Голова Закарпатської ОДА зустрівся з представниками організацій, які опікуються проблемами інвалідів

3 грудня в нас відзначається Міжнародний день інвалідів. З цієї нагоди голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші зустрівся з представниками низки громадських організацій, які опікуються проблемами людей з обмеженими можливостями.

Керівник благодійного фонду "Суспільство всім", депутат Закарпатської облради Олександр Сухан
Керівник благодійного фонду "Суспільство всім", депутат Закарпатської облради Олександр Сухан

Про це "Закарпаття online" повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА. 
 
День інваліда – це ще один привід почути людей, котрим долею судилося боротися за можливість адаптуватися до сучасного суспільства. І подібні зустрічі проводяться саме для того, аби влада почула проблеми знедолених людей і, наскільки це можливо, вирішувала їх, – наголосив голова ОДА.

Начальник головного управління праці та соціального захисту населення Віктор Мацола звітував про заходи, вжиті цьогоріч владою для поліпшення якості життя інвалідів. Так, у 2009 році удвічі збільшено розмір матеріальної допомоги, яка надається в рамках обласної програми "Турбота". У нас створено обласний центр комплексної реабілітації інвалідів, в якому вже пройшли реабілітацію 514 осіб, в тому числі 184 дітей. В районах відкрито п’ять відділень центру. До слова, протягом цього року вдалось оздоровити кілька десятків інвалідів та інших мало захищених категорій в санаторіях Закарпаття, які виділили для цього путівки на спонсорських засадах. Ця співпраця з оздоровницями продовжуватиметься і наступного року. В цьому контексті висвітилась одна важлива проблема: жоден санаторій області не пристосований для перебування інвалідів-"колясочників", тож керівники організацій звернулись до голови з проханням відреагувати на цю проблему

Понад мільйон гривень з обласного бюджету було виділено для проведення ремонтів в будинках-інтернатах, – продовжив Віктор Мацола. – На Закарпатті розроблено централізовану базу інвалідності, в якій зафіксовані всі потреби людей з обмеженими можливостями. Така база даних, на думку начальника головного управління, дозволить оперативніше реагувати на потреби цієї вразливої категорії населення.

– Нині у краї проживає майже 56 тисяч інвалідів, тому, звісно, у питанні соціального захисту цих людей є ще чимало невирішених питань, – констатував Віктор Мацола. – Серед них – і безбар’єрний доступ, і працевлаштування, і забезпечення лікарськими засобами.

Керівник благодійного фонду "Суспільство всім", депутат обласної ради Олександр Сухан зауважив, що у плані безперешкодного доступу до будівель та споруд громадського користування в області зроблено чимало.
 
– Після відповідного Указу глави держави та відповідних доручень голови облдержадміністрації справа зрушила з мертвої точки. До більшості державних установ пандуси вже встановлено, але трапляється, що пандуси, які встановлено неналежними чином – так, що інвалід скористатися ними не зможе, – каже Олександр Сухан.

– Справді, є ще випадки формальних підходів до встановлення пандусів. Облдержадміністрація постійно моніторитиме ситуацію, даватиме відповідні доручення та робити висновки. Принаймні, у всіх новобудовах, які здаються в експлуатацію в області, передбачено безперешкодний доступ для інвалідів-колясочників, – зауважив керівник краю. І додав: – Але не слід забувати, що одними пандусами не полегшиш становище інваліда. Тут важливо не забувати і про облаштування у громадських закладах туалетів для інвалідів, з’їздів з тротуарів, спеціальних світлофорів та стоянок тощо.

Гострою проблемою для багатьох ужгородських інвалідів є теплозабезпечення: оскільки централізоване теплопостачання відключене, не кожен може дозволити собі встановити автономне опалення.

Не менш гострою є проблема транспорту для цих обездолених людей: маршрутники нерідко відмовляються перевозити їх, а таксі взагалі не хочуть обслуговувати "колясочників".

З болем говорила про проблеми своїх підопічних директор Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації "Вибір" Василина Марко. До прикладу, сьогодні у вищих навчальних закладах області здобувають освіту за різними формами навчання понад 200 студентів. Деякі з них змушені жити в гуртожитках або наймати квартири. Але жоден гуртожиток не має кімнат, об лаштованих для потреб таких студентів. Інше: для частини молодих людей з обмеженими можливостями комп’ютер – це єдина ниточка зв’язку з навколишнім світом, можливість реалізувати себе, адже немало з них навчається на дистанційній основі. Тому необхідна програма, під яку були б закладені кошти на закупівлю комп’ютерної техніки.

Керівник обласної організації УТОСу Наталія Булеца продовжила тему працевлаштування інвалідів і поскаржилася на брак замовлень для двох спеціалізованих відомчих підприємствах, де можуть працювати інваліди, – швейному та деревообробному. Олег Гаваші пообіцяв, що з цим питанням обласна влада допомогти зможе. Адже, незважаючи на кризу, в краї продовжують будувати та відкривати нові заклади освіти та медицини, а отже, і будуть замовлення для зазначених підприємств.

Окрім того, керівники громадських організацій порушили багато питань, що стосувались соціального захисту, фінансової допомоги, благодійництва.

За результатами зустрічі буде прийнято доручення голови облдержадміністрації, в якому врахують всі порушені проблеми, розроблять заходи по їх вирішенню з указанням строків і конкретних виконавців.
 
– Не все можна зробити відразу, адже в області проживає тисячі громадян з обмеженими фізичними можливостями. При цьому спостерігається тенденція до збільшення кількості людей, яким необхідно створити сприятливі умови для їх інтеграції в суспільне життя, – відзначив Олег Гаваші. – Своєю чергою обласна державна адміністрація намагатиметься максимально вирішувати проблеми інвалідів. А щоб краще їх знати, подібні зустрічі мають проводитися систематично.
 

03 грудня 2009р.

Теги: інваліди, люди з обмеженими можливостями, Олег Гаваші

НОВИНИ: Соціо

03:19
Зеленський поставив завдання включити реконструкцію ПП "Ужгород – Вишнє Нємецьке" до "Великого будівництва"
16:35
"Путівник у світ шрифту Брайля" презентували в Ужгороді
13:48
Черговий проект "Норвегія-Україна" урочисто відкрили в обласному центрі Закарпаття
13:05
В Ужгороді підписали меморандум, покликаний сприяти розвитку туризму в області
12:37
/ 1
У Мукачеві ОСББ отримають прилеглі земельні ділянки в користування
11:45
Людмила Сюзева: "Пізнай Ужгород" – проєкт, який дозволяє побачити місто по-новому
11:39
На закарпатському МП "Тиса" в українця вилучили незадекларовані 20 тис євро
11:35
Віктору Ряшку присвоїли звання Почесного громадянина Мукачева
11:34
В Ужгороді – виставка "Такі, як є: стоп булінг!"
10:52
Мукачівські депутати звернулися щодо бюджетної децентралізації: місто може втратити 25 млн через "новації"
10:36
/ 1
ЦНАП Мукачева вже надає 326 адмінпослуг
10:16
У Мукачеві обдаровані вихованці мистецьких закладів отримуватимуть стипендії
16:46
На Закарпатті розпочався сезон збору і заготівлі паприки
16:37
В Ужгороді погодили розробку проєкту будівництва регулюючої споруди на Ужі біля Боздоського парку
16:33
В Ужгороді попередньо погодили комплексну Програму відновлення історичного центру на 2021-2023 роки
13:34
/ 2
Чопський прикордонний загін запрошує на службу за контрактом на посади інструкторів-кінологів
11:05
Близько 8 тисяч закарпатців працевлаштувала обласна служба зайнятості з початку року
10:50
В Ужгороді стартувала Міжнародна науково-практична конференція щодо розвитку системи надання послуг людям з інвалідністю
10:37
Новенькі 130 газових плит BORGIO, що прямували до Одеси, залишилися на митниці на Закарпатті
10:31
Про забезпечення доступу до правосуддя для біженців, шукачів притулку йшлося упродовж засідання круглого столу в Ужгороді
10:08
У Мукачеві учні, що мають успіхи в навчанні, отримують міську стипендію у 1 тис грн
09:28
На Закарпатті відбудуться заходи до Дня туризму
09:16
В Ужгороді відбулася багатостороння зустріч з представниками іноземних консульств із питань захисту прав інвесторів
02:57
В Ужгороді оселився представник найбільшого в світі материкового виду сухопутних черепах
02:26
/ 1
Аеропорт "Ужгород" має запрацювати восени - голова Закарпатської облради
» Всі новини