Руслан Біловар: "На Закарпатті судами задоволено понад 800 позовів та заяв прокурорів щодо права на своєчасну оплату праці"

У прокуратурі Закарпатської області відбулось розширене засідання колегії. На розгляд були винесені питання стану застосування представницьких повноважень прокурорів по захисту інтересів громадян та держави в суді та про дотримання конституційних прав громадян при притягненні їх до кримінальної відповідальності.

Руслан Біловар: "На Закарпатті судами задоволено понад 800 позовів та заяв прокурорів щодо права на своєчасну оплату праці"

За цей напрямок у прокуратурі області відповідає перший заступник прокурора області Руслан Біловар. Тому сьогодні нашу розмова із першим заступником прокурора області розпочнемо  саме із цього питання.

– Руслане Йосиповичу, здійснення прокуратурою представництва інтересів громадян або держави у суді є надзвичайно важливо конституційною функцією, спрямованою перш за все на захист інтересів громадян, а також  прав держави, яка робота на цьому напрямку ведеться Закарпатською прокуратурою?

– Перед органами прокуратури області стоїть завдання сконцентрувати свої зусилля на пріоритетних напрямах захисту інтересів громадян  і держави. Це насамперед питання захисту соціально-економічних прав громадян, ефективного застосування усіх передбачених законом засобів захисту прав та інтересів держави і територіальних громад на землю, стягнення збитків, заподіяних  злочинами та корупційними діяннями, вжиття вичерпних заходів у сфері охорони навколишнього природного середовища.

– Які результати діяльності прокурорів по представництву інтересів громадян і держави в судах краю? 

– У цілому, ефективність та результативність застосування представницьких повноважень щодо захисту інтересів громадян останнім часом підвищилася.  Всього з початку року прокурорами пред'явлено позовів на суму понад 3 млн. 200 тис. грн. Судами задоволено прокурорських позовів та заяв на суму майже 3 млн. грн., що у 2 рази більше ніж торік.

Особлива увага приділялася захисту такого  конституційного права громадянина – як право на своєчасну оплату праці. Загалом судами вже  задоволено понад 800 позовів та заяв прокурорів на загальну суму майже 2,5  млн.грн.

– Тобто, через суд прокуратура бореться за  право громадян на повне та своєчасне отримання заробленого? Але ж заборгованість все ще є і вона досить суттєва.

– Так, один із способів  захисту права громадян на  своєчасну зарплату – є  представництва їх інтересів у суді. Але  прокуратура у першу чергу стає на захист соціально-незахищених верств населення, які самі не можуть себе захистити - це пенсіонери, інваліди, неповнолітні тощо.

Щодо наявної заборгованості, то прокуратура тримає на котролі ці питання. Ми робимо усе можливе аби ця сума зменшувалась. І зазначу, що зовсім відсутня заборгованість на підприємствах та установах, які фінансуються з бюджету.

– Яка основна проблема, котра „гальмує" процес виплати людям заробленого?

– Основна проблема на даний час у тому, що маса  підприємств усіх форм власності, на яких боргують людям гроші призупинили свою діяльність або взагалі визнали себе банкрутами. На таких підприємствах борг по зарплаті загалом складає близько 14 млн.грн.

– Руслане Йосиповичу, розкажіть як саме прокуратура відстоює у судах інтереси держави в чому заключається робота прокуратури на цьому напрямку?

– Значна увага приділялася прокуратурою саме захисту інтересів держави та поповненню бюджету. Сума задоволених судами  позовів прокурорів збільшилася на 58% –  12 млн. 769 тис. грн., до бюджету стягнуто  6 млн. 988 тис. грн. 
 
Активізовано представницьку діяльність із питань державної та комунальної власності. За позовами прокурорів  суди прийняли рішень про  стягнення на користь держави і територіальних громад  1295 тис. грн., що у 8 разів більше ніж торік.

– В умовах поглиблення в країні економічної кризи, розкажіть яка роль прокуратури у захисті інтересів держави у сфері оподаткування та бюджетних відносин?

– Цьому питанню прокурори приділяють особливу увагу.  З цього приводу до суду пред'явлено позовів на загальну суму понад 6 млн. грн.,  у тому числі  з питань оподаткування та стягнення ПДВ на суму майже 5 млн. грн. Судами краю вже розглянуто та задоволено позовів  на загальну суму  понад 2 млн. грн., у тому числі з оподаткування – майже 1,3 млн. грн., закрито проваджень у зв'язку з добровільною сплатою боргу на суму майже 1 млн.грн.  Ця робота нами ведеться постійно і принципово.

– Про „земельні" справи говориться постійно, прокуратура порушила вже багато таких справ, вони у всіх на слуху, а  які результати вашої роботи, яка ведеться на цьому напрямку у судах?

– Приємно відмітити, що за останній період маємо значне підвищення активності позовної роботи у сфері земельних відносин. Прокурорами заявлено до судів понад 270 позовів на загальну суму що перевищує 2,6 млн.грн., з яких вже задоволено 60 на суму 147 тис. грн. Державі та територіальним громадам повернуто близько  30 га землі та попереджено вибуття понад  20 гектарів.

Можливо цьому сприяє те, що цей напрямок роботи знаходиться під постійним контролем як Генеральної прокуратури України, так і прокуратури області. Щомісячно прокурори інформують про стан позовної роботи з питань земельних відносин, щоквартально проводять взаємозвірки .

Найбільш ефективно використовували представницькі повноваження на цьому напрямі прокурори Іршавського, Міжгірського, Рахівського, Свалявського, Брегівська, Хустська та Закарпатська природоохоронна  міжрайонні прокуратури.

22 грудня 2010р.

Теги: прокуратура, суд, заборгованість

НОВИНИ: Кримінал

14:02
/ 1
У мікроавтобусі буковинця на кордоні на Закарпатті виявили деталі викраденого в Італії мотоцикла
10:00
На Великоберезнянщині 27-річний син до смерті побив батька
23:33
/ 7
Батько жорстоко побитого в Хусті хлопця звинувачує нардепа Лунченка в "кришуванні" нападників (ДОКУМЕНТИ)
17:12
В Ужгороді кілька осіб побили чоловіка, відібрали в нього шкіряну сумку та втекли на авто
10:25
Митники, що налагодили на Закарпатті систему хабарів на експорті, завдали збитків державі на понад півмільйона грн
10:19
/ 2
На Закарпатті викрито посадовців митниці, що налагодили механізм отримання хабарів під час митного оформлення експорту
09:14
Під час огляду "польського" "Мерседеса" на кордоні на Закарпатті у сховку під обшивкою виявили 429 пачок сигарет
20:36
АТОвці та волонтери вимагають у керівника поліції Закарпаття покарати винних у затриманні ветеранів війни з Росією (ДОКУМЕНТ)
15:08
/ 3
Середня сума хабара, що вимагали "схемщики" з одного рейсу на митниці на Закарпатті, сягала 10 тис грн
14:59
/ 4
Дві групи нелегалів із провідниками затримали на Закарпатті
13:46
На Берегівщині взято під варту чоловіка, в оселі котрого виявили зброю, боєприпаси та наркотики
13:43
На Закарпатті затримали трьох контрабандистів та 18 пакунків підготованих до переправки за кордон сигарет
12:04
/ 6
На Закарпатті викрито схему систематичного отримання хабарів на митниці
11:23
Батьки вбитого у Горонді на Мукачівщині хлопця півтора року чекають покарання для винних
11:10
Справу щодо вбивства мукачівця Михайла Глеби розглядає новий склад колегії суддів
10:41
На Хустщині 17-річний велосипедист загинув під колесами "Мерседеса"
09:15
/ 1
На Закарпатті водій мікроавтобуса спробував виїхати до Угорщини, приховавши у подвійному днищі 750 пачок сигарет
18:00
В Ужгороді затримали чоловіка, що за 1 тис дол хабара хотів "купити" інформацію про розміщення прикордонних нарядів
17:12
/ 1
У подвійному днищі мікроавтобуса на кордоні з Угорщиною на Закарпатті знайшли 640 пачок сигарет
16:10
На Великоберезнянщині, на городі мешканця Тихого знайшли 400 рослин снодійного маку
12:21
/ 3
102 літри "Гамбрінуса" вилучили на Закарпатті в українця, який повертався з Чехії
11:40
/ 1
Під час обшуку в оселі мешканця Берегова знайшли гранати, гвинтівки, набої та наркотики
11:27
/ 1
В Ужгороді затримали групу малолітніх циган, котрі повалили жінку на землю і, побивши, відібрали у неї сумку
10:23
На Закарпатті прикордонники не дозволили вивезти дитину за підробленими документами
10:10
В Анталовцях, на Ужгородщині, п'яний водій "Фольксвагена" зіткнувся зі "Шкодою"
» Всі новини