Закарпатська міліція звинуватила журналістів у брехні на прохання угорських дипломатів

Два дні тому нас вкотре здивувала закарпатська міліція. 20 липня на офіційному сайті УМВС України в Закарпатській області з’явилося інформаційне повідомлення, яке більшість закарпатських ЗМІ «проковтнули» без тіні сумніву. Це при тому, що їх звинуватили у брехні.

Закарпатська міліція звинуватила журналістів у брехні на прохання угорських дипломатів
Утім, реакції інших ЗМІ – їх власна справа. Більшість з них в історії, про яку йдеться, не послуговувалися власною інформацією, а тому взагалі не зрозуміли, про що мова. Але так сталося, що саме Закарпаття онлайн було одним із джерел повідомлення, яке стало приводом до появи вищезгаданої інформації на офіційному інтернет-ресурсі закарпатської міліції. Йдеться про повідомлення про автомобільну аварію за участі генерального консула Угорщини.
 
Ми звикли відповідати за свої слова. А тому перед тим, як оприлюднювати цю інформацію, перевірили її з кількох достовірних джерел, які в один голос твердили, що в авто Генконсульства Угорщини в Берегові на закарпатській Рахівщині потрапив саме Генконсул Угорщини в Ужгороді пан Йожеф Бачкаї. Саме через це тривале уточнення інформація, яку ми отримали ще 14 липня, тобто в день скоєння ДТП, на нашому ресурсі з'явилася тільки 16-го. А 17-го на нашому сайті з'явилася ще одна інформація на цю ж тему, в котрій було оприлюднено позицію Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, котре вважало за потрібне заявити, "що в ДТП на Закарпатті за участю Генконсула Угорщини, ...мав нещастя опинитися не Генконсул Угорщини в Ужгороді пан Йожеф Бачкаї, а консул Угорщини в Берегові пан Іштван Тот." Ми оприлюднили і це повідомлення – саме як точку зору Генконсульства Угорщини. І не більше. І зробили це виключно на телефонне прохання консула Генконсульства Угорщини в Ужгороді пана Ендре Саліпскі. При цьому ми жодним чином не відмовлялися від першої оприлюдненої нами інформації, в якій йшлося про генконсула Угорщини в Ужгороді. Більше того, ми наголошували на тому, що ще 16-го липня у телефонній розмові з паном Ендре Саліпскі, на наше прохання чітко назвати учасників того ДТП наш співрозмовник категорично знехтував такою можливістю, кілька разів наголосивши тільки, що в ДТП потрапив автомобіль консульства в Берегові, а імена учасників ДТП можна буде дізнатися в української міліції. А в неофіційній розмові з паном Саліпскі в редакції Закарпаття онлайн, куди угорський дипломат завітав за власною ініціативою в понеділок, він чітко наголосив, що не має жодних претензій до інформації, оприлюдненої Закарпаття онлайн, подякувавши при цьому, що редакція нашого сайту надала йому можливість оприлюднити також точку зору Генконсульства Угорщини в Ужгороді.
 
Саме тому нас надзвичайно здивувало міліцейське повідомлення, в якому йшлося про те, що "у деяких Інтернет-виданнях області безпідставно пройшла інформація про те, що в ДТП потрапив Генеральний консул Угорської республіки в м. Ужгород п. Бачкаі Йожеф. Повідомляємо, що дана інформація є недостовірною і не відповідає дійсності: Генеральний Консул Угорської республіки в м. Ужгород п. Бачкаі Йожеф у ДТП не потрапляв."
 
Наше здивування, можливо, було би значно більшим, якби і з уст самого пана Саліпскі і з інших джерел ми ще раніше не довідалися про існування листа, адресованого керівництву УМВС України в Закарпатській області, в якому Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді  в різкій і категоричній формі вимагало від українських міліціонерів публічно спростувати інформацію, яку УМВС України в Закарпатській області не оприлюднювало. Саме так, бо жодної офіційної інформації з приводу ДТП на Рахівщині від закарпатської міліції на той час оприлюднено не було. Та попри це в листі угорських дипломатів навіть містився конкретний текст спростування, що його мала оприлюднити прес-служба закарпатської міліції, і вказані ті, за чиїм підписом, на вимогу угорців, це мало бути зроблено.
 
Важко зрозуміти, для чого керівництву УМВС потрібно було виконувати цю вимогу угорського диппредставництва в Ужгороді. Очевидно, вся ця історія з двома учасниками одного ДТП має якісь "внутрішньоугорські" пояснення та доцільність.  Однак не доводиться сумніватися і в тому, що закарпатські правоохоронці володіють об'єктивною версією події, яка в основі своїй навряд чи суттєво відрізняється від тієї, що її від самого початку оприлюднило Закарпаття онлайн . І жодної реальної підстави звинувачувати журналістів в оприлюдненні недостовірної інформації в них не було. Можна собі уявити, що, не бажаючи бути втягнутим в будь-який скандал на рівні українсько-угорських стосунків, в.о. начальника УМВС України в Закарпатській області Василь Буковчаник вирішив піти на поступки угорським дипломатам – хтось в цій історій так чи інакше мав бути призначений крайнім. І іншого варіанту, аніж макнути у "неправду" закарпатських журналістів, на яких вказали з диппредставництва на Православній набережній, у нього не було. Інша річ, що тепер закарпатська міліція мала би підкріпити ці звинувачення, надавши закарпатським ЗМІ, і, зокрема, інтернет-виданню Закарпаття онлайн, беззаперечні свідчення того, що учасником зазначеного ДТП був саме консул в Берегові Іштван Тот, а не генконсул в Ужгороді Йожеф Бачкаї – наприклад, оприлюднити фото пана Тота та інших учасників ДТП на місці аварії поряд з перекинутим дипломатичним автомобілем. Або такі фото (чи якісь інші, не менш переконливі свідчення) оприлюднять самі угорські дипломати, які так впевнено водили рукою українських міліціонерів...
22 липня 2011р.

Теги: ДТП, консул, міліція, угорські дипломати

Коментарі

2011-07-31 / 22:28:00
У мене є питання.
А чому "аварія" сталася саме у с. Біла Церква, яке, як відомо, є румунським за населенням? Тому, у мене є наступніі версії:
!) Румуни спеціально, із-за ненависті до мадярів за їхні зазіхання на цілісність Румунії, вчинили замах на мадярського дипломата;
2)Мадяри із-за ненависті до румунів вчинили спробу терористичного акт у румунському селі. Але невдалу - ніхто із місцевих жителів не постраждав;
3) Аварію організували агенти "Свободи" у покарання за Верецький перевал.
4) Замах був направлений не на консула, а на Брензовича, котрого хотіли прибрати:мафіозники з мадярського товариства, з котрими він поділив (украв) виділені на КМКС грші із Угорщини. Адже таким чином "тема" була б закрита.
5) Замах організувала партія Йоббік (чи як там її, але щось матюкливе), щоб покарати Брензовича за украдені гроші

Олег Диба 2011-07-30 / 14:53:00

Журналістська "мишина метушня" на цю тему не закінчилася, а тільки починається. Тому "класти" на неї трохи зарано.)) Адмін

2011-07-30 / 13:44:00
2 анонім, 30.07.2011 10:29

да, клали вони з високої вежі на подібну мишину метушню, і правду мають

2011-07-30 / 10:29:00
Чим все скінчилося? Де гнівна відповідь мадярів? Де заява міліції?)))

друг мадярів 2011-07-26 / 20:50:00
Дайте фотки!!!

Адмін 2011-07-24 / 19:16:00
Вибачте, свідєтєль, ми якось пропустили ваш коментар...

Фото є, цікава тільки реакція генконсульства і міліції. Не все зразу...)))

свідєтєль 2011-07-23 / 23:15:00
Адмін, а де тоті фотки з ДТП, шо я вам скинув? Чом не покладете?

Demon Killer 2011-07-23 / 20:28:00
Хороша відповідь. На жаль, українська державна міліція виглядає в даній ситуації незрівнянно нікчемніше за Ваше інтернет-видання. Можливо, це явище типове не тільки для нас.

питання 2011-07-23 / 18:35:00
П"янки, високомірність і нахабство - типові для поведінки, угорських консулів на Закарпатті. Не зрозуміло хіба, нащо вини прикривали одного консула іншим

Іван 2011-07-23 / 07:02:00
А нащо нам взагалі ці угорці?

журік 2011-07-22 / 12:24:00
справді достойно!

відвідувач сайту 2011-07-22 / 11:29:00
Закарпаття онлайн - респект.

НОВИНИ: Кримінал

15:30
На Закарпатті затримали водія, який травмував трьох неповнолітніх велосипедисток і втік
14:35
Чоловіку, що замовив убивство знайомої на Закарпатті, загрожує до 15-ти років ув’язнення або довічне
11:46
На Ужгородщині п'яний водій "Опеля" з'їхав у кювет
03:25
/ 2
В Ужгороді підробляють довідки про ПЛР-тестування
02:30
/ 4
У Батьові на Берегівщині чоловік побив собаку і вкинув у вигрібну яму
01:46
На Закарпатті митники вилучили в хмельниччанина дві коробки незадекларованих парфумів
17:30
/ 3
Взято під варту мешканця Перечинщини, підозрюваного у зґвалтуванні 11-річної дівчинки
14:40
/ 2
На Мукачівщині 20-річний молодик викрав велосипед і того ж дня ще й спробував обміняти сувенірні 50 доларів
14:00
Мешканець Мукачівщини, що "підбив" малолітнього сина на крадіжку зі складу, відповість перед законом
10:58
На митниці на Закарпатті у буковинця "відібрали" елітне вино та шампанське
09:18
/ 3
Упродовж тижня прикордонники Мукачівського прикордонного загону 8 разів відмовлялися від хабарів
01:08
/ 3
ВІДЕОФАКТ. На об'їзній біля Мукачева жорстко зіткнулися два легковики
17:31
/ 1
Двох словаків, що пограбували в Ужгороді жінку під приводом "обміняти гроші", взято під варту
16:57
/ 2
На Перечинщині погоджено підозру ймовірному ґвалтівнику 11-річної дівчинки
15:37
На Запоріжжі затримали грабіжника, який перебував у розшуку за скоєння грабежу й на Закарпатті
13:00
У поліції розповіли про подробиці "п'яної" ДТП у Міжгір'ї, в якій постраждали троє дівчат
12:52
/ 1
На Хустщині водій BMW збив неповнолітнього велосипедиста й утік
11:45
/ 6
На Перечинщині чоловік зґвалтував свою 11-річну родичку
10:40
Поблизу кордону на Закарпатті знайшли 4 пакунки з сигаретами, підготовлені для переміщення човном до Угорщини
09:29
/ 2
На Закарпатті контрабандисти, попри постріли прикордонників, втекли, покидавши 5 ящиків сигарет
23:07
/ 7
На кордоні на Закарпатті митники виявили в львівському бусі пакет колекційного спортивного взуття та брендового одягу
16:06
/ 6
У Міжгір'ї в моторошній ДТП постраждали четверо осіб
00:47
/ 10
У водія черкаського буса на кордоні в Закарпатті відібрали валізу з брендовими речами
11:32
/ 6
В Ужгороді двоє словаків на "Мерседесі" попросили жінку розміняти гроші, а відтак пограбували її та намагалися втекти
17:43
/ 1
7 років тюрми присудили мешканцю Рахівщини, котрий до смерті побив власну матір
» Всі новини