В Ужгороді вп'яте відбудеться фестиваль еротичного мистецтва "Березневі коти"

26-28 березня в Ужгороді п'ятий раз поспіль відбудеться Міжнародний фестиваль сучасного еротичного мистецтва "Березневі коти".

В Ужгороді вп'яте відбудеться фестиваль еротичного мистецтва "Березневі коти"

Можливо, знайдеться в Ужгороді кілька людей, котрі не чули про "Березневі коти", але багато їх шанувальників чекають з нетерпінням на цю подію, що, за традицією, відбудеться 26-28 березня 2010 року.
 
"Березневі коти" – фестиваль, який за 4 роки свого існування поступово вийшов за межі літературної акції, фестивалю місцевого та загальноукраїнського рівнів, і навіть – за рамки еротичного. Тепер він поєднує в собі різнопланові мистецькі заходи, учасниками яких є майстри як українські, так і з-за кордону, а в центрі його знаходиться Асоціація Митців "Ротонда" на чолі з Віком Ковреєм, що постала свого часу з однойменного Неформального літературного об’єднання.
 
У рамках фестивалю проводяться виставки фотохудожників і митців пензля, читання поезій та прозових текстів (іноді з музичним чи відеосупроводом), літературні слеми, тематичні вечірки з міксами ді-джеїв-cicarrones-ів.  Цікавими є фестивальні флеш-моби. Незважаючи на кількість і різноплановість заходів, організатори  дотримуються ідейної цілісності. А для максимального задоволення потреб шанувальників мистецтва "ротондівці" піклуються про відповідну атмосферу фестивалю – досягненню цього сприяють поєднання різних видів мистецтв, вибір закладів для проведення заходів,  відповідні декорації чи костюми.
 
Цьогоріч "Березневі коти" святкують свій пів’ювілей, тому вони обіцяють бути особливо цікавими – кількість акцій не зменшиться, географія митців розшириться, і – що найголовніше – мистецькій асоціації не бракувало нових ідей.

Як людина, що не завжди була осторонь цього процесу, а могла побачити його також зсередини, хочу поділитись деякими своїми враженнями. Починались "Коти" ще в студентські часи. Університетська аудиторія зібрала небайдужих до поетичного слова, щоб вперше в Ужгороді шокувати їх ходінням у в’язаних капцях по викладацькому столу, символічним перевдяганням на тому ж столі, а також сміливістю підняття тем еротичних у стінах alma mater. Те, що вперше відбулось тоді, започаткувало фестиваль високого рівня. Сучасний його формат – плід важкої і тривалої в часі роботи. Вона вимагала зусиль, вдосконалення та праці перш за все над собою.

З попередніх "Котів" згадується сонячний березневий день, у який відбувалась презентація  "Джинсового покоління" (другі "Березневі коти") у рові біля Ужгородського замку, де учасники виступали з гучномовцем, а поряд в онлайн-режимі художник малював графіті-кішку з витвореної в металі емблеми ЕротАртФесту. На третіх "Котах" найочікуванішою для мене подією був приїзд улюбленого письменника Юрка Іздрика, а найбільше задоволення отримала від можливості його супроводжувати. Того ж року ужгородський слухач познайомився з полтавським гуртом "Контрабас", який відіграв два концерти. Однією з невід’ємних частин фестивалю є афтепаті – продовження розмови у невимушеній домашній, але не менш творчій, атмосфері.

На останніх, 4-их "Березневих котах", на жаль, вдалося відвідати не всі заходи. Але саме вони ("Бк-4") сподобались мені найбільше і приємно вразили високим рівнем організації. Позитивний слід залишили виступи білоруських гостей – цікаво, що при цьому не виникло мовного бар’єру, а самі гості приємно вирізнялись один з-поміж одного оригінальністю стилю і чудовими акторськими здібностями, вони запам’яталися гарною риторикою, почуттям гумору, вмінням підтримувати інтерес у слухачів. На жаль, мені не вдалось бути присутньою на слемі, але атмосфера, яка там панувала, не могла не подобатись. А щодо обрання переможця – справедливо, що це виявився один з найкращих учасників фестивалю – гість з Білорусі.

Отож, коли в кінці березня Ужгород починає жити бурхливим мистецьким життям, і коли ті, хто живе ним щоденно, і ті, що не мають до мистецтва жодного стосунку, скупчуються у місцях, де відбувається обов’язково щось цікаве, – не пропустіть і ви свого шансу відірвати клаптик  загального задоволення.

І найкраще в ці дні взагалі не планувати собі нічого іншого – поціновувачам мистецтва буде що послухати, на що подивитись, а митцям, крім того, випаде можливість обмінятись досвідом.

Мар'яна Хемій, співорганізатор ЕротАртФесту "Березневі коти" (2006 р.)
07 березня 2010р.

Теги: фестиваль, еротичний, Березневі коти

НОВИНИ: Культура

17:44
В Ужгороді лунала "Музика кіно"
16:02
П'єсу закарпатського драматурга поставили у Дрогобичі
02:39
Написанню книжок вчили на фестивалі "Книга-фест" в Ужгороді
15:24
В Ужгороді оголосили переможців конкурсу "Книга-фест"
14:59
Мукачівський драматичний театр відкриє 74 театральний сезон виставою "Поліанна"
11:07
Творчий вечір з нагоди ювілею Наталії Орєшнікової відбувся у "Бавці" в Ужгороді
03:10
Хіти світової кіноіндустрії прозвучали у Закарпатській обласній філармонії
09:37
Народний фольклорно-етнографічний ансамбль "Ужгород" привітали із 35-ою річницею
15:39
В Ужгороді відкрилася художня виставка Шандора Балога
13:05
Закарпатський муздрамтеатр зіграє виставу у скансені в Ужгороді
18:04
/ 1
В Ужгороді три дні поспіль триватиме "Книга-фест 2020"
11:33
Вечір поетичних читань "Пам'ять і протиріччя" відбудеться в Ужгороді
11:14
/ 2
Митці Ужгорода зібралися на триденний пленер на Великоберезнянщині
02:40
На Ужгородщині відкрилась художня школа "Ром-Арт"
01:31
Театр із Хуста з оркестром завітали до Ужгорода з вересневим міксом музичних жанрів
15:49
Закарпатський народний хор разом із ужгородцями святкував День міста
09:05
У скансені в Ужгороді художник Шандор Балог презентує свій живописний "Рідний край"
00:50
ФОТОФАКТ. У Боздоському парку в Ужгороді тривають вистави для дітей
14:48
В Ужгороді просто неба показали виставу-інтерактивну гру "По щучому велінню"
13:45
/ 1
В Ужгороді до Дня міста відбувається арт-пленер
23:51
Названо лауреатів ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
18:42
В Ужгороді на сцені Відкритого офісу показали виставу-концерт "Уклін тобі, моя Україно!"
03:24
В Ужгороді вийшла друком книжка-альбом художника і фізика Мирослава Ціпле
02:10
В Ужгороді стартував "ЧЕНДЕЙ ФЕСТ 2020"
02:17
Камерний академічний хор "Кантус" проведе концерт просто неба в Середньому на Ужгородщині
» Всі новини