На Закарпаття з’їхалися спеціалісти з питань екології та атомної енергетики

В ужгородському Катехитичному духовному центрі розпочалася науково-практична конференція з міжнародною участю «Відповідальність за створіння та енергетичні виклики сьогодення в Східній Європі». Це своєрідний форум, завданням якого є розширення суспільного діалогу за умов співпраці релігії та науки задля привернення уваги і пошуку шляхів вирішення екологічних проблем.

На Закарпаття з’їхалися спеціалісти з питань екології та атомної енергетики

Протягом шести днів фахівці з Німеччини, Польщі, Словаччини та України, котрі спеціалізуються на питаннях енергозбереження, відновлювальної енергетики та змін клімату, а також представники різних релігійних конфесій шукатимуть шляхи здійснення відповідальності за створіння в контексті енергетичних викликів сьогодення.

6 та 7 травня учасники конференції слухали та обговорювали за круглим столом доповіді про енергетичне майбутнє Східної Європи, відповідальне використання енергетичних ресурсів, як новий виклик для церкви, проблеми зміни клімату, відповідальність за створіння й екологічний слід на Землі.

Науковці не обійшли увагою заплановані ще в радянські часи для будівництва на Закарпатті дві атомні електростанції: перша в районі Чорного Мочару, а друга — недалеко від Теребле-Ріцької ГЕС. Фахівці стверджують, що за умов здійснення цих планів та виникнення нещасного випадку, подібного на Чорнобиль, хвиля пилу закрила би Західну Європу, Скандинавію торкаючись навіть Балканського півострову.

Маркус Фогт з Університету Людвіга Максиміліана (м. Мюнхен, ФРН), один із доповідачів, висловив пропозиції щодо створення в Україні власної моделі розвитку атомної енергетики, до якої треба застосовувати особливий підхід: "Перш за все потрібно забезпечити належне захоронення відходів, хороші могильники. Не варто брати у приклад мислення людини Постмодерну, тобто намагатися розвивати атомну енергетику і водночас не довіряти їй".

Організаторами конференції виступили: Кафедра Екології та охорони навколишнього природного середовища УжНУ, комісія з екології і мігрантів Римо-католицької конференції єпископів України,   бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства з питань екології, комісія з екології Мукачівської греко-католицької єпархії, кафедра католицької теології християнської соціальної етики університету Людвіга Максиміліана, м. Мюнхен, Ужгородська греко-католицька богословська академія імені Блаженного Теодора Ромжі, благодійний фонд „Церква і навколишнє середовище".

Протягом наступних днів учасники конференції відвідають Ужгород та Мукачево, зроблять екскурсії до музеїв, замків, природоохоронних територій Закарпаття.

Наталія Каралкіна, РІО

08 травня 2011р.

Теги: енергетичний, релігія, екологічний

Коментарі

Олександр 2011-05-08 / 09:16:00
Я вже 17 років пропоную будувати винайдені мною екологічно чисті іоносферні електростанції , які замінять нафту,газ , вугілля і навіть атомні електростанції( є авторські свідоцтва).Принцип дії : Експериментуючи з грозовими хмарами,я прийшов до висновку,що вони заряджаються від іоносфери зі швидкістю від 2 до 15 мільйонів Вольт в секунду.Іоносфера - Земля це природний конденсатор,а грозова хмара - це просто провідник,середня пластина конденсатора.Якщо між заряджені пластини помістити пластину з провідника - на ній теж появиться напруга.Якщо замість хмари над землею помістити провідну пластину - на ній появиться напруга .Ідеальні місця для будівництва - пустелі,де максимум сонячних днів , ясного неба і вільних територій, Потужність залежить від площі пластин, часу доби ,пори року і косинуса географічної широти.Рекомендую почитати мою статтю " Іоносферна електростанція ( ІЕС ) " в журналі ІДЕЯ № 3 Української академії оригінальних ідей за 1994 рік
Отримувати електричну енергію з електричної - що може бути ідеальніше ?
До речі - церква нам вже 2011 років доказує , шо спасіння прийде з неба (від іоносфери) ,а не з-під землі (уран чи вугілля)

НОВИНИ: Соціо

18:06
/ 2
На Закарпатті заради порятунку шпилькових від масового всихання мобілізували біологічних захисників природи
17:26
Флеш-арт до Міжнародного дня захисту дітей відбувся на Театральній в Ужгороді
17:18
71 автобус виїхав на маршрути Ужгорода
16:03
Дитсадки у Мукачеві запрацюють 9 червня
11:50
У Мукачеві провели майже півтисячі операцій із заміни суглобів
11:29
У Мукачеві відкриють школу батьківства, материнства та подружнього життя
11:12
На Закарпатті відновлено пропускні операції у пунктах пропуску "Малий Березний" і "Малі Селменці"
02:59
Закарпатець скинув 37 кг ваги і відкрив клуб здорового способу життя у Мукачеві
01:03
З понеділка Мукачево також запускає громадський транспорт
00:14
/ 4
Компромісом, що дозволив розблокувати КПП "Тиса", стало мито 55 центів за кілограм "італійської" посилки
19:17
/ 4
КПП "Тиса" блокували перевізники з "подрібненими" партіями товару - голова Закарпатської ОДА
15:18
/ 12
КПП "Тиса" тимчасово розблоковано, на місці перебуває голова Закарпатської ОДА - ЗМІ
14:13
/ 8
Держприкордонслужба опублікувала світлини і відео з заблокованого КПП "Тиса" на Закарпатті
13:13
/ 12
На КПП "Тиса" авто прикордонників виштовхали на узбіччя
11:45
/ 10
Перевізники заблокували КПП "Тиса"
02:33
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Ужгорода
02:03
З понеділка в Ужгороді почнуть їздити муніципальні автобуси (ГРАФІК РУХУ)
01:47
/ 7
Під тиском ЗМІ закарпатські чиновники скасували тендер і купують респіратори в 4 рази дешевше
14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
/ 2
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 2
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 3
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 11
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
» Всі новини