На сесії Міжгірської райради підбили підсумки роботи в 2009 році

Позавчора чергове засідання ХХІХ сесії райради V скликання вступним словом відкрив її голова Іван Ярема. Він поінформував присутніх про кількісний склад депутатського форуму, ознайомив їх з регламентом його роботи та порядком денним. За його пропозицією було обрано склади секретаріату та лічильної комісії.

На сесії Міжгірської райради підбили підсумки роботи в 2009 році

Далі Іван Васильович оприлюднив пропозиції щодо включення до розгляду в порядок денний “Різне” питання “Про орієнтовний план роботи райради на І півріччя 2010 року”, “Про внесення змін до Програми профілактики та лікування артеріальної гіпертензії на 1999-2010 рр. “Про внесення змін у Регіональну програму захисту сільськогосподарських та лісогосподарських угідь на 2009-2012 роки у Міжгірському районі”.

Відтак І.В. Ярема та голова РДА І.Ю. Роман під бурхливі оплески учасників депутатського зібрання вручили керівнику ТзОВ “Роси-І” Андрію Поповичу настільні Свідоцтво лідера економіки України за успіхи в розвитку лісопильного і стругального виробництва, просочування деревини та здобуття 3 місця в рейтингу України у відповідності з міжнародними стандартами, Грамоту про нагородження його орденом “Зірка економіки України” ІІІ ст. за ефективне управління підприємництвом з нагрудним знаком.
Далі головуючий озвучив лист жителів сіл Новоселицького куща про відновлення роботи аптеки у Новоселиці. За його обговорення свої міркування з приводу нормальної роботи аптечної мережі в районі висловили депутати Володимир Рошко, Ярослав Мандель, Василь Рябець, Іван Субота, головуючий на сесії Іван Ярема та голова РДА Іван Роман. Таким чином прийнято рішення звернутись з відповідним листом до керівництва облаптекоуправління щодо успішного розв’язання даного питання.

Дано доручення депутатській комісії з питань приватизації вивчити досконало питання у відповідності до букви закону щодо визначення власника майна будівлі, де колись знаходилась сільгоспенерго, а нині — філія “Міжгір’ядержспецлісгосп”. З детальною інформацією з даного питання на сесії виступив начальник відділу управління комунальним майном Іван Добоні. В ході обговорення його виступу депутати Іван Хила, Михайло Рубець, Микола Микулін, Федір Пожар, головуючий Іван Ярема висловились за те, щоби належним чином доопрацювати дане питання і винести на розгляд чергової сесії у 2010 році.

Зі змістовною доповіддю “Про внесення змін до рішення районної ради від 15.І.2009 року за № 230 “Про районний бюджет на 2009 рік” виступила начальник фінансового управління РДА Надія Юртин. Вона, зокрема, зазначила, що в розрізі визначених змін було виділено 90 тис. грн. субвенції на реконструкцію дитсадка у Студеному. Внесено також зміни до кошторису видатків головних розпорядників коштів району в межах затверджених асигнувань у сумі 1 млн. 729 тис. грн. Надія Вікторівна також чітко окреслила інші зміни до розподілу бюджетних призначень щодо загального та спеціального фондів за головними розпорядниками коштів райбюджету.

Відтак головуючий Іван Ярема надав слово для виступу із звітом про роботу РДА щодо здійснення делегованих районною радою повноважень голові РДА Івану Роману. Так як звітні матеріали голів райдержадміністрації І.Ю. Романа та райради І.В. Яреми були опубліковані у райгазеті “Верховина” (№96 від 19.ХІІ.2009 року), до Івана Юрійовича Романа посипались запитання депутатів Ярослава Манделя, Василя Блецкана, Володимира Рошка, Івана Суботи щодо ефективного використання бюджетних коштів у справі забезпечення подальшої соціально-економічної розбудови Міжгірщини, використання земельних ресурсів тощо.

Йому ж довелось дати пояснення з приводу цього в Тюшці після того, як сільський голова даного населеного пункту Володимир Сенькович звинуватив деяких депутатів в упередженій точці зору за розгляд спірних земельних питань. Словесну перепалку перервав заступник голови райради Володимир Голодняк, надавши слово для виступу з доповіддю-звітом про роботу райради у 2009 році голові райради Івану Яремі.

На сесії Міжгірської райради підбили підсумки роботи в 2009 році

Оскільки вона також була опублікована у райгазеті “Верховина”, Іван Васильович розпочав свій виступ з висловлювання щирої вдячності і подяки депутатському корпусу Міжгірщини, керівникам і депутатським активам місцевих рад району, його владним структурам і райдержадміністрації за взаєморозуміння і ділову співпрацю з ними у справі удосконалення форм і методів ефективної діяльності органів місцевого самоврядування, забезпечення поступального соціально-економічного розвитку Верховини. Відрадно, що його виступ супроводжувався демонстрацією слайдів, які підкреслювали животворну діяльність місцевих рад району. Він також дав відповідь на запитання депутата Михайла Штеленя щодо посилення контролю за втіленням у життя рішень, прийнятих на сесійних зібраннях.

Відтак заступник голови райради Володимир Голодняк оприлюднив низку питань, які належало обговорити за розгляду питань порядку денного “Різне”. Йшлося, зокрема, про внесення змін до Програми розвитку архівної справи, затвердження тарифів на надання платних соціальних послуг, надання дозволу на отримання ліцензії на розробку надр району (ПП “Бінако” в Колочаві), визначення кошторису районного товариства інвалідів на 2010 рік, затвердження районних програм, розроблених у межах видатків райбюджету в частині делегованих повноважень, затвердження розпоряджень РДА та райради, прийнятих у міжсесійний період та інших. По них за пропозицією Володимира Петровича та головуючого на сесії Івана Васильовича прийнято відповідні рішення.

Дещо спірним за суттю за його обговорення виявилось питання щодо надання дозволу на розробку проекту нової межі села Репинне. Так як сільський голова Лозянського Іван Сопко вбачив у цьому розширення меж Репинного за рахунок земель Лозянського. Аналогічно висловився і сільський голова Соймів Василь Галай. Емоційними були і виступи депутатів Івана Суботи, Юрія Леднея, Івана Суботи та багатьох інших. Допоки з роз’ясненнями з приводу надання такого дозволу не виступили начальник відділу Держкомзему у Міжгірському районі Наталія Больбан, заступник голови РДА Іван Ледида та голова РДА Іван Роман. Останній зазначив, що це стосується визначення меж Репинного в сторону Річки.

До речі, Іван Юрійович оприлюднив приємну звістку щодо того, що в 2010 році і послідуючих з ініціативи райдержадміністрації керівництвом прийнято рішення РДА видавати дозволи на заготівлю у районі дарів лісу і полонинських лук. Відтак головуючий Іван Васильович Ярема після ознайомлення учасників сесійного зібрання з орієнтовним планом роботи райради у І півріччі 2010 року запросив усіх взяти активну участь у проведенні низки заходів до Дня депутата, що відбулись на базі оздоровчого комплексу “Жива вода”. Це на сьогоднішній день одне із багатьох підприємств туристично-оздоровчого і спортивного призначення, яке відповідає усім вимогам європейських стандартів.

Василь Белень, "Верховина"
28 грудня 2009р.

Теги: Міжгірська райрада, сесія, депутати

НОВИНИ: Соціо

11:54
На Тячівщині п'яний водій Audi, не впоравшись із керуванням, врізався в електроопору
11:33
/ 1
В Ужгороді із підприємцями обговорили застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі
11:15
/ 1
Мер Ужгорода Андріїв публічно звітуватиметься перед містянами
10:33
В УжНУ презентували книги про закарпатців-жертв політичних репресій
09:45
/ 1
В Ужгороді рекомендували зняти з обслуговування понад 50 морально та технічно застарілих автобусів
09:21
На Закарпатті водій мікроавтобуса спробував перетнути кордон, запхавши у перегородки вікон 320 пачок сигарет
09:17
Усі держлісгоспи Закарпаття за результатами діяльності 2019 року є прибутковими
02:17
ВІДЕОФАКТ. "Закарпатські" леви і тигри чудово почуваються у снігах Міжгірщини
01:28
Тячівська ОТГ посідає третє місце у рейтингу громад
18:18
/ 3
Маршрут поїзда Миколаїв-Івано-Франківськ буде продовжено до Рахова
18:05
Чопський прикордонний загін відсвяткує День частини
17:10
В Ужгороді відкриють креативний медіацентр для учнів міста
17:03
У "Паланку" в Мукачеві навесні на туристів чекає нова історична вистава
16:03
/ 1
У пункті пропуску "Ужгород" водій "Шкоди" з пасажиром залишили 57 пляшок алкоголю, 3 телевізори та ігрову приставку
13:33
У Мукачеві публічно представили інформацію про виконання бюджетних програм місцевого бюджету-2019
13:12
В Ужгороді презентують другий воркшоп "Втілити спонтанне, уявне" в рамках проєкту "Бібліотека єднає людей"
11:35
На Закарпатті станом на 1 лютого нараховувалося 5,3 тис безробітних
11:31
Мешканці сіл Закарпаття можуть вирішувати земельні питання у сільрадах
11:26
Сіль Солотвина, яку ще можна повернути
11:07
/ 3
Закарпатець залишив на митниці 90 кг кукурудзи, джинси та 135 банок ікри, що віз з Угорщини
10:50
УжНУ – серед учасників міжнародного проєкту з реалізації заходів енергоефективності
09:38
/ 3
Поліцію Закарпаття очолить нинішній заступник начальника поліції Київській області Шляховський – журналіст
09:27
/ 1
До остаточного перспективного плану Закарпаття увійшли 64 ОТГ
09:18
При перетині кордону на Закарпатті у ходових колесах та запасці автіки іноземця знайшли безакцизний та акцизний Compliment
17:48
/ 4
В Ужгороді під час перевірки в центрі міста склали 1152 постанови за порушення правил паркування
» Всі новини