Міжгірський район єдиний на Закарпатті, де за кошти РДА реконструйовано та добудовано дитячу музичну школу

Нещодавно на базі Міжгірської дитячої музичної школи відбувся розширений пленум працівників культури за участі голів райкомів профспілки Закарпатської області та членів обкому галузевої профспілки, який провела його голова Наталія Товтин.

Міжгірський район єдиний на Закарпатті, де за кошти РДА реконструйовано та добудовано дитячу музичну школу

Виїзний пленум зумовлений тим, що Міжгірський район єдиний в області, де за кошти відділу культури РДА за невеликий час введено в експлуатацію реконструйовану та добудовану дитячу музичну школу. Тут умови для навчання і перебування школярів та викладацького складу відповідають європейським стандартам.

Досвідом роботи поділився начальник відділу культури і туризму РДА Олександр Шемет. Зокрема, йшлося про спільну роботу з райкомом галузевої профспілки щодо створення належних умов праці і соціального захисту працівників в умовах фінансової кризи. Реальних результатів досягнуто шляхом оптимізації мережі клубно-бібліотечних закладів культури району, частково вивільнені кошти після якої використано і на реконструкцію ДМШ. Дитяча музична школа вже давно потребувала зміни загального фасаду, додаткових класних приміщень, які й розмістилися в добудованому третьому мансардному поверсі. Кошторисна вартість об'єкту — 25901 тис. грн. Протягом 2008-2009 років навчальний заклад забезпечено комплектами меблів та музичними інструментами. Контингент учнів збільшено до 306 осіб.

На сьогоднішній день відділ культури РДА працює над реформуванням мережі клубно-бібліотечних закладів району, що пов'язано з підвищенням фахового рівня їх працівників. Незважаючи на обмежене фінансування, щороку в районі виділяються кошти на покращення матеріальної бази клубних та бібліотечних установ. Вирішується питання безстрокової передачі сільським радам в оперативне управління сільських філій-бібліотек. Наприклад, у с. Лозянське після капітального ремонту незабаром двері відчинить взірцева сільська бібліотека. Належна увага приділяється і розвитку самодіяльної творчості. В закладах культури району працюють 152 клубні формування, з яких 18 — дитячих. У позаминулому році квартету "Лілея" ДМШ присвоєно звання народного, а на черзі до такого представлення готується камерний хор ДМШ та фольклорний колектив РБК.

Вже у наступному році передбачається реконструкція районного будинку культури, на базі якого діятиме культурно-мистецький інформаційний центр. Виробничі, трудові та соціально-економічні відносини у відповідності з діючим законодавством регулює колективний договір на 2008-2010 роки між адміністрацією відділу культури і туризму та райкомом профспілки, прийнятий на зборах працівників культури. Спільна робота цих двох гілок керівництва сприяє піднесенню іміджу культури в суспільному житті району і є конкретним прикладом реалізації на практиці соціального діалогу в галузі.

Про діяльність райкому профспілки працівників культури з відділом культури і туризму РДА, спрямовану на досягнення позитивних результатів у цілому в галузі, говорив голова РК профспілки Тарас Бойчук.

В обговоренні даного питання взяли участь голови райкомів галузевої профспілки області. Аргументовано їх доповнив, посилаючись на конкретні цифри і факти, член обласного комітету профспілки Сергій Баранчиков. Підбила підсумки пленуму голова обкому профспілки працівників культури Наталія Товтин.

На завершення учасники пленуму прийняли постанову, згідно з якою схвалили досвід роботи відділу культури і туризму Міжгірської РДА та райкому профспілки щодо поліпшення матеріально-технічної бази, створення належних умов праці і соціального захисту працюючих в умовах фінансової кризи. Рекомендували всім райкомам, Мукачівському міськкому профспілки використати цей досвід у своїй роботі. А голові обкому профспілки працівників культури Наталії Товтин доручили видати буклет з досвіду спільної роботи відділу культури і туризму Міжгірської РДА та райкому профспілки.

Марія Рубець, mizgir.com.ua

20 листопада 2010р.

Теги: культура, музична школа, профспілка

Коментарі

Справедливець 2013-09-03 / 19:33:27
Забули дописати, що начальнику відділу культури Шемету О. збудовано 2-х поверховий будинок за рахунок РДА.

Аналітик 2010-11-21 / 17:27:00

******, звідки в РДА гроші? Вони розпоряджаються грошима, які їм надає районна рада. Почитайте бюджетний кодекс.

НОВИНИ: Культура

10:29
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 2
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
10:07
В Ужгороді презентують новий роман Наталії Дурунди "Зрада"
13:06
/ 2
У Рахові презентували "Думаю в стовпчик" Оксани Йонаш-Тодер та "Моєї музики акорд…" Михайла Томашука
11:27
В Ужгороді буде Romantic від Олександра Садварія
19:18
А у вашому місті відбувся вернісаж?
17:02
Безкоштовний показ вистави організували на сцені Ужгородського інституту культури і мистецтв
» Всі новини