В Ужгороді українських підприємців та науковців запросили до участі у програмах ЄС

В Ужгороді відбулися 2 семінари, метою яких стала презентація для вітчизняних підприємців і науковців інноваційних можливостей, які відкриває перед ними Сьома рамкова програма Євросоюзу з розвитку наукових досліджень і технологій.

В Ужгороді українських підприємців та науковців запросили до участі у програмах ЄС

У ході засідання Ужгородського прес-клубу журналістам розповіли про можливості співпраці українських дослідницьких організацій та підприємців із європейськими.  Йшлося також про дослідницькі програми ЄС у таких напрямках: продукти харчування, сільське господарство і рибальство; охорона здоров'я, нанотехнології, матеріали та нові виробничі технології тощо.
"Мета цих семінарів – вирішити, чи можемо щось реально зробити в нашому регіоні і Україні. Ми усі часто говоримо про необхідність інновацій, про те, що час покращувати економіку, і у тому числі державну агропродовольчу програму. Тому фахівці й зібралися, щоб відшукати не тільки державні джерела, а навпаки -- альтернативні ресурси для вирішення цього завдання. До таких джерел належить, зокрема, проект ЄС "Офіс спільної підтримки інтеграції України до Європейського дослідницького простору" (JSO-ERA). Він сприяє налагодженню співпраці між фахівцями України та ЄС у дослідницькій сфері. У результаті, українські підприємства мають змогу використовувати інноваційні ресурси та технології", -- розповіла Регіональний старший експерт проекту JSO-ERA, професор Надія Бойко.

Керівник проекту JSO-ERA Александер Баковські (Польща) розповів про можливості, які відкриває перед українцями Сьома рамкова програма ЄС (РП7), найбільша "дослідницька" програма Європи. Її загальний бюджет складає 50 млрд. євро, а її пріоритети пов'язані із підтримкою наукових досліджень та інновацій. Загальна мета програми – підвищення європейської конкурентноспроможності у міжнародному вимірі, а також покращення якості життя суспільства.
"Різні організації з України, представники малого і середнього бізнесу, навчальні заклади можуть брати участь у цій рамковій програмі і отримувати від неї користь. І наші семінари спрямовані на підвищення цього потенціалу", -- зауважив А. Баковські. Він також наголосив, що тема дослідження повинна бути актуальною європейських країн, а не тільки для локального виміру. Крім того, вітається поєднання співпраці усіх сфер – бізнесу, влади, освітніх закладів, громада, завдяки чому можливе економічне зростання.

Член Ради Директорів технологічної платформи "Їжа для життя" Андраш Себок (Угорщина) навів приклад інноваційних досягнень у харчовій галузі. Так, відповідна технологічна платформа об'єднала науковців і підприємців у більшості країн Європи, разом вони систематично переглядають, які  інновації зможуть допомогти вирішити проблеми цього сектору, спільно розробляють документи, базуючись на спільних напрацюваннях.

Професор В'ячеслав Соловйов, представник Національної академії наук України запевнив, що науково-технічний потенціал України досить міцний. Основне завдання сьогодні -- щоб розробки знайшли свого споживача. "Це можливо на конкретних територіях, у конкретній співпраці наукових установ та підприємств, тому ми із задоволенням приїжджаємо на такі зустрічі, як відбулася в Ужгороді, щоб у регіонах знайомитися із представниками промисловості", -- сказав професор.
Конкретні приклади інноваційних технологій, розроблених в Україні, навів Національний координатор EUREKA д-р Петро Смертенко. Так, наприклад, Інститут електрозварювання ім. Б. Патона працює над хірургією живих тканин -- за допомогою технології зварювання "ремонтують" судини, м'язи, і це досить перспективний напрям у галузі медицини. Прикладом ефективної співпраці навчального закладу із підприємством є спільний проект Львівського університету та Миколаївського цементного заводу у сфері використання відходів цементної промисловості. Створена технологія, завдяки якій Львівську область очищають від шин, паперових і дерев'яних відходів. Ця робота отримала державну премію України, має і міжнародну перспективу.
Ужгородський національний університет активно долучився до вивчення та застосування можливостей європейської програми, саме при університеті діє регіональний контактний пункт РП7 (Центр Транскордонного наукового співробітництва).

08 грудня 2010р.

Теги: науковці, підприємці, ЄС

НОВИНИ: Соціо

01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 7
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 6
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
09:47
/ 6
В Ужгороді дискутували, чи варто вживати фемінітиви
01:51
/ 6
Найпопулярнішим рейсом Укрзалізниці в 2019-му був поїзд Ужгород - Лисичанськ
18:09
З понеділка у закладах освіти Мукачева відновлюється навчання
16:49
В Ужгороді за 11,5 млн грн відремонтують фасад СБУ та сквер Героїв Майдану
16:38
Ще на тиждень продовжили карантин у школах Чопа
16:04
/ 6
В Ужгороді ізолювали громадянина Китаю, що самостійно звернувся до інфекційної лікарні
15:53
/ 1
В Ужгороді перевіряли, як водії реагують на спецсигнали поліцейських та "Швидкої"
15:38
У ЦНАПі Мукачева вже надають понад 300 адмінпослуг
15:10
Ужгородські школярі ще тиждень перебуватимуть на карантині
12:57
/ 8
У напрямку Закарпаття курсуватимуть два нових поїзди: Херсон-Ужгород та Миколаїв-Рахів
12:48
Із 17 лютого у Берегові відновлюється навчальний процес у школах
12:45
/ 3
На Закарпатті, попри епідемію туберкульозу, збираються закривати тубдиспансери
12:35
Понад 10,6 млн грн податку на нерухомість сплачено до місцевих бюджетів Закарпаття
» Всі новини