Харківський аналітик провів семінари у закарпатських центрах зайнятості

27 липня 2010 року в Ужгородському та Мукачівському міських центрах зайнятості для роботодавців пройшов авторський семінар Михайла Ізюмського на тему: „Особливості працевлаштування та забезпечення зайнятості інвалідів на підприємстві”.

Харківський аналітик провів семінари у закарпатських центрах зайнятості

Про це Закарпаття онлайн повідомила заступник начальника відділу організаційної роботи, зв'язків з громадськістю та ЗМІ обласного центру зайнятості  Ольга Синкулич.

Співорганізатором заходу виступила Ужгородська міська організація інвалідів зору „Дивосвіт", зокрема її голова Оксана Богданець. Вона повідомила присутнім роботодавцям про нову послугу центру – запис відеорезюме осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Михайло Ізюмський – родом з Харкова. Він є громадським діячем, експертом-аналітиком із соціальної політики, консультантом із корпоративної соціальної відповідальності.

Тема зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями є об'єктом його професійного інтересу вже 5 років. Свого часу він керував проектами з даної тематики.  Відповідний практичний досвід набув під час стажування у Верховній Раді України у Секретаріаті Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів упродовж 2007-2008 років.

Михайло Ізюмський переконаний, що на проблему слід поглянути з 3 позицій: самих інвалідів, держави та роботодавців. У нього своє - широке, „стереоскопічне" її бачення.

Аналізючи систему державного стимулювання зайнятості інвалідів, Михайло Ізюмський відштовхується від визначення, задокументованого Конвенцією Генеральної Асамблеї ООН "Про права інвалідів", згідно з яким, "до інвалідів відносяться особи зі стійкими фізичними, психічними, інтелектуальними або сенсорними порушеннями, які при взаємодії з різними бар'єрами можуть заважати їхній повній та ефективній участі у житті суспільства на рівні з іншими". На його думку, воно є найбільш повним і правильним.

На семінарі йшлося також про три шляхи державного стимулювання зайнятості інвалідів: самозайнятість (тобто індивідуальне підприємництво), працевлаштування на спеціальних підприємствах громадських організацій інвалідів (до прикладу, УТОГ, УТОС), 4-відсоткову квоту робочих місць для працевлаштування інвалідів на підприємствах.

Автор і ведучий семінару запропонував свої переконливі шляхи гармонізації стосунків так званої тріади "держава-інвалід-роботодавець". Проаналізувавши дію основних нормативно-правових актів, які регулюють питання працевлаштування інвалідів, Михайло Ізюмський зазначив, що насправді ця система тільки формується, вона не є сталою.

Як зазначили роботодавці-учасники семінару, розглянуті можливі ситуації та ризики, які виникають у процесі працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, допоможуть їм у майбутньому розібратися у складних ситуаціях, обрати власну стратегію поведінки у цій сфері, запобігти неприємних ситуацій.

Під час обговорення на семінарі в Ужгороді виступили: представниця Карпатського Фонду Наталя Белей, працедавці, представники кадрових служб провідних підприємств Ужгорода, директор Ужгородського міського центру зайнятості Сергій Олексіюк, який запропонував провести засідання "круглого столу" з обговорення пропозицій, які роботодавці пропонують внести для удосконалення законодавства стосовно зайнятості інвалідів.

28 липня 2010р.

Теги:

НОВИНИ: Соціо

18:06
/ 2
На Закарпатті заради порятунку шпилькових від масового всихання мобілізували біологічних захисників природи
17:26
Флеш-арт до Міжнародного дня захисту дітей відбувся на Театральній в Ужгороді
17:18
71 автобус виїхав на маршрути Ужгорода
16:03
Дитсадки у Мукачеві запрацюють 9 червня
11:50
У Мукачеві провели майже півтисячі операцій із заміни суглобів
11:29
У Мукачеві відкриють школу батьківства, материнства та подружнього життя
11:12
На Закарпатті відновлено пропускні операції у пунктах пропуску "Малий Березний" і "Малі Селменці"
02:59
Закарпатець скинув 37 кг ваги і відкрив клуб здорового способу життя у Мукачеві
01:03
З понеділка Мукачево також запускає громадський транспорт
00:14
/ 4
Компромісом, що дозволив розблокувати КПП "Тиса", стало мито 55 центів за кілограм "італійської" посилки
19:17
/ 4
КПП "Тиса" блокували перевізники з "подрібненими" партіями товару - голова Закарпатської ОДА
15:18
/ 12
КПП "Тиса" тимчасово розблоковано, на місці перебуває голова Закарпатської ОДА - ЗМІ
14:13
/ 8
Держприкордонслужба опублікувала світлини і відео з заблокованого КПП "Тиса" на Закарпатті
13:13
/ 12
На КПП "Тиса" авто прикордонників виштовхали на узбіччя
11:45
/ 10
Перевізники заблокували КПП "Тиса"
02:33
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Ужгорода
02:03
З понеділка в Ужгороді почнуть їздити муніципальні автобуси (ГРАФІК РУХУ)
01:47
/ 7
Під тиском ЗМІ закарпатські чиновники скасували тендер і купують респіратори в 4 рази дешевше
14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
/ 2
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 2
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 3
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 11
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
» Всі новини