На Ужгородщині відбувся 12-й обласний конкурс словацької народної пісні "Золотий соловей"

18 травня 2010 року в Середнянській дитячій школі мистецтв Ужгородського району відбувся дванадцятий обласний конкурс словацької народної пісні "Золотий соловей".

На Ужгородщині відбувся 12-й обласний конкурс словацької народної пісні "Золотий соловей"

Основними завданнями конкурсу традиційно є виявлення і підтримка юних талантів, сприяння розвитку дитячої вокальної творчості, збереження словацьких народних традицій, узагальнення і вивчення передового досвіду роботи із словацьким фольклором. Засновники конкурсу – управління    культури Закарпатської облдержадміністрації (начальник Ю.Ф.Глеба), відділ культури і туризму Ужгородської райдержадміністрації (начальник Л.Д.Ленарт), Середнянська дитяча школа мистецтв (директор О.М.Ленарт) та обласна культурно-освітня організація „Матіца Словенска” на Закарпатті (голова Й.Й.Гайніш) – і цього разу зробили все для того, щоби втілити в життя всі поставлені завдання, та провести конкурс на високому рівні.

Перед початком конкурсної програми всіх присутніх привітали начальник управління культури Закарпатської облдержадміністрації Ю.Ф.Глеба, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Леонтій Ленарт, Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгород  Маріан Сладечек, голова обласної культурно-освітньої організації "Матіца Словенска" на Закарпатті Йосип Гайніш.

Цього разу у Середньому зібралося 37 учасників з Ужгородського, Перечинського, Мукачівського,   Великоберезнянського,  Міжгірського, Хустського районів та міста Ужгорода. Традиційно вони змагалися у трьох вікових категоріях: 1-а категорія – солісти-вокалісти та дуети віком до 10 років, 2-а категорія - солісти-вокалісти та дуети віком від 10 до 14 років, 3-я категорія  - солісти-вокалісти та дуети віком від 15 до 18 років. Компетентне журі, до складу якого входили: Ленарт Л.Д. - начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації, Гайніш Й.Й.– голова обласної культурно-освітньої організації „Матіца Словенска” на Закарпатті, Охрим О.Ю.- провідний спеціаліст відділу мистецьких навчальних закладів управління культури облдержадміністрації, Симочко С.М. – викладач вокально-хорового відділу Середнянської ДШМ, художній керівник народного вокально-хореографічного ансамблю „Словенка”, Аніта Гола – вчитель ЗОШ І-ІІІ ст № 21 м.Ужгорода  та  Петришина Л.В. – провідний спеціаліст управління національних меншин облдержадміністрації  впоралося із своєю нелегкою задачею і винесло справедливе рішення щодо розподілу призових місць.

У 1-й віковій категорії перемогу святкувала Юлія Кос з Великоберезнянської гімназії. Друге місце посіли Тетяна Леско (Ужгородська ЗОШ №21) та Юрій Волошин (Великолучківська ДШМ). Третє місце у цій віковій категорії  здобули Анастасія Федак (Великолучківська ДШМ) та Мар’яна Осійська (Тарновецька ДШМ). Приз за краще виконання обов’язкового твору отримала Домініка Воринка з Вишківської ДШМ Хустського району.

У 2-й віковій категорії перемогли Герцак Ніколетта і Костик Ізабелла з Великолучківської ДШМ. Друге місце посіли Ференцик Олександр (Середнянська ДШМ), Окс Маріанна (с. Кольчино, римо-католицька фара) та Катерина Ганич (Великоберезнянська  гімназія). Третє місце виборола Луцій Олександра (Міжгірська ДМШ). Серед дуетів у цій віковій категорії  перше місце здобув дует у складі: Попович Олександра – Костик Ізабелла (Великолучківська ДШМ), друге і третє  місце не присуджувалось. 

У 3-й віковій категорії перше і друге місце не присуджувалось, а третє місце  посіла Аліса Мороз (Ужгородська ЗОШ №21). Серед дуетів перемогу у цій віковій категорії здобули Дорогі Мирослава та Гранчак Надія з Великолучківської ДШМ, друге місце журі присудило Клюс Мирославі та Гнепі Тетяні з Міжгірської ДМШ, третє місце серед дуетів у цій віковій категорії  не присуджувалось.

Переможці і призери конкурсу отримали дипломи і грамоти,  а також цінні подарунки та пам’ятні сувеніри від організаторів конкурсу.

Леонтій Ленарт, начальник відділу культури і туризму Ужгородської РДА, для Закарпаття онлайн
19 травня 2010р.

Теги: словацький, конкурс, Золотий соловей

НОВИНИ: Культура

10:01
Полювання на сина
10:29
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 2
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
10:07
В Ужгороді презентують новий роман Наталії Дурунди "Зрада"
13:06
/ 2
У Рахові презентували "Думаю в стовпчик" Оксани Йонаш-Тодер та "Моєї музики акорд…" Михайла Томашука
11:27
В Ужгороді буде Romantic від Олександра Садварія
19:18
А у вашому місті відбувся вернісаж?
» Всі новини