Тільки 62,53% абонентів уклали договори з сміттєпереробною фірмою «АВЕ Мукачево»

Як нам приємно було почути, що Мукачево увійшло в п'ятірку кращих міст України! А чия в тому заслуга? На моє переконання, що і в фірми «АВЕ Мукачево», яка на думку багатьох городян значною мірою сприяла тому, що наше місто стало набагато чистішим.

Тільки 62,53% абонентів уклали договори з сміттєпереробною фірмою «АВЕ Мукачево»

А що треба зробити, аби наше місто стало справді взірцевим для всієї України, містом європейським? Із цим запитанням звертаюсь до директора фірми з питань економіки Марії Оленич.

– На моє переконання, за всі останні роки міська влада зробила все, щоб Мукачево було таким, яким ми сьогодні його бачимо, але, даруйте, майже нічого не зробила для того, щоб і його мешканці по справжньому долучилися до цієї справи. Ми працюємо в місті півроку і за цей час у цьому переконалася, зрештою, можемо побачити на знімку, де сміття викидають не в наші контейнери, а де випало. Доходить до того, що на вул. Ударників ми виявили в контейнерах гній із свинарників. Про що говорити? Повертаюся до культури населення. Якщо пишатися, хвалитися чистотою рідного міста, то вони серед перших, а якщо щось для цього зробити, то їх і не видно. Прикро було почути і таке: мешканці записали номери машини, власник якої викинув сміття не встановленому місці, і подзвонили в міліцію. А їм відповіли, нехай звертаються в "АВЕ Мукачево". Тут, на мою думку, резонним є твердження, що один у полі не воїн.

– Сьогодні маємо такий серйозний важіль впливу на порушників як адміністративні стягнення, приміром, юридичну особу можна оштрафувати на 1700 гривень, фізичну на 850. Чому, на Вашу думку, він так слабо застосовується?

– Посудіть самі, приходить тендітна працівниця ЖРЕПу до порушника і складає протокол, а він до неї з брутальною лайкою... На моє переконання потрібно створити самодостатню екологічну комісію з юриста, силовика, комунальника, яка б мала повноваження накладати адмінстягнення. Її обґрунтовані рішення ніхто б не міг, як це нині нерідко трапляється, оскаржити через суд чи прокуратуру. Через високі штрафи цей орган міг би бути самодостатнім.

– А наскільки прибуткове ваше підприємство?

– На жаль, збиткове. На сьогодні з більш як 9 тисяч абонентів приватного сектору з нами уклади договори 4 302 особи, а в комунальному секторі з 19 414 абонентів – 12 501. Загалом тільки 62,53 відсотки абонентів уклали з нами договори. Приміром, відмовляються укладати з нами договори на вивезення твердих побутових відходів такі юридичні особи, як ТзОВ "Закарпатєвротранс-2", фабрика "Ілона", ВАТ "Мукачівський консервний завод", магазини фірми "Беатриса" й десятки інших магазинів та закладів громадського харчування (Марія Дмитрівна подає список на двох аркушах). Хіба у них немає відходів, куди вони їх дівають? Маємо збитки й через часті поломки автомобілів, бо контейнери забиті будівельними відходами й тому непідйомні. Радує, що міський голова Золтан Золтанович Ленд'єл підтримав нашу пропозицію розробити і винести на сесію міської ради Положення про обов'язкове укладання з нами договору фірми чи приватника, які виконуватимуть ремонтно-будівельні роботи.

"Мукачівська Ратуша"
25 липня 2010р.

Теги:

Коментарі

Юрий 2010-08-17 / 16:48:00
с приходом AVE в Мукачево город стал намного гязнее. С такой техникой и так запустить все. Каждый микрорайон минисвалка. Чего ждать дальше?

Василь 2010-07-25 / 11:02:00
"Маємо збитки й через часті поломки автомобілів, бо контейнери забиті будівельними відходами й тому непідйомні." А треба частіше вивозити,
а не економити на пальному.

НОВИНИ: Соціо

13:03
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 1
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 1
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 3
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
14:00
"Зелений базар" в Ужгороді з 1 червня працюватиме щоденно
13:50
/ 1
У Мукачеві грошовими преміями нагородять учнів, які стали переможцями олімпіад
13:49
Фахівці центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті допомагають учасникам АТО відстояти їхні права
10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
/ 1
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
12:59
/ 2
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 3
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 5
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
» Всі новини