Мукачівська міська центральна бібліотека ім.О.Духновича оновила свій Інтернет–центр

Всім громадянам Мукачева, а особливо школярам і студентам, відомо, що в міській центральній бібліотеці ім.О.Духновича працює Інтернет–центр. І що він безкоштовний, і що організований завдяки Посольству США в Україні – адже на кожному комп'ютері є приклеєне повідомлення про це.

Мукачівська міська центральна бібліотека ім.О.Духновича оновила свій Інтернет–центр

До речі, на той час (2003 рік) – це було вдивовижу всім – в місті діяло всього 2 Інтернет-кафе. І доступ до Інтернет – мережі масового читача був святом для всіх, хто хотів знати більше, хто готувався до іспитів, і просто проводив корисно своє дозвілля. Бажаючих було надзвичайно багато, а комп'ютерів тільки 3 – проводився попередній запис – щодня Інтернет-центр відвідувало понад 40-50 чоловік – інколи доводилось порушувати правила і розміщувати за 1 комп'ютером по 2-3 школярів. Системний адміністратор і бібліотекарі навчали відвідувачів користуватись комп'ютером, пошуку потрібних тем, виховували культуру поведінки в мережі, адже доступ до інформаційних ресурсів був наданий виключно для навчання, самоосвіти та задоволення інших інформаційних потреб користувачів.

Одним словом, бібліотека, а отже і місто, витративши мінімальну кількість коштів, отримали можливість вдовольнити інформаційний голод своїх городян. Згодом ми виграли ще декілька конкурсів – як продовження проекту LIEP-ІІ. Приймали участь у навчаннях, які проводило Посольство США в Україні – зокрема нами опікувався Відділ преси освіти та культури – незмінні наші наставники В.Пашкова, О.Любинецька, О.Васильєв, Л.Шкурат. Вони були частими гостями нашої бібліотеки – моніторинг і строгий контроль за витрачанням інвестиційних коштів – невід'ємна умова проекту. А у 2005 році бібліотеку з цією метою відвідала Шеріл Бістрянські - заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні і висловила вдоволення від побаченого. Слід наголосити, що всі працівники Відділу Посольства США - це надзвичайно толерантні, щирі, доброзичливі, і терпеливі люди.

У квітні цього року в Ялті відбулася конференція "Перспективи розвитку доступу до Інтернету в публічних бібліотеках України", в якій брала участь і автор цих рядків. Тут порушувалося питання про окремі проблеми "застарілого" на сьогодні комп'ютерного парку, що працює з 2003 року. Невдовзі було оголошено новий конкурс на оновлення таких комп'ютерів. Звісно, наша бібліотека з готовністю взяла участь у проекті – і єдина із Закарпатської області перемогла. В результаті цього в Інтернет–центрі з'явилися 3 нові, сучасні комп'ютери. Це велика радість для наших постійних користувачів.

Ми продовжимо навчання різних категорій читачів, зокрема, людей старшого віку "Перший дзвоник для тих, кому за...". Адже елементарне володіння комп'ютерною грамотністю в наш час, виявляється, є потребою, інколи щоденною. Уроки грамотності для людей з особливими потребами, для безробітних "Шукаю роботу", для учнів "Інтернет-уроки", "Куди піти навчатись" тощо.

Настав час ввести нову (для нас) форму обслуговування – надання можливості спілкування через Skype. Так, новий час ставить перед нами нові вимоги. Колектив бібліотеки готовий вчити і навчатися – адже найголовнішим завданням для нас є задоволення інформаційних потреб користувачів.

Ольга Стадник, директор Мукачівської міської ЦБС, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня

11 грудня 2010р.

Теги: бібліотека, інтернет, комп'ютер

НОВИНИ: Культура

10:01
Полювання на сина
10:29
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 2
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
10:07
В Ужгороді презентують новий роман Наталії Дурунди "Зрада"
13:06
/ 2
У Рахові презентували "Думаю в стовпчик" Оксани Йонаш-Тодер та "Моєї музики акорд…" Михайла Томашука
11:27
В Ужгороді буде Romantic від Олександра Садварія
19:18
А у вашому місті відбувся вернісаж?
» Всі новини