Іван Маняк: Спільними зусиллями вдалося стабілізувати економіку Мукачева

Не секрет, що Україна у зв'язку зі світовою фінансовою та економічною кризою переживає нелегкі часи: знизились темпи та обсяги діючих виробництв, доймає фінансово-банківська нестабільність, зростання інфляції, падіння життєвого рівня населення тощо. Все це, звісно, не обійшло стороною і місцеві громади.

Іван Маняк: Спільними зусиллями вдалося стабілізувати економіку Мукачева

Найбільш постраждали старопромислові регіони України. І це – факт. Водночас довіра до місцевої влади істотно вища, ніж до влади центральної, і це - також показовий факт. Оскільки здебільшого органи самоврядної і виконавчої влад на регіональних рівнях докладають максимум зусиль, аби збереглась тенденція наповнення місцевих бюджетів, соціального захисту населення тощо. Приміром, всі підприємства Мукачева працюють, виготовляють і реалізують продукцію, як і до кризи, хоч це дається їм нелегко. На сьогодні 57 підприємств міста над Латорицею здійснюють експорт 20 основних груп продукції в 39 країн світу.

Про це – у розмові з секретарем Мукачівської міської ради Іваном Маняком.

– Почну з того, що державні посади вимагають від тих, хто їх займає, серцем і душею вболівати за національні, державні інтереси, і бути здатними на цих рівнях мислити категоріями держави, регіону, міста, села, а звідси відповідно - думати і дбати про людей від громади, колективу до конкретної людини. Ті керівники, що відповідально поставилися до ситуації у зв’язку із кризою, вжили відповідних заходів, діяли злагоджено, все ж зуміли уберегти очолювані колективи від суттєвих потрясінь. У числі таких ініціативних, мислячих лідерів - керівники діючих підприємств, установ і організацій Мукачева, які об’єднали зусилля на подолання кризи. Влада ж зі свого боку підтримувала їхні добрі наміри, плани і сприяла їх втіленню в життя, бо тільки спільною працею, рішучими та скоординованими діями можна утвердити та зміцнити економічне зростання, добробут та процвітання нашого міста і всіх його жителів. Як результат, ТзОВ “Фішер- Мукачево” весь обсяг вироблених лиж та ключок експортує в Австрію, Канаду, Росію. ВАТ “Мукачівський завод "Точприлад", вироблену ним продукцію на давальницькій сировині – гучномовці для мобільних телефонів та автомобілів, кабельну продукцію для автомобілів – відправляє в Угорщину, Австрію, Бельгію, Польщу. ТОВ “Ено-Меблі”ЛТД біля 80,0 відсотка вироблених меблів експортує в США, Німеччину, Австрію, Англію, Францію та інші країни. Підприємства легкої промисловості здійснюють експорт продукції в Німеччину, Голландію, Бельгію, Італію, Францію, Угорщину. Якщо за підсумками роботи 2008 року (початок кризового періоду) обсяг реалізованої продукції промисловими підприємствами міста в загальнообласному показнику складав 8,3 відсотка, на початку 2009 року – 9,8%, то в кінці того ж року цей показник зріс до 11,6 відсотка і став другим показником в області.

Іншими словами, виконавчий комітет міської ради, депутати спільно з роботодавцями міста проводять значну роботу з питань стабілізації діяльності промислових підприємств міста, а саме: пошуку нових замовлень, продовження дії існуючих договорів й таке інше. Так, наприклад, на ВАТ “Мукачівський завод “Точприлад” розпочато виготовлення кабельної продукції автомобільної промисловості для фірм “Відеотон” та “LEAR" – Угорщина, що дасть можливість наростити обсяги виробленої та реалізованої продукції, задіявши на виробництво значну кількість працівників. Продовжується співпраця з відомими фірмами "NXP” (Австрія) “Флекстронікс” (Угорщина”), “Тайко” (Польща), “PSS” (Бельгія) та іншими. Внаслідок цього стабілізувалась і ситуація на ринку праці міста, вона стала доволі прогнозованою і керованою.

Якщо на кінець 2008 року на обліку в Мукачівському міському центрі зайнятості знаходилось 1252 безробітних, а рівень зареєстрованого безробіття по місту складав 2,4 відсотка, то на кінець 2009 року на обліку знаходилось 775 безробітних, рівень зареєстрованого безробіття складає 1,5 відсотка ( по області - 1,7% , по Україні – 1,9%). Протягом 2009 року по місту створено 2176 робочих місць, у т.ч. на ВАТ завод “Точприлад” - 351 робоче місце, ТОВ “Кабель Корп” - 24 робочих місця, на інших суб’єктах господарювання – 577 робочих місць, за рахунок підприємницької діяльності – 1171 робоче місце.

Чисельність працівників, зайнятих в економіці міста, в тому числі в промисловості, на потязі 2009 року також мала тенденцію до зростання. Якщо в травні 2009 року в економіці міста було задіяно 26939 осіб (в промисловості – 7334 особи), то в листопаді – 28003 особи (в промисловості – 8226).

Позитивні зрушення відбуваються і в таких галузях економіки як транспорт (у 2009 році перевезено вантажів на 12,6 відсотка більше до показника 2008 року, у 2009 році перевезено пасажирів на 6,7 відсотка більше до показника 2008 року), зв’язок – темп зростання доходів по галузі у 2009 році до показника 2008 року склав 161,8 відсотка.

- Це означає, що спільними зусиллями вам вдалося вийти на рівень стабілізаційних процесів в діяльності економіки міста…

– Саме так. На такий розвиток стабілізаційних процесів в усіх галузях економіки міста спрямована подальша робота органів місцевого самоврядування міста, виконавчої влади спільно з професійним потенціалом підприємств, організацій та установ нашого рідного Мукачева. Ми й надалі робитимемо все від нас залежне, аби закріпити позитивні тенденції та рухатись далі, вперед. Сама ж по собі економічна стабілізація — це довготривалий процес.

Анна Романенчук
16 лютого 2010р.

Теги: криза, Мукачево, економіка, стабілізувати, підприємства

НОВИНИ: Соціо

18:15
/ 5
Громада Забріді на Великоберезнянщині одностайно проголосувала проти будівництва мініГЕС на Ужі
18:05
/ 7
Медициною області від сьогодні керує Єлизавета Біров
15:37
Про забезпечення якісного та безпечного харчування дітей в закладах освіти області говорили в Ужгороді
15:05
Студенти з усієї України приїхали на Закарпаття для участі у Всеукраїнському форумі
14:24
Закарпаття долучилося до Всеукраїнського дня молитви за сиріт
13:56
12 листопада в Ужгороді – масштабне протипожежне тренування на базі школи №3
12:47
/ 1
Депутати Мукачівської міськради просять уряд та парламент повернути гроші громадам
12:26
В Ужгороді вночі рятували козулю, поранену, ймовірно, внаслідок ДТП
11:44
В Ужгороді за присутності Ірини Фаріон поговорили про "Літературний Майдан Карпатської України"
09:21
/ 1
Чоловік, котрого в Ужгороді збила студентка на Слов`янській набережній, вперше відвідав заняття з реабілітації
00:49
/ 1
Ужгород: Історія парку "Перемоги", або Як врятували "Кірпічку"
16:58
/ 2
Через дощі святкування Дня святого Мартина в Мукачеві перенесли на понеділок (ПРОГРАМА)
13:57
Розвитку громад і промоції карпатської культури присвятили медіасніданок в Ужгороді
10:29
/ 2
Всеукраїнський радіодиктант єдності писали на Закарпатті
05:24
/ 4
Стартував V-й Берегівський фестиваль молодого вина та гусячих страв
05:02
Семеро студентів УжНУ, що хворіли на дифтерію, видужали і виписані з лікарні
03:18
У Мукачеві дітей і дорослих приймали фахівці Національного інституту ім. Амосова
02:43
Закарпатська облрада "позачергово" звернеться до центральної влади щодо бюджету та аеропорту
00:39
Олексій Фазекош: про розвиток підприємництва, реформи у правоохоронній сфері та майбутній Форум у Мукачеві
18:09
/ 12
10 листопада в Забріді, на Великоберезнянщині відбудуться громадські слухання щодо скандального будівництва мініГЕС на Ужі
17:57
/ 1
Чотири нагробні плити, ймовірно – із колишнього єврейського цвинтаря, знайшов житель Чопа
17:25
/ 7
Голова Закарпатської ОДА обговорив із нардепом Петьовкою та керівництвом Тячівщини питання району
16:43
Соціально-економічне становище Закарпатської області за січень-вересень 2019 року
16:41
На Закарпатті онлайн-платежі за газ зросли майже на 40%
16:25
/ 5
Питання протидії незаконній діяльності на кордоні обговорили на робочій зустрічі в Закарпатській ОДА
» Всі новини