"Пап-джаз-фест" повертається і буде присвячений пам'яті його засновника (ДОПОВНЕНО)

5 березня на всіх любителів джазу чекає справжнє свято - Ужгород знову прийматиме "Пап-джаз-фест", який за час свого існування здобув чимало прихильників.

"Пап-джаз-фест" повертається і буде присвячений пам'яті його засновника (ДОПОВНЕНО)

Рік перерви був спричинений несподіваною смертю його засновника Віллі Папа-старшого. А цьогорічний, ХІІ Міжнародний ромський фестиваль джазового мистецтва продовжувачі справи легендарного джазмена - його син, композитор і музикант Вільгельм Пап та брат Аладар - вирішили присвятити пам’яті Вілмоша Аладаровича. І відбудеться він, як і всі досі, в ужгородському Падіюні.

Унікальність “Пап-джаз-фесту” в тому, що він єдиний з-поміж подібних йому в Україні заснований ромами, а саме Товариством музичної культури циганів Закарпаття “Лаутарі”, каже Віллі Пап-молодший, і в кожному з 11-ти попередніх обов’язково, крім “Пап-джаз-квартету”, брав участь ромський джазовий колектив. А загалом його гостями за ці роки стало близько 100 гуртів. “Завдяки Віллі Папу-старшому в Ужгороді побували видатні музиканти зі світовим іменем, зокрема Пітер Кардареллі, Монті Вотерс, Едвард Намисловський, Додо Шошока, Євген Дергунов. Вони приїжджали на знак поваги до нього. Цього разу музичні гурти зберуться в пам’ять про нього”.

Про зібрання джазменів в Ужгороді Віллі Пап уперше задумався ще у 1982 році, коли побував на Всесоюзному джазовому фестивалі в Дніпропетровську. А втілити мрію вдалося лише за часів незалежності. “Починаючи з 1995 року, наш квартет брав участь у багатьох фестивалях, у тому числі й у Всесвітньому в Будапешті. І щоразу, повернувшись додому, батько задавався питанням: чому в нас такого не може бути? Тоді й почалася посилена робота в цьому напрямі, - розповідає Віллі-молодший. - Його підтримав тодішній начальник управління культури ОДА Василь Габорець; багато допомогли в організації й Міжнародний фонд “Відродження”, Ужгородська міська рада та управління культури ОДА (вони й досі долучаються до організації заходу). А прихистив новий фестиваль, що стартував 1997 року, Ужгородський палац дітей та юнацтва, педагогом якого був батько. Відтоді його зал - постійне місце проведення фесту. Маємо й традиційних спонсорів. Це Девелоперська компанія “СТС”, що є генеральним спонсором (генеральний директор Володимир Панов, до речі, великий поціновувач джазу), ЗАТ “Єврокар” (Олексій Ягічев). Цього року до них приєдналися ТОВ “Стимул+” (Володимир Данацко) та меценат Микола Жолтані, засновник торгової мережі “Зіна 0-24″.

Що прикметно: на концертах “Пап-джаз-фесту” завжди збирається багато молоді, а значить мета, яку ставив перед собою Віллі Пап-старший, - залучити якнайбільше молоді до справжнього мистецтва - досягнута. “І нехай вони не стануть джазменами, але навчилися розуміти і слухати джаз”, - каже Пап-молодший.

Нинішній фестиваль не обмежиться концертом, який розпочнеться о 19.00. О 18.30 у фойє Падіюну буде розгорнута фотовиставка, присвячена історії фестивалю та пам’яті його організатора. “Сподіваюся, це буде приємною несподіванкою для учасників та гостей, бо експозицію намагалися створити таким чином, аби туди, окрім “фотолітопису” життя батька, потрапили й світлини з учасниками, в тому числі тогорічними”, - зазначає Віллі.

Буде ще один сюрприз: на місці Вілмоша Папа-старшого в квартеті виступатиме його онук, 17-річний третьокурсник Ужгородського державного музичного училища ім. Д. Задора Едуард. Він виконуватиме майже ту саму програму, яку грав дід. І саме з ним родина Папів пов’язує майбутнє як квартету, так і фестивалю, бо справа Віллі Папа-старшого має жити - він на це заслуговує.

"Ужгород"
04 березня 2010р.

Теги: Пап-джаз-фест, Віллі Пап, ром, композитор, музикант, циган, джаз

Коментарі

козман 2010-03-15 / 20:04:00
дуже слабий ривень це не джаз.

НОВИНИ: Культура

10:01
Полювання на сина
10:29
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 2
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
10:07
В Ужгороді презентують новий роман Наталії Дурунди "Зрада"
13:06
/ 2
У Рахові презентували "Думаю в стовпчик" Оксани Йонаш-Тодер та "Моєї музики акорд…" Михайла Томашука
11:27
В Ужгороді буде Romantic від Олександра Садварія
19:18
А у вашому місті відбувся вернісаж?
» Всі новини