Танцювальний гурт «Писанка» відзначить 20-річчя концертом

Аби забезпечити творче довголіття, кожному колективові необхідно визначити свою власну концепцію та вибудувати стратегію роботи. І це не просто слова, адже для того, щоб глядач запам’ятав назву ансамблю чи гурту, важливо бути оригінальним та вирізнятися серед собі подібних.

Танцювальний гурт «Писанка» відзначить 20-річчя концертом

20 років з дня заснування цьогоріч відзначає танцювальний гурт Ужгородського центру  культури та дозвілля "Писанка". Колектив, що за всі ці роки не зрадив своїй ідеї;  котрий завжди гуртував навколо себе прихильників закарпатського народного танцю. Найчастіше ансамбль складався з студентів і випускників Ужгородського училища культури – нині коледжу культури і мистецтв.

Танцювальний колектив у час свого створення був хореографічною ланкою вокально-хореографічного ансамблю. Проте з часом виокремився і сьогодні є незалежною  творчою одиницею. Засновником, потужної на сьогодні, "Писанки" став нині покійний, а тоді викладач училища культури – Олександр Хижун, який зумів не тільки запалити своєю ідеєю студентів і колег викладачів, а й задати особливий стиль роботи, якому і нині слідують  писанківці. У  репертуарі  гурту більшість хореографічних постановок належить саме  Олександрові Миколайовичу. 

Невід'ємною складовою "Писанки" є оркестр народних інструментів під керівництвом викладача  Ужгородського коледжу культури і мистецтв Юрія Керецмана, який є автором музичного супроводу кожного сценічного номеру. На відміну від танцювальної групи, склад оркестру за 20 років існування досі залишається незмінним ( баян – Юрій Керецман, цимбали – Леонтій Ленарт, кларнет та сопілка – Олександр Ухач, скрипка – Оксана Буковська. 

З того часу, як із "Писанки"  виокремилася танцювальна група з колективом співпрацювали солісти-вокалісти: народна артистка України Марія Зубанич,  Оксана Славна та Рената Штіфель. Закарпатська народна пісня стала колоритним  доповненням ансамблю. Нині співає у  колективі  Олександра Талабіра.

20 років — це понад півтори сотні учасників-танцюристів, величезна кількість виступів та гастролей Угорщиною, Румунією, Словаччиною, Польщею, Естонією та Німеччиною. А ще численні нагороди на різноманітних конкурсах та фестивалях. Зокрема бронзовий топірець за третє місце на фестивалі-конкурсі серед гірських країн в місті Закопане (Польща), третє місце у категорії "Оброблений фольклор" на фестивалі-конкурсі танцю країн світу "Веселкова Терпсихора" (м. Київ), а також друге місце у категорії "танці малих форм" на обласному конкурсі, присвяченому 90-річчю Павла Вірського. Окремим пунктом у творчому житті "Писанки"  варто відзначити  міжнародну співпрацю з "Клубом друзів" німецького міста-побратима Ужгорода  - Дармштату. У рамках цього проекту уже понад  10 років "Писанка" щороку гастролює Німеччиною та має виступи на традиційному для Дармштату  Гайнафесті, де колектив представляє мистецтво та знайомить тамтешніх мешканців з культурою нашого краю.

Сьогодні цим великим творчим колективом, який уже давно став дружньою родиною, керує викладач Ужгородського коледжу культури і мистецтв Оксана Хижун, яка  продовжує традиції свого покійного чоловіка та розвиває талановиту молодь у дусі відданості закарпатському народному мистецтву.  Талант плюс професіоналізм  —  головні критерії, якими керуються у своїй творчій роботі керівники та  учасники танцювального гурту "Писанка". У ці дні ансамбль готується до ювілейного концерту, на якому буде представлена левова частка писанського репертуару. Зберуться колишні учасники, прихильники  творчості та просто друзі, для того аби зустрітися і пригадати найяскравіші моменти творчої біографії та вкотре підтвердити: 20 років у творчості — це певний рубіж, але далеко не межа!

ЮВІЛЕЙНИЙ КОНЦЕРТ ТАНЦЮВАЛЬНОГО ГУРТУ "ПИСАНКА" ВІДБУДЕТЬСЯ У СЕРЕДУ, 21 ВЕРЕСНЯ У ЗАЛІ ОБЛАСНОГО ТЕТРУ ЛЯЛЬОК "БАВКА". ПОЧ О 18:30 (ВХІД ВІЛЬНИЙ)

07 вересня 2011р.

Теги: Писанка, ансамбль, танцювальний колектив

Коментарі

ЮРА БУРЯС 2011-09-10 / 13:34:00
Молодці))) вітаємо вас з ювілеєм нехай творча нива буде для вас щедрою і багатою сьогодні і завжди))) зі святом вас ПИСАНКА)))

мишанич в. 2011-09-08 / 20:50:00
ВІТАЮ З ЮВІЛЕЄМ! БАЖАЮ КОЛЕКТИВУ НОВИХ ТВОРЧИХ ЗДОБУТКІВ !

НОВИНИ: Культура

10:18
/ 2
Провідного актора Закарпатського муздрамтеатру удостоєно звання "Заслужений артист України"
22:05
Фестиваль "Срібний Татош" цьогоріч скасували
15:38
Завершується прийом творів на Конкурс малої прози імені Івана Чендея
12:11
/ 1
Дерев'яні церкви Закарпаття – національна спадщина
16:04
Вийшов друком четвертий випуск наукового щорічника "Етніка Карпат"
02:23
/ 4
Не тільки Україна повинна вшанувати Уласа Самчука
11:33
Закарпатки, що проживають нині в Будапешті, влаштували поетичний флешмоб до дня народження Ліни Костенко
09:25
Письменниця Тетяна П’янкова презентувала в Ужгороді роман "Чужі гріхи"
11:11
Через карантин Мукачівський драмтеатр транслюватиме свої вистави онлайн
15:04
/ 2
В Ужгороді представлять нові видання про Карпатську Україну
11:36
У Зняцеві на Мукачівщині представлять книжку до сторіччя Юрія Гойди
02:51
Зірки балету Катерина Кухар та Олександр Стоянов везуть в Ужгород "Кармен-сюїту" і "Шехерезаду"
14:05
"Максимум хітів" презентували в Ужгороді
09:36
Виставу "Думи мої, думи" до Шевченківських днів показали в Ужгороді
09:23
Концерт до Міжнародного жіночого дня відбувся в Ужгороді
01:03
Ще п'ятеро закарпатських письменників стали членами НСПУ
02:56
У Виноградові відкрилася виставка художниці Гелени Матій
13:02
Дмитро Кешеля презентував школярам в Ужгороді свою нову книгу "Весільна феєрія"
10:44
/ 1
Закарпатську шевченкіану на сцені Закарпатського муздрамтеатру продовжить вистава "Думи мої, думи..."
09:16
В Ужгороді відкрили фотовиставку "Вона"
09:20
До ювілею Ужгородської дитячої музичної школи ім. Чайковського викладачі влаштували "весняний" концерт
18:06
206-у річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили сьогодні в Ужгороді концертом "У нашім раї на землі”
11:42
У скансені в Ужгороді відкрилася "весняна" виставка "Заквітчані"
11:17
/ 1
В Ужгород із концертом завітає Народна артистка України Людмила Марцевич
03:59
/ 1
В Ужгороді звучала "Весна на вулиці Волошина"
» Всі новини