Закарпатські податківці разом з працівниками ДАІ перевіряли, чи сплатили водії транспортний податок

Із 1 січня 2009 року в Україні набрали чинності нові правила проходження технічного огляду автотранспорту, затверджені Кабінетом Міністрів України ще торік у липні. Цього року також збільшено й розмір податку для деяких легкових автомобілів залежно від потужності двигуна.

Законом про податок з власників транспортних засобів визначено терміни сплати податку громадянами один раз на рік або один раз на два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. Тобто, для тих автовласників, які повинні були проходити техогляд у непарному році, податок за 2008 і 2009 роки обов'язково слід було сплатити до 1 липня 2009 року.

Закарпатські податківці разом з працівниками ДАІ перевіряли, чи сплатили водії транспортний податок

Незважаючи на те, що ставки податку на деякі транспортні засоби було підвищено, за 6 місяців 2009 року до бюджету надійшло 13,8 млн.грн. податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що менше на 2,6 млн. грн., ніж за відповідний період минулого року.

При цьому підприємства та організації за І півріччя цього року сплатили до бюджету майже 5,5 млн.грн. податку, що на 317 тис. грн. більше, ніж за такий самий період минулоріч. А громадяни сплатили біля 8,8 млн.грн. податку, що на 3 млн.грн. менше, ніж у минулому році. Значною мірою на зменшення надходження податку вплинули зміни законодавства, що стосуються процедури проходження технічного огляду автомобілями, які належать громадянам. Так, за даними УДАІ УМВС України в Закарпатській області, за 6 місяців ц.р. картки про проходження техогляду видано майже на 7,8 тисяч транспортних засобів, при тому, що на відповідний період минулого року таких автомобілів було оглянуто майже 49,5 тисяч. Тобто простежується тенденція до зниження сплати податку саме громадянами.

З метою забезпечення своєчасності сплати транспортного податку та, відповідно, наповнення бюджету, працівники ДПА у Закарпатській області провели в Ужгороді спільно з працівниками обласного ДАІ  31 липня 2009 року акцію, під час яких особлива увага зверталася на своєчасну сплату податку з власників транспортних засобів. Відпрацювання здійснювалося відповідно до статті 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів". Інформація з попередженням про такі дії була оприлюднена у друкованих ЗМІ та через Інтернет-видання, представники засобів масової інформації були присутні і під час відпрацювання.

Варто зазначити, що у всіх автовласників, яких було зупинено для перевірки, не було пройденого техогляду, транспортний податок, за їх словами, сплачений теж не був. І якщо для проходження техогляду водії ще мають час, то за несплату транспортного податку податківцями складалися  акти про перевірку дотримання вимог Закону України "Про податок з власників транспортних засобів", у яких було викладено вимогу сплатити такий податок протягом   10 днів.  

Звертаємо увагу громадян, які вчасно сплатили податок - варто мати при собі квитанції про сплату податку за попередній та поточний рік для уникнення непорозумінь та пришвидшення процесу перевірки.

Довідково. У 2009 році в Закарпатській області повинні пройти техогляд близько 70 тисяч легковиків (в т.ч. по Ужгороду - 12700), 22 тисячі вантажних автомобілів (в т.ч. 4000 по Ужгороду) та 4000 автобусів (в т.ч. в Ужгороді - 700).

03 серпня 2009р.

Теги: податківці, ДАІ, транспортний податок

НОВИНИ: Соціо

01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 6
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
09:47
/ 6
В Ужгороді дискутували, чи варто вживати фемінітиви
01:51
/ 6
Найпопулярнішим рейсом Укрзалізниці в 2019-му був поїзд Ужгород - Лисичанськ
18:09
З понеділка у закладах освіти Мукачева відновлюється навчання
16:49
В Ужгороді за 11,5 млн грн відремонтують фасад СБУ та сквер Героїв Майдану
16:38
Ще на тиждень продовжили карантин у школах Чопа
16:04
/ 6
В Ужгороді ізолювали громадянина Китаю, що самостійно звернувся до інфекційної лікарні
15:53
/ 1
В Ужгороді перевіряли, як водії реагують на спецсигнали поліцейських та "Швидкої"
15:38
У ЦНАПі Мукачева вже надають понад 300 адмінпослуг
15:10
Ужгородські школярі ще тиждень перебуватимуть на карантині
12:57
/ 8
У напрямку Закарпаття курсуватимуть два нових поїзди: Херсон-Ужгород та Миколаїв-Рахів
12:48
Із 17 лютого у Берегові відновлюється навчальний процес у школах
12:45
/ 3
На Закарпатті, попри епідемію туберкульозу, збираються закривати тубдиспансери
12:35
Понад 10,6 млн грн податку на нерухомість сплачено до місцевих бюджетів Закарпаття
» Всі новини