В Ужгороді відбудеться засідання Закарпатської асоціації акушер-гінекологів

8 грудня о 11.00 у конференц-залі комплексу «Рубін» відбудеться засідання Закарпатської асоціації акушер-гінекологів за участю Пирогової Віри Іванівна, д.м.н, проф., завідувачки кафедрою акушерства, гінекології та перинатології Львівського державного медичного університету ім. Д. Галицького. У засіданні асоціації прийме участь обласний акушер- гінеколог Ірина Пацкань, районні акушер-гінекологи, завідувачі жіночих консультацій та акушер-гінекологи.

В Ужгороді відбудеться засідання Закарпатської асоціації акушер-гінекологів

Також в рамках засідання асоціації відбудеться наукова конференція, присвячена питанням невиношуваності вагітності та наслідкам захворювання на грип вагітними жінками.

Довідково:

Частота невиношування складає в середньому від 10-12% до 20-35% від загальної кількості вагітностей, в осінній та весняний періоди цей показник збільшується. Максимальна кількість самовільних абортів (81,06%) спостерігається у першому триместрі вагітності, причому 38% з них – в перші 7-8 тиж. Потім по мірі збільшення терміну вагітності число самовільного переривання вагітності зменшується. У ранні терміни (до 10 тижнів вагітності) самовільне переривання вагітності у 80% випадків обумовлене генетичними факторами, а в більш пізні терміни – в значній мірі пов'язане з порушенням здоров'я матері.

Причини самовільних викиднів різноманітні, нерідко до переривання вагітності призводить не один, а декілька факторів. Ця патологія виникає найчастіше при поєднанні медичних і соціальних аспектів, залежить від місця проживання, професії матері і характеру її роботи до і під час вагітності, соціальної приналежності, віку і числа попередніх пологів тілобудови і маси тіла, якості харчування, куріння і вживання спиртних напоїв.  Передчасні пологи можуть розвиватися при багатоплідній вагітності, при наявності захворювань, різних патологічних станів під час вагітності, у жінок з викиднями тощо.

Найчастіше не виношування вагітності спостерігається у жінок молодших 20 і старших 30 років (питома вага більше 30%), в той час як у проміжку між 21 і 30 роками частота цієї патології значно нижча. Частота передчасних пологів збільшується при кожній наступній вагітності і мінімальна при перших пологах.

Передчасні пологи частіше бувають у жінок, занятих фізичною працею, а також у молодих жінок, поєднуючи роботу з навчанням.

На думку деяких авторів велике значення має латентна інфекція, найчастіше стрептококова або стафілококова, питома вага якої серед причин переривання вагітності складає до 39,8%. Численні дослідження вказують на значну негативну роль і інфекційного фактору.

Найчастіше зустрічається сечостатева інфекція. До інфекції сечостатевих органів слід віднести інфекційно-грибкові збудники (хламідії, гарднерели, уреаплазму, трихомоніаз, гонорею, мікоплазму та інші). Крім інфекції місцевого значення причиною НВ можуть бути інфекції епідеміологічного значення: грип та інші аденовірусні інфекції, ВІЛ-інфекція, краснуха, бруцельоз, тифи,
Несприятливі умови праці, особливо у жінок, фах яких пов'язаний із шкідливими чинниками підприємства (токсичні речовини, різка зміна температури середовища, перевантаження, вібрація та інші) приводить до НВ. У цих жінок НВ трапляється в3-5 разів частіше, ніж у жінок сільської місцевості (9%). Незадовільні матеріально-житлові умови також збільшують частоту НВ.
Ускладнення вагітності також є причиною НВ. Досить часто причиною передчасного переривання вагітності є травматичні ушкодження. Травми можуть бути не тільки фізичні, але й психічні. До фізичних чинників відносять травми живота, падіння та інші.

Імунологічна несумісність материнського і плодового організмів за групами крові (АВО), резус-фактором та іншими чинниками також може приводити до переривання вагітності.
Хромосомні порушення займають значне місце в етіології самовільного викидня, Це обумовлено тим, що порушення хромосомного набору приводить до зупинки ембріогенезу та загибелі ембріона. Ось чому більшість хромосомних порушень закінчуються самовільним абортом.

07 грудня 2010р.

Теги: акушер, гінеколог, перинатологія

НОВИНИ: Соціо

02:37
Українська сторона погодила текст угоди про пункт пропуску Біла Церква - Сігету Мармацієй
02:19
Програму розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 рр фінансуватимуть. Уряд прийняв постанову
00:50
Коледж мистецтв в Ужгороді "технічно" опинився перед загрозою ліквідації
22:20
/ 6
Канцідайло вже не очільник поліції Закарпаття
18:00
/ 7
У Боздоському парку в Ужгороді невідомі вирубали два десятки дерев
17:47
Депутати Закарпаття зазначають катастрофічну нестачу коштів у фінансуванні медзакладів краю
17:02
Працівникам УжНУ підвищать зарплати: виш отримав додаткове фінансування
16:55
В Ужгороді реалізовують молодіжні проєкти соціальної дії
16:32
Власники та користувачі землі на Закарпатті сплатили понад 30 млн грн податку
15:35
Торік населення Закарпаття скоротилося на 3011 осіб і на 1 січня 2020-го становило майже 1 млн 254 тис людей
13:15
Закарпатська академія мистецтв із січня – без зарплат
13:05
/ 1
Утворено Раду арбітражних керуючих Закарпатської області та обрано її керівника
10:33
Зупинений на Рахівщині вночі мотоцикліст сам зізнався, що вживав алкоголь, але від медосвідування відмовився
09:15
Завдяки спеціальній станції в Мукачеві всі охочі можуть отримати інформацію про якість повітря
04:01
/ 1
В Ужгороді пропонують худнути і покращувати здоров'я, водночас заробляючи
02:50
ХХІІ Всеукраїнський турнір юних істориків відбудеться в Ужгороді
17:00
/ 3
Законопроєкт про криміналізацію контрабанди завершать за кілька тижнів – Нефьодов
16:33
/ 2
В Ужгороді відбувся мітинг-реквієм зі вшануванням військовослужбовців, що захищали Дебальцівський плацдарм
16:16
/ 5
Частину валідаторів у комунальних автобусах Ужгорода можуть тимчасово вимкнути
14:30
/ 3
Закарпатський хірург, військовий медик Олександр Данилюк упорядкував книгу спогадів про бої за Дебальцеве
14:19
/ 1
В Ужгороді презентують видання відомих дослідників
13:21
/ 2
У річницю Дебальцевської битви в Мукачеві вшанували пам'ять полеглих героїв
12:27
Проєкт Стратегії розвитку Мукачівської ОТГ до 2027 року схвалили на виконкомі
12:23
У Мукачеві передбачили 2 млн грн на рік на лікування містян в інституті ім. Амосова
11:34
У Мукачеві демонтують 106 об’єктів зовнішньої реклами
» Всі новини