництво Старого Лева", 2007), "Пригоди тричі славного розбійника Пинті" ("Видавництво Старого Лева", 2008) – стала лауреатом Всеукраїнського рейтингу "Книжка року-2008" як краще видання для школярів середнього та старшого віку, "Галуна-Лалуна або Іван Сила на острові Щастя" (2010).

П'єса "Ромео і  Жасмин" друкувалася в журналах "Київська Русь" та "Сучасність", а також у збірнику п'єс-переможців "Коронації слова" за 2006-2007 роки. Пєса "В Парижі красне літо..." друкувалася у журналі "Київська Русь". Пєса "Любязнійший приятель" побачила світ у журналі "Дніпро".

У березні 2010 року п'єса "Ромео і Жасмин" поставлена в Київському народному студентському театрі "Вавилон", з якою колектив здобув призові місця у травні 2010 року "Ромео і Жасмин" поставлена у Дніпропетровському академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Шевченка.

Також твори друкувалися в часописах "Сучасність", "Київська Русь", "Ї", "Дніпро", антології "Біла книга кохання", альманах "Джинсове покоління", "Корзо". Окремі твори перекладені білоруською, словацькою, польською мовами.

Засновник і  співголова журналістського клубу "НеТаємна вечеря". Автор багатьох творчих проектів.

Захоплення –  література, історія, культура.

Олександр Гаврош про свою творчість: "Важко сказати, що стало першопоштовхом до початку  літературної творчості. Якось воно само почалося. Абсолютно несподівано  для мене. Раптом написалося і все.

Першою  вийшла доволі ризикована збірка еротичної  поезії "Фалічні знаки", передмову до якої написав Ігор Римарук. Очевидно, внутрішня сексуальна революція наклалася на сексуальну революцію зовнішню, яка ще й нині триває в Україні і успішно добігає свого кінця. У літературі я хотів сказати те, чого не міг розповісти у журналістиці: про свої особисті відчуття і переживання.

Мені завжди подобалися автори, які могли малим  сказати про велике: Василь Стефаник, Григір Тютюнник, Антон Чехов, О'Генрі... Це великі вчителі. Мабуть, тому й сам сповідую мінімалізм у своїй творчій лабораторії. Лаконізм у наші спресовані часи – не тільки брат таланту, але й додатковий шанс, що тебе встигнуть прочитати.

Джерелом  натхнення для  мене є побачене, почуте, пережите. Те, що особисто мене зачепило. Належу до літераторів, які відштовхуються від  життя. Воно – найкращий автор".

31 жовтня 2011р.

Теги: Гаврош, Главред, чат

НОВИНИ: Культура

10:29
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 2
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
10:07
В Ужгороді презентують новий роман Наталії Дурунди "Зрада"
13:06
/ 2
У Рахові презентували "Думаю в стовпчик" Оксани Йонаш-Тодер та "Моєї музики акорд…" Михайла Томашука
11:27
В Ужгороді буде Romantic від Олександра Садварія
19:18
А у вашому місті відбувся вернісаж?
17:02
Безкоштовний показ вистави організували на сцені Ужгородського інституту культури і мистецтв
» Всі новини