Чи поталанить талантам Закарпаття?

Навесні цього року Ужгородське училище культури святкуватиме свій 60-й випуск. Як добрий батько, педагогічний колектив стурбований долею своїх випускників (а їх цього-річ - 47). Є у навчального закладу порівняно молода традиція, яка вже третій рік поспіль збирає поціновувачів мистецтва, яким не байдужа доля талановитого студента.

Чи поталанить талантам Закарпаття?Захід, на якому були присутні начальники відділів культури (або їх представники), завідувачі бібліотек, директори шкіл мистецтв, був спрямований на обговорення питань працевлаштування молоді.

Не секрет, що клубних установ та бібліотек в області дедалі меншає. Приміщення продаються і перепродаються спритними ділками, натомість - асортимент бутиків та дешевих забігайлівок. До того ж, навіть у тих установах, що залишились, часто працюють люди без відповідного фаху. Вже давно нікого не дивує й те, що взимку будинки культури не опалюються, А це унеможливлює проходження випускниками виробничої практики, замість того, щоб їхати в райони, студенти проходять практику в ужгородських школах. Ці та інші фактори впливають також і на працевлаштування випускників, їх самореалізацію.

Саме з метою знайомства роботодавців з їх потенційними працівниками й був організований міні концерт, або ж «оглядини», як його жартома називали студенти. Ба й сама постановка перформенсу була жартівливою - «ярмарок» (уособлення ринку праці), де студенти повинні були рекламувати себе. Ведучий, режисер, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, музикант, вокаліст, хореограф - широкий вибір борців за чисте мистецтво, яким не бракує таланту, артистизму, бажання роботи, а от самої роботи - на жаль.. .Раз по раз у залі були помітні фотоспалахи - «покупці» проявляли свою зацікавленість особливо майстерними виконавцями.

Педагогічний склад училища культури робить все можливе для того, щоб підготувати добрих фахівців для роботи у сфері культури."Для цього, - зауважив директор навчального закладу М.М.Митровка, - створено всі належні умови. Це і житло, і просторі зали, добре оснащена бібліотека, комп`ютерні класи тощо. В цьому році планується і нововведення -спеціалізація «Сучасні танці». Заклад перейшов на нові навчальні плани, разом з дипломом студент має змогу отримати атестат про повну загальну середню освіту. Зріс і прохідний бал для абітурієнтів, що позитивно вплине на якість набору". В той же час директор з прикрістю підмітив, що не завжди вдається залучити до навчання в училищі стовідсоткову кількість абітурієнтів з повною музичною освітою. Часто спостерігається також недостатній рівень загальноосвітньої підготовки вступників. Однак, як сказав Григір Тютюнник: «Талант - це крапля здібностей і море праці». А працювати зі студентом тут уміють. Адже якісний склад педколективу училища включає високих знавців освітньої справи, керівників художніх колективів, педагогів з почесними та науковими званнями, аспірантів.

Та здобуту освіту потрібно реалізувати, а отже, працевлаштувати студента. Через кілька місяців - розподіл. Куди потрапить ця талановита молодь і якою бути рідній культурі; самобутньою чи «голопупою»?
Ірина НАДВОРНА, студентка відділення журналістики УжНУ—"Мукачево.net".
06 лютого 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

12:13
Закарпатський муздрамтеатр готує виставу про Тараса Шевченка
09:47
Коцертну програму "Вівальді та Моцарт" презентував камерний оркестр обласної філармонії в Ужгороді
15:12
У Чопі просто неба представлять виставку робіт Беати Куркуль, присвячених прикордонникам
09:47
Виставку Михайла Повка презентували у Генконсульстві Угорщини в Ужгороді
09:14
До "шевченківських днів" Закарпатський народний хор презентує Шевченка у слові, пісні та пісочній анімації
09:41
Виставу "Це все вона" показали на малій сцені Закарпатського обласного театру
10:01
Полювання на сина
10:29
/ 1
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 3
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
» Всі новини