Закарпаття ініціює відкриття нового пункту пропуску "Лубня-Волосате" на кордоні з Польщею

Вигідне географічне розташування Закарпатської області позитивно впливає на розвиток транскордонного співробітництва з прикордонними регіонами сусідніх країн, в тому числі з Підкарпатським воєводством Польщі. Але відсутність прямого сполучення між Закарпатською областю та Підкарпатським воєводством унеможливлює розвиток сталого та ефективного партнерства між органами влади та самоврядування, іншими зацікавленими у розвитку співпраці сторонами по обидва боки кордону у повноцінному використанні наявних тут природних та культурних туристично-рекреаційних ресурсів. Як наслідок, спостерігається економічний та культурний занепад цих територій, високий рівень безробіття.

Закарпаття ініціює відкриття нового пункту пропуску "Лубня-Волосате" на кордоні з Польщею

Виправити це становище у значній мірі могло б відкриття пункту пропуску "Лубня-Волосате" на українсько-польському кордоні. Про це говориться багато років, але справа не рухається з місця. У зв’язку з цим Закарпатська обласна рада виступає ініціатором розробки та реалізації проекту "Покращення соціально-економічного розвитку та привабливості прикордонних регіонів України та Польщі через розвиток інфраструктури" в рамках Програми ENPI Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. Йде пошук належних партнерів з польського боку.

Необхідність даного проекту зумовлена, з одного боку, наявністю великого бажання органів місцевого самоврядування та існуючих потреб населення прикордонних регіонів Закарпатської області України та Підкарпатського воєводства Польщі щодо розбудови на закарпатській ділянці українсько-польського кордону пункту пропуску "Лубня-Волосате" і відсутністю протягом значного часу погодження щодо зазначеного питання профільними державними установами з іншого боку.

На переконання керівництва Закарпатської області проблема розбудови "Лубня-Волосате" може бути вирішена через проведення додаткових спільних українсько-польських досліджень, розробку рекомендацій та фінансово-економічного обґрунтування щодо визначення оптимального рішення для існування цього пункту пропуску.

Відкриття такого пункту пропуску сприяло б доступу польських громадян до значного туристично-рекреаційного ресурсу прилеглого до кордону Великоберезнянського району Закарпаття та соціально економічному розвитку його населених пунктів.

Сьогодні під керівництвом в.о. першого заступника голови обласної ради Василя Брензовича відбулося засідання робочої групи за участі експертів Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку "МАІРР", представників митної служби, служби автодоріг, органів місцевого самоврядування Великоберезнянського району, на якому обговорено концепцію проекту, його основні заходи та завдання його учасників щодо підготовки відповідних документів.

Метою проекту є здійснення аналізу та інвентаризації прийнятих рішень, формування спільного підходу до вирішення проблеми сталого розвитку та доступності територій Великоберезнянського району і повіту Леско. Проектом передбачається залучення провідних експертів до участі у роботі робочих груп та експертна робота природоохоронних фахівців та провідних екологів, представників митних та прикордонних служб, дорожніх служб по обидва сторони кордону. В ході проведення дослідження відбудеться обмін досвідом, будуть проведені спільні консультації та конференції, щодо існування подібних пунктів перепуску на інших зовнішніх кордонах Європейського Союзу. По обидва боки кордону буде вивчена можливість та розроблені спільні плани дій, здійснено аналіз та підготовлено рекомендації вищим державним інстанціям обох країн щодо відкриття пункту пропуску "Лубня-Волосате", розроблено техніко-економічне обґрунтування розвитку тут прикордонної інфраструктури.

17 лютого 2010р.

Теги: транскордонне співробітництво, прикордонний, Польща, пункт пропуску, Прикарпатське воєводство

Коментарі

ember 2010-02-17 / 21:06:00
Istprija povtorajajetsja! I v Selmence otkryli granitsu i poluchili dvizhenie v odnu storonu!

К5 2010-02-17 / 18:14:00
Пункт перетину кордону "Лубня-Волосате" можливе тільки як пішохідний. Про який розвиток економіки Ви пишете? Там (у Польщі) на десятки кілометрів вглиб території розташовані національні парки. Не забуваймо також про Ужанський парк.

Тому є сенс у ППК як туристичного пішохідного маршруту. А щодо бізнесу, то наявний маршрут через Словаччину на Санок (Польща) є економічно вигіднішим ніж пропонований. Та й потім ППК не вирішить питання віз для місцевих закарпатців.

НОВИНИ: Соціо

13:16
/ 1
В Ужгороді на публічних консультаціях визначили 2 варіанти, з-поміж яких обиратимуть туристичний логотип міста
11:42
Ужгородська швейна фабрика – одне з перших підприємств, яке перепрофілювалося в умовах карантину
09:16
Лікарі та медичний персонал Мукачева отримали премії від 50 до 100%
22:44
ФОТОФАКТ. У Виноградові освоїли пошив захисних костюмів
18:28
В Ужгороді донори можуть взяти участь в "карантинному" розіграші подарунків
14:57
У пунктах пропуску Чопського загону продовжують пропуск громадян України, що повертаються з Євросоюзу
13:37
/ 3
В Ужгороді встановили спеціальні станції для прибирання за собаками
12:27
Мукачівська райлікарня отримає 4 апарати ШВЛ та аналізатор крові
12:20
Із 1 квітня на Свалявщині – "сезон тиші" у лісах
16:48
/ 2
Юна мукачівка сьогодні буде змагатись у "Голосі країни" за вихід у прямі ефіри
13:01
/ 2
Департамент охорони здоров'я Закарпатської ОДА шукає "протитуберкульозного" фінансового мененджера на 645 тис грн
11:53
/ 3
"Жить" – ужгородський гурт "4исла" презентував нову пісню
11:42
/ 6
Закарпатська митниця оголосила тендер на понад 8,5 млн грн на реконструкцію туалетів у ПП "Тиса"
16:17
/ 1
На усіх пунктах пропуску на Закарпатті черг немає
13:40
В Ужгороді за донорами, хто не може через карантин самостійно здати кров, готові відправляти транспорт
13:09
/ 3
Випробування Боржавськими полонинами: витримали не всі
13:04
/ 2
Поблизу Ужгорода з'явилась алея дуба червоного
14:42
Закарпатською митницею з початку року пропущено 626 573 транспортні засоби
13:36
У лютому мережі АЗС на Закарпатті продали пального на понад 288 млн грн
13:34
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-лютому перевезено 790,4 тисяч тонн вантажів
13:14
Торік обсяг вирощування сільськогосподарських тварин в аграрних підприємствах Закарпаття збільшився на 29,7%
13:00
Закарпатгаз запровадив швидку реєстрацію в онлайн-сервісі 104.ua
09:44
На закарпатських пунктах пропуску – жвавий пасажиропотік
09:42
З наступного тижня Укрпошта доставлятиме ліки у віддалені села Закарпаття
02:34
/ 1
Суд у Львові призначив розгляд апеляційної скарги захисників Боржави щодо дозволу на будівництво ВЕС
» Всі новини