В Ужгороді пройде багатожанровий фестиваль «ПораБуло»

Зробити мікс усіх видів творчої діяльності, представлених в Ужгороді, сконцентрувавши їх у одному місці, поставив собі за мету багатожанровий фестиваль «ПораБуло», що відбудеться 2—3 липня в ужгородському Амфітеатрі.

В Ужгороді пройде багатожанровий фестиваль «ПораБуло»

Цього року він буде вже третім і складатиметься з 42 пазлів різних подій. Митці та активні шанувальники різних видів мистецтва, котрі люблять не тільки споглядати, а й брати безпосередню участь у творчому процесі, в черговий раз отримають можливість продемонструвати свої здібності, адже "ПораБуло" дає можливість відчути себе частиною великого творчого процесу, коли глядач стає учасником, а учасник — глядачем.

У рамках програми цього року передбачено майстер-класи з гончарства, малювання на одязі, зав'язування вузлів, створення повітряного змія та скляних скульптур, розпису хною, малювання художників та аматорів. Протягом обох фестивальних днів на території Амфітеатру постійно діятимуть чилаут, наметове містечко, ярмарок, дитячий майданчик, художня виставка, поетична виставка, інсталяції, open-air від UTC, виступи велотрейсерів, ходіння по канату та паралельних мотузках.

Концепцією фесту є забезпечення корисно-активної соціальної, екологічної та мистецької діяльності шляхом залучення небайдужих однодумців, її презентація та підтримка як стилю життя. Принцип фесту: "Ти формуєш світ — світ формує тебе!".

Організатори фестивалю Юлія Миронова та Наталія Тарнай на запитання про те, що буде родзинкою порівняно з попередніми "ПораБуло", кажуть, що з минулих років повторюватиметься дводенна програма. Оскільки фестиваль є еклектичним симбіозом найрізноманітніших видів мистецтва, у програмі домінують три напрями: художнє мистецтво, яке проявляється у виставці, розмальовуванні одягу, татуажі хною на тілі, музичне мистецтво, котре буде в основному представлене Танцювальною корпорацією друзів, гуртами з Ужгорода, хоча кілька гостей буде й з інших регіонів, а також кіномистецтво.

Щодо іншого наповнення фестивалю, то цього року до загальної програми додається ще й 4-й напрям — спортивний: виставки бойового мистецтва, майстер-класи. Наприкінці другого дня буде проводитися конкурс на кращі режисерські здібності.

Наталія Тарнай зазначає: "В основі цьогорічного фесту стара концепція, але при цьому набагато більше цікавих подій. З кожним роком удосконалюються тільки форма і наповнення. Серед новинок — ходіння по канату, паралельні мотузки, надування двометрових мильних бульбашок, майстер-класи з йоги та медитації, виготовлення скляних скульптур. Незвичними обіцяють бути виставка віршів та виготовленння і запуск повітряного змія. До фестивалю також залучили Танцювальну корпорацію друзів, гурти з Ужгорода, Мукачева, Одеси. Третій "ПораБуло" буде міжнародним. Ми тісно співпрацюємо з організацією AISEC, волонтерами з інших країн. Тому будуть гості з Туреччини, Китаю, котрі проводитимуть власні майстер-класи".

Оскільки програма щороку кристалізується, доповнюється, то цього року "ПораБуло" назбирав 42 пазли різних подій. Саме ця кількість подій на сьогодні є підрахованою. Хоча це також тільки приблизне число, бо кількість бажаючих показати себе на "ПораБуло" постійно зростає, тому у програмі можливі зміни. Організатори кажуть, що заявки на участь ще можна подавати, а квитки на обидва дні можна буде придбати до 25 червня.

Варто зазначити, що неофіційний старт фестивалю дав велозаїзд, який відбувся ще 2 червня, коли близько 70 ужгородців проїхалися нічним містом. Ще один такий Night Ride запланований на 23 червня.

Юлія Миронова, звертаючись до історії фесту та окреслюючи плани на майбутнє, каже: "Спочатку нас було тільки троє, зараз — набагато більше, хоча труднощі щодо організації подеколи виникають. Є мрія зробити "ПораБуло" брендом літнього Ужгорода. Хочеться, щоб закарпатські молодіжні організації якомога активніше долучатися до співпраці, робили свій внесок не тільки в розширення нашого фесту, а й узагалі для покращення культурно-мистецької ситуації в Ужгороді. За 5 років активної співпраці це дійство могло би набути широких масштабів".

Щодо місця проведення дівчата зазначають, що, з одного боку, Амфітетр став традицією, частиною історії фесту, а з іншого — виникають труднощі з пошуком в Ужгороді інших доступних та придатних територій, особливо павільйонів, де учасникам було би зручно показувати, а глядачам споглядати мистецтво.

Всі майстер-класи "ПораБуло" триватимуть протягом двох днів фесту. Вечір та ніч будуть присвячені дизайнерським показам та виступам гуртів. Ціна квитка на 2 дні — 40 гривень.

Організатори кажуть, що 15 % учасників приїдуть із інших областей України. Сьогодні як культурно-мистецька фундація "ПораБуло" співпрацює з AISEC, UTC, Chicaroness, CinemaHall. Значну підтримку надає Закарпатська ОДА. Наступного року дівчата планують звертатися з пропозиціями про організацію четвертого фестивалю до сусідніх Словаччини та Польщі, оскільки, за їхніми словами, "ПораБуло" має всі передумови для того, щоб успішно розвиватися.

Наталія Каралкіна, РІО

17 червня 2011р.

Теги: ПораБуло, фест, митці, мистецтво

НОВИНИ: Культура

12:39
Вийшло друком "Дерево безсмертя" закарпатського письменника Дмитра Кешелі
11:47
На Закарпатті визначили переможців конкурсу ім. Ірлявського "Моя весна"
11:01
/ 1
У Мукачеві триває живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
01:05
Вийшла друком нова книга Петра Мідянки "Посланія від Петроса"
10:50
На Закарпатті вийшов у світ черговий номер журналу "Культурологічні джерела"
14:52
У підземному переході під транспортним мостом ім. Томаша Масарика в Ужгороді облаштовують пандус
02:21
/ 1
Рік без Дмитра Кременя
11:55
/ 1
У Хусті працюють над створенням театру під відкритим небом на Замковій
02:48
Закарпатський муздрамтеатр поступово відновлює роботу
14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
/ 1
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
» Всі новини