Закарпаття: Якщо торік на одне робоче місце претендували 6 чоловік, то тепер - 18

Останнім часом до Закарпатського обласного центру зайнятості звертається чимало людей, яким з різних причин затримують, або не видають грошову допомогу по безробіттю. В Центрі пояснюють, - така допомога, виявляється, надається не всім.

Закарпаття: Якщо торік на одне робоче місце претендували 6 чоловік, то тепер - 18

Їъ отримують лише ті, хто дійсно хоче працевлаштуватися, а не просто стоїть на обліку. Якщо людина двічі відмовилася від належної, запропонованої центром зайнятості, роботи, їй взагалі перестають виплачувати матеріальну допомогу. Таких людей, хто її не отримує на Закарпатті близько 1200.

Стан ринку праці Закарпаття з кінця минулого року став різко погіршуватися, впала кількість зайнятих, зменшився і штат працівників. Рівень безробіття став вищим ніж середній по Україні. По Україні він - 9,5 а на Закарпатті досяг позначки 10,4. Так само рівень зайнятості в нас менший – 57,2 а по Україні – 60,2. В обласному центрі зайнятості такі негативні тенденції пояснюють тим, що вакансій стало менше.

- Якщо у нас сьогодні на обліку стоять і отримують допомогу по безробіттю 18 тисяч осіб, то вакансій за місяць є трохи більше однієї тисячі. Минулоріч картина була інакша, на обліку було лише 5 тисяч людей, а вакансій було 3 тисячі. Якщо торік на одне робоче місце претендували 6 чоловік, то тепер 18, - коментує ситуацію директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич.

Відповідно збільшилося і число тих, хто повинен отримувати допомогу по безробіттю, розмір якої коливається від 360 ( для людини, яка раніше ніде не працювала) до 500 гривень ( для людини, яка працювала). Юрій Фущич пояснює, людям таку допомогу, зазвичай, нараховують вже на 8-й день, якщо до цього часу їй не знайшли роботу. Проте дехто допомогу отримує значно пізніше, на 91-й день, це для тих, хто звільнився з роботи завласним бажанням. Є й так звана, третя категорія, це ті люди, які взагалі не отримують грошову допомогу по безробіттю, в чому, як каже Юрій Фущич, самі винні:

- Був в лексиконі вислів: йду стати на облік в службу зайнятості. Таке поняття має зникнути, треба зрозуміти, що до нас мають йти люди, що втратили роботу і хочуть її знайти, а ту людину, яка до нас прийшла і не дуже хоче працювати, називають недобросовісним безробітним і до таких є відповідні санкції.

Дві відмови від належної роботи – і безробітний може позбутися матеріальної підтримки. Безробітний Еміл Грицище один із тих, кому це загрожує. Він на обліку в Центрі з лютого цього року. Безробітний каже, від роботи - не відмовлявся, просто його ніде не приймали:

- Вказали мені 3 місця, я звернувся до кожного з роботодавців, але мені усюди відмовили, і на "Патенті", і на "Джейбілі", де взагалі сказали, що в них такої вакансії не має, я дарма тальки ходив і їздив, витрачаючи свої гроші. Тому мали нарахувати допомогу на 91-й день, який вже минув 23 червня.

Про таких як пан Еміл, в Центрі зайнятості кажуть, що вони самі створюють собі проблеми, бо не допомагають собі ж шукати роботу. Цього року закарпатський центр зайнятості працевлаштував вже 9800 чоловік. Його директор переконаний, що безробітних стане менше, якщо ті не просто стоятимуть на обліку, а намагатимуться й самі докласти зусиль для пошуку роботи.

"Неділя"
03 серпня 2009р.

Теги: Ужгород, зайнятість, населення, безробіття, ринок праці

НОВИНИ: Соціо

01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 6
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
09:47
/ 8
В Ужгороді дискутували, чи варто вживати фемінітиви
01:51
/ 6
Найпопулярнішим рейсом Укрзалізниці в 2019-му був поїзд Ужгород - Лисичанськ
18:09
З понеділка у закладах освіти Мукачева відновлюється навчання
16:49
В Ужгороді за 11,5 млн грн відремонтують фасад СБУ та сквер Героїв Майдану
16:38
Ще на тиждень продовжили карантин у школах Чопа
16:04
/ 6
В Ужгороді ізолювали громадянина Китаю, що самостійно звернувся до інфекційної лікарні
15:53
/ 1
В Ужгороді перевіряли, як водії реагують на спецсигнали поліцейських та "Швидкої"
15:38
У ЦНАПі Мукачева вже надають понад 300 адмінпослуг
15:10
Ужгородські школярі ще тиждень перебуватимуть на карантині
12:57
/ 8
У напрямку Закарпаття курсуватимуть два нових поїзди: Херсон-Ужгород та Миколаїв-Рахів
12:48
Із 17 лютого у Берегові відновлюється навчальний процес у школах
12:45
/ 3
На Закарпатті, попри епідемію туберкульозу, збираються закривати тубдиспансери
12:35
Понад 10,6 млн грн податку на нерухомість сплачено до місцевих бюджетів Закарпаття
» Всі новини