«Бліц» підготував для закарпатців грандіозну хореографічну виставу

Народний художній колектив «Студія сучасного танцю «Бліц» з нагоди прем’єри першої хореографічної вистави у Закарпатті «Колись було. Колись буде…» запросив закарпатських журналістів до глядацької зали Падіюну, щоб розповісти про деталі створення незвичайного танцювального дійства та продемонструвати шматочок із вистави «Колись було. Колись буде…», прем’єра якої відбудеться в Ужгороді 3 та 4 грудня.

«Бліц» підготував для закарпатців грандіозну хореографічну виставу

Олена Камінська, керівник НХК ССТ"БЛІЦ", організатор проекту вистави "Колись було. Колись буде..." та один з постановників розповіла, що ідея створення в Ужгороді хореографічної вистави виношувалась вже давно. Упродовж цього року цей задум вдалося реалізувати  у творчій співпраці з відомими в Україні та Європі українськими хореографами-постановниками Тетяною Островерх та Юрієм Пристаєцьким. "Це подія для всієї області. Для нашого колективу і для кожного учасника — це подальший етап розвитку",-- каже Олена Камінська.
  
"Колись було. Колись буде..." -- це 11 історій, пов'язані між собою, які демонструють як зароджувалось  життя на Землі, еволюціонували природа та людина. Проте з часом людство поспішало зробити своє життя легшим, комфортнішим і зручнішим, а відтак втрачає цей магічний зв'язок з природою та забуває про свої витоки й колишню взаємодію з нею. Чи дасть нам життя шанс розпочати все спочатку? Чи може цей шанс нам вже був даний? Автори та виконавці вистави ставлять перед глядачем питання, не відповідаючи на них – відповіді можуть бути різними...

У постановці задіяно 33 танцюристи, 28 з яких — танцюють у всіх епізодах. Упродовж року учасники "Бліцу" пройшли численні тренування, окремі з них навіть зійшли з дистанції, не витримали навантажень. Окрім столичних хореографів Олені Камінській у щоденній праці допомагали професійні педагоги студії "Бліц": Анжеліка Клайзнер, Марк Полів'яненко, Іштван Федьо та Іван Михайлов. А також давні друзі та нові партнери "Бліцу": Сергій Денисенко, Олександр Саркісьянц, Андрій Олаг, Олег Бачинський, Латоя Стецишина, Віктор Стецишин, Олег Опаранюк та Сергій Новосельцев.

Анжеліка Клайзнер, педагог-хореограф "Бліцу" зауважила, що хореографічна  постановка-- це не просто набір рухів, тут, як  і у будь-якому мистецтві важлива не форма, а зміст. "Хореографія — той вид мистецтва, який завжди реагував на зміни у суспільстві. Адже важливо не просто показати гарні танці, а донести сам задум,-- каже Анжеліка--. Ідея вистави — ода відношення людства до природи, навколишнього світу. Нам необхідно задуматися над тим, що ми робимо, адже процес еволюції і прогресу потрохи стирає первозданну природу". "Це історія однієї маленької планети з великим серцем. Ми показуємо, яка тендітна ця планета",-- додає Марк Полів'яненко, педагог-хореограф "Бліцу".  Іван Михайлов переконаний, що бути учасником такої вистави — мрія для кожного танцюриста. "Це глобальна махіна, ми набралися певного досвіду, при використанні якого відкриваютсяь нові горизонти", -- каже Іван. 

Спеціально для вистави студія "Бліц" замовила професійну підлогу, яку мають доставити з Угорщини. Костюми для танцюристів пошила майстерня "Світлячок", серед робіт якої і костюми до фільму "Тарас Бульба", музику, побудовану на саундтреках до відомих фільмів, готували на студії СТБ (оформлено всі авторські права).
 
До речі, промо вистави "Студії сучасного танцю "Бліц" вже чекають в Італії, Австрії та Франції.

22 листопада 2010р.

Теги: Бліц, хореографія, Камінська

НОВИНИ: Культура

11:55
У Хусті працюють над створенням театру під відкритим небом на Замковій
02:48
Закарпатський муздрамтеатр поступово відновлює роботу
14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
16:46
В обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді запропонують оглянути народні музичні інструменти та артефакти середньовічної церкви
03:56
/ 5
В Ужгороді відбулася акція на підтримку представників креативних індустрій
11:13
На Закарпатті визначили переможців дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва "Легенди Карпат"
11:03
Конкурс імені Ірлявського на Закарпатті цьогоріч відбуватиметься дистанційно
09:52
Талановитих дітей запрошують виступити разом із Закарпатським народним хором
15:29
В Ужгородському замку відкриють виставку знахідок з розкопок церкви Св. Юрія
22:23
Історичний музей у мукачівському замку "Паланок" відкриється для відвідувачів з 12 травня
» Всі новини