Закарпатдержрибохорона скаржиться, що суди виправдовують злісних браконьєрів

У процесі проведення рибоохоронної роботи інспекторський склад неодноразово вислуховує нарікання про бездіяльність органів рибоохорони щодо злісних порушників правил рибальства. Часом звучать навіть висловлювання в "кришуванні" інспекторів над браконьєрами, що взагалі є абсурдом для Закарпатської області (через 3-5 кг риби - смішно).

Закарпатдержрибохорона скаржиться, що суди виправдовують злісних браконьєрів

Можливо, якоюсь мірою існує проблема в невчасному реагуванні на злісні порушення правил рибальства, але скоріше вони мають об'єктивний характер, тобто не залежать від інспекторів (людського фактору) - йдеться, наприклад, про відсутність транспорту і, відповідно, прибуття з затриманням, присутність свідків при резонансних подіях, або хоча би 2-інспекторів( в Закарпатській області всього 13 чоловік) та ряд інших обставин. Разом з тим хочеться наголосити, що сам факт затримання інспекторським складом порушників є тільки першим етапом в процесі притягнення до відповідальності. Подальша доля справ залежить від судових органів, прокуратури, слідчих.

За 2009 рік по справах за "браконьєрство" ст. 85 ч.4 КУпАП судами за "незначимість порушення", звільнено від відповідальності 20 чоловік (навіть за умови наявності риби) та повернуто порушникам для продовження браконьєрства 10 заборонених засобів.

Ще складніше справи складаються з дійсно резонансними справами: використання електроструму або знищення "червонокнижних видів" в значній кількості тощо. Щось доводити органи рибоохорони не збираються , але просто дадуть інформацію для роздуму. Що породжує безпечність "браконьєрів"?
Так, протягом 2009 року інспекторами рибоохорони було затримано 7 громадян, які здійснювали вилов риби з використанням електричного струму.

По справах гр. Краснобор В.І. і гр.. Дубович Ю.В. матеріали були направлені до суду. Згідно з постановою суду зазначених громадян піддано адмінштрафу на... 340 грн., питання відшкодування збитків не вирішено.

По справі Мельник В.М. збитки відсутні, за постановою суду правопорушник підданий адмінштрафу на ті ж 340 грн.(і це за електровудку).

Лише одна справа по гр. Гвоздь М.В. доведена до суду по ст. 249 ч.1 КК України з вироком суду, штрафом в 850 грн. і задоволеним питанням відшкодування збитків - 3187,00 грн.

Ще по 3 справах відомості від правоохоронних органів не надходили, а по окремих справах правопорушники, які скоїли кримінальні злочини, уникли не лише кримінальної, але й адміністративної відповідальності, а заподіяна державі шкода залишилася невідшкодованою.

По справі Попович М.М. Головне управління зверталося на адресу обласної прокуратури із скаргою № 03-2104 від 13.04.09 р. Згідно з листом обласної прокуратури № 07/4-183 вих. 09 від 01.06.09 р. матеріали повторно направлені в прокуратуру Свалявського району з вказівкою інформувати Закарпатдержрибоохорону про результати розгляду. Відомості про те, чи поніс правопорушник заслужене покарання і чи відшкодовано збитки, так і не надходили.

Ще 29.04.09 р. було затримано гр. Цанько В.Ю., який в результаті браконьєрського лову риби з використанням електричного струму заподіяв 1167,90 грн. збитків. Відомості про результат відсутні.
Головним управлінням 07.08.09 р. за № 03-2729 на адресу обласної прокуратури було направлено матеріали по факту браконьєрського вилову риби з використанням електричного струму, скоєного групою осіб за участі гр.. Яцуга В.В. (Перечинський район). Сума заподіяних збитків склала 3024,30 грн. Жодні відомості не надходили.

За зверненнями Закарпатдержрибоохорони на адресу обласної прокуратури, Великоберезнянським РВ ГУ МВС України у Закарпатській області проводилося розслідування обставин вилову риби з використанням забороненого засобу лову - сітки - екрана, скоєного гр. Дьирдь В.М і гр.. Сурмай І.І., які заподіяли матеріальних збитків на суму по 2400,00 грн. кожен. Матеріали передані в суд. Рішення по кримінальній справі за ст. 249 ч.1 ККУ винесено (умовний термін), але збитки, заподіяні державі, залишаються невідшкодованими.

На адресу прокуратури Закарпатської області 28.08.09 р. № 03-2822 було направлено матеріали на гр.. Куца М.В., який, використовуючи заборонені засоби лову, саморобну острогу заподіяв матеріальну шкоду на суму 1081,00 грн. У заяві зверталася увага на той факт, що зазначений правопорушник, за участі ще двох своїх братів, в листопаді 2008 р. скоював подібне правопорушення. Сумарна шкода склала 3136,50 грн. В 2008 році матеріали направлялися в природоохоронну прокуратуру. Відомості про те, чи були зазначені громадяни притягнуті до відповідальності і чи відшкодовані збитки, до Головного управління не надійшли. По справі 2009 року, лише через обласну прокуратуру, рибоохорона отримали повідомлення, що Ужгородським РВ ГУ МВС України у Закарпатській області відмовлено в порушенні кримінальної справи. Жодних відомостей, чи поніс злісний браконьєр хоча б адміністративне покарання, і чи відшкодовано матеріальні збитки, немає. Якщо правопорушник не відшкодував, тоді хто має заплатити державі за заподіяні збитки?

Не менше запитань викликає справа гр. Бурлакова Р.В. Лист в прокуратуру області від 29.05.09 р. № 03-2409. і знову жодних повідомлень від органу, який проводив розслідування обставин злочину. Лише обласна прокуратура проінформувала, що в порушенні кримінальної справи відмовлено. Чому? Адже заподіяно збитків на суму 1665,10 грн. Серед виловлених - риба, заборонена до вилову, внесена до Червоної книги України. Питання відшкодування заподіяної шкоди не вирішене. Чи притягнуто правопорушника до адміністративної відповідальності ? Відомості відсутні.

Відсутні відомості про результат розгляду направлених в Закарпатську міжрайонну природоохоронну прокуратуру матеріалів на гр.. Фегер Ю.Ю., лист № 03-3007 від 25.09.09 р. Зазначеним правопорушенням спричинено збитків на суму 1150,80 грн. Виловлено 93 шт. риби, в т.ч. і віднесеної до Червоної книги України.

Від Тячівського РВ ГУ МВС України у Закарпатській області не надійшло повідомлення про результат розгляду матеріалів затриманого працівниками зазначеного відділу гр. Данило І.М., який в результаті незаконного вилову риби заподіяв збитків на суму 11400,00 грн.

Особливі зауваження з боку Держкомрибгоспу України викликає відсутність інформації та офіційних повідомлень з приводу завершення збору документів та передачі до суду матеріалів резонансної , навіть в масштабах України, справи стосовно грубого порушення вимог природоохоронного законодавства під час проведення робіт по регулюванню русла р. Уж в районі с. Забрідь. Роботи проводилися ТОВ " Коватехбуд" з грубим порушенням нормативних та природоохоронних вимог. В результаті, лише збитки заподіяні водним живим ресурсам склали 1.896.545,40 грн.

Закарпратдержрибоохорона
10 червня 2010р.

Теги: браконьєр, риба, рибоохорона

НОВИНИ: Кримінал

19:04
Справу двох киян, що ввозили через Закарпаття спеціальні технічні засоби для отримання інформації, передали до суду
17:42
/ 1
На Берегівщині 24-річний нетверезий водій "Фольксвагена" смертельно наїхав на 17-річного юнака
12:27
/ 1
В Ужгороді суд розгляне клопотання про зміну запобіжного заходу студентці, що скоїла жорстку ДТП на Слов'янській набережній
10:49
/ 3
У Мукачеві після фіксації "каруселей" на одній із дільниць журналісту погрожували розправою
10:44
У день виборів на Закарпатті зареєстрували 4 кримінальні провадження й склали два адмінпротоколи
11:22
/ 5
Депутату Воловецької райради від "За життя" спалили готельний комплекс
11:14
На Закарпатті, на кордоні з Угорщиною затримали сомалійця-нелегала
08:25
На Закарпатті під захисним козирком залізничної цистерни з газом виявили 480 пачок сигарет
14:02
/ 1
У мікроавтобусі буковинця на кордоні на Закарпатті виявили деталі викраденого в Італії мотоцикла
10:00
На Великоберезнянщині 27-річний син до смерті побив батька
23:33
/ 8
Батько жорстоко побитого в Хусті хлопця звинувачує нардепа Лунченка в "кришуванні" нападників (ДОКУМЕНТИ)
17:12
В Ужгороді кілька осіб побили чоловіка, відібрали в нього шкіряну сумку та втекли на авто
10:25
Митники, що налагодили на Закарпатті систему хабарів на експорті, завдали збитків державі на понад півмільйона грн
10:19
/ 2
На Закарпатті викрито посадовців митниці, що налагодили механізм отримання хабарів під час митного оформлення експорту
09:14
Під час огляду "польського" "Мерседеса" на кордоні на Закарпатті у сховку під обшивкою виявили 429 пачок сигарет
20:36
АТОвці та волонтери вимагають у керівника поліції Закарпаття покарати винних у затриманні ветеранів війни з Росією (ДОКУМЕНТ)
15:08
/ 3
Середня сума хабара, що вимагали "схемщики" з одного рейсу на митниці на Закарпатті, сягала 10 тис грн
14:59
/ 4
Дві групи нелегалів із провідниками затримали на Закарпатті
13:46
На Берегівщині взято під варту чоловіка, в оселі котрого виявили зброю, боєприпаси та наркотики
13:43
На Закарпатті затримали трьох контрабандистів та 18 пакунків підготованих до переправки за кордон сигарет
12:04
/ 6
На Закарпатті викрито схему систематичного отримання хабарів на митниці
11:23
Батьки вбитого у Горонді на Мукачівщині хлопця півтора року чекають покарання для винних
11:10
Справу щодо вбивства мукачівця Михайла Глеби розглядає новий склад колегії суддів
10:41
На Хустщині 17-річний велосипедист загинув під колесами "Мерседеса"
09:15
/ 1
На Закарпатті водій мікроавтобуса спробував виїхати до Угорщини, приховавши у подвійному днищі 750 пачок сигарет
» Всі новини