Ужгородський театр ляльок "Бавка" до осені попрощався зі своїми прихильниками

Романтична андерсенівська казка про кохання - "Стійкий олов'яний солдатик" у постановці Михайла Мільмейстера вже багато років не сходить зі сцени Закарпатського обласного театру ляльок і користується незмінним успіхом у глядачів. Саме цим спектаклем з "золотого фонду" Закарпатського обласного театру ляльок 27 червня завершився 29 театральний сезон.

Ужгородський театр ляльок "Бавка" до осені попрощався зі своїми прихильниками

Так непомітно молодий талановитий колектив впритул наближається до свого тридцятиліття. Але "круглу дату" ми ще встигнемо гідно зустріти, а також проаналізувати пройдені роки творчого зростання, а зараз хотілося б подумки охопити минулий сезон, зрозуміти, що привніс він у творчу палітру колективу "Бавки".

За традицією відкриття 29 сезону відбулося минулої осені прем'єрою, причому неординарною - на сцені театру була показана драма Лесі Українки "Лісова пісня". Вистава у постановці режисера з Білорусі Олега Жюгжди та художниці Лесі Лучко вийшла яскравою та хвилюючою. Протягом сезону її побачили майже всі старшокласники Ужгорода та Закарпаття (у гастролях по області величезну допомогу надали районні відділи освіти), а також доросла аудиторія - байдужим не залишився ніхто. Овації повсюдно супроводжували фінал вистави, коли головна героїня Мавка (заслужена артистка України Наталія Орєшнікова) і Лукаш (артист Дмитро Малий) йдуть у небуття під сумну мелодію флейти. Цій виставі судилася цікаве життя - фестивалі, конкурси. Вже весною спектакль "Лісова пісня" був показаний в Ужгородському замку під відкритим небом у рамках фестивалю "Сакура-фест" і зібрав чималу кількість шанувальників. У виставі зайняті провідні актори театру Світлана Кобзиста, Елла Григор'єва, Андрій Опіок і Павло Проданюк. А за виконання ролі Лукаша молодий артист Дмитро Малий став лауреатом обласної театральної премії ім. братів Шерегіев.

А вже наприкінці листопада минулого року театр "Бавка" порадував новою прем'єрою - тепер уже для найменших - це вистава-гра Михайла Супоніна "Бука", в якій дебютувала молода художниця театру Паола Полуденна. Діти за своєю природою налаштовані на гру. Тому вистави подібного плану дуже подобаються малюкам, яким важко сидіти цілий спектакль нерухомо. Спектакль поставила головний режисер театру Наталя Орєшнікова. Її ж режисура та наступних прем'єр сезону з сценографією Тетяни Улинець - груднева інтермедія "Новорічний бал у Зимової королеви" і весняна "Чукокола" за творами Корнія Чуковського "Мойдодир", "Телефон" і "Айболит". У цих виставах по-новому розкрилися дарування акторів театру - Олени Пишки, Світлани Котик, Тетяни Сударєвой, Юлії Чеховськой, Лариси Кривчик, Олександра Бєлікова, Романа Кадара. Успішно влилася у колектив і дебютувала у своїх перших роботах молода актриса театру, випускниця Ужгородського коледжу мистецтв Ярослава Воробканич. Так що дітки не в образі на свого приятеля Бавку: про них не забули в цьому сезоні, порадували барвистими, музичними, веселими роботами. До речі, протягом театрального сезону при театрі працювала театральна студія "Бавки", і в кінці сезону, до Міжнародного дня захисту дітей, студійці взяли участь у спектаклі "Бармалій" Корнія Чуковського, виконавши ролі аборигенів. Глядачі, серед яких було чимало "груп підтримки", квітами та оплесками вітали юних дебютантів.

Так у репетиціях, гастролях, виїздах і пролетів 29-й театральний сезон. Але була б неповною картина сезону, якщо не згадати про Міжнародні фестивалі, поїздки - закарпатські актори-лялькарі демонстрували свою професійну майстерність у листопаді в Словаччині на святкуванні 50-річчя Кошицького театру ляльок, де серед гостей були авторитетні представники Міжнародної асоціації лялькарів (УНІМА), художні керівники провідних європейських театрів, на фестивалях в місті Галац (Румунія) з наступним семінаром-конференцією, Сараєві (Боснія і Герцеговина), Жешуві (Польща), Люлебургазе (Туреччина), Свиднику (Словаччина). Організацією поїздок невтомно займається корифей театру Олександр Іванович Туряниця.

Отже, в неділю "Бавка" до осені попрощалася зі своїми прихильниками і друзями. Але, за традицією, не зовсім. Стаціонар театру буде закрито, але санаторій "Малятко", оздоровчі дитячі табори відпочинку "Трембіта" і "Карпати" Ужгородського району, "Водограй", "Мрія" і "Білочка" Мукачівського району та інші традиційно зустрічатимуть артистів, які привезуть їм казку.

Театрознавець Ніна Малишка (Лугова),для Закарпаття онлайн
30 червня 2010р.

Теги: театр ляльок, Бавка, спектакль

НОВИНИ: Культура

14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
16:46
В обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді запропонують оглянути народні музичні інструменти та артефакти середньовічної церкви
03:56
/ 5
В Ужгороді відбулася акція на підтримку представників креативних індустрій
11:13
На Закарпатті визначили переможців дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва "Легенди Карпат"
11:03
Конкурс імені Ірлявського на Закарпатті цьогоріч відбуватиметься дистанційно
09:52
Талановитих дітей запрошують виступити разом із Закарпатським народним хором
15:29
В Ужгородському замку відкриють виставку знахідок з розкопок церкви Св. Юрія
22:23
Історичний музей у мукачівському замку "Паланок" відкриється для відвідувачів з 12 травня
09:48
/ 1
"Ерделівські читання" на Закарпатті перенесли з травня на жовтень
22:51
Ужгородка в Італії виставила на аукціон свою картину, аби допомогти лікарям
» Всі новини