Василь Тарчинець, ректор МаЛіЖ: "Фестиваль завершився, але роботи стало більше"

Напевно, кожен Міжнародний фестиваль "Рекітське сузір'я" є своєрідним рубіконом, який слід досягнути і подолати. Не був винятком і цьогорічний. Але нарешті на базі Міжгірського професійного ліцею завдяки спільним зусиллям керівництва МАЛіЖ та дирекції цього закладу вдалося відкрити літературно-мистецький центр нашої академії. Його очолює справжній педагог, закоханий у дитячу творчість, - директор Міжгірського профліцею Василь Маринець, він же і проректор МАЛіЖ.

Фото з фестивалю "Рекітське сузір'я-2008"
Фото з фестивалю "Рекітське сузір'я-2008"

А ще тішить, що наш фестиваль не був черговим розважальним заходом. Він став чудовою творчою майстернею для юних. Незважаючи на всі економічні негаразди, нам все-таки вдалося організувати роботу аж трьох майстер-класів, у яких фотомитці, худож-. ники й журналісти мали нагоду почерпнути багато корисного від наставників - заступника головного редактора журналу "Сучасність" Павла Вольвача, знаного закарпатського художника Василя Вовчка, а також міжгірського фотохудожника і відеорежисера Романа Костюка.

На жаль, у нашому фестивалі у призовому фонді не було ноутбука, диктофона, цифрової фотокамери, фотоапарата або навіть найпростішого велосипеда, який би знадобився діткам, особливо у гірській місцевості, адже вони й досі долають чимало кілометрів із села Рекіт до Лісківця, добираючись щоранку до школи. Та й маршрутний автобус із райцентру до цих сіл їде лише один раз на день, а в суботу і неділю залишається одне - йти пішки.

Насправді завершальні три тижні підготовки до фестивалю були для мене справжнім театром бойових дій. Спочатку ми планували провести фестиваль у селищному Будинку культури, але, як потім з'ясувалося, ця будівля виявилася непридатною для цього. Відтак, фестиваль довелося проводити у двох місцях - сесійній залі Міжгірської райради і ліцеї. Важкий фестивальний тягар у прямому значенні слова винесли на собі керівники цього дійства, зокрема, керівники влади Міжгірського району Іван Роман та Іван Ярема, керівник Закарпатського відділення МАЛІЖ Ірина Гармасій, керівники обласних та міських відділень МАЛіЖ Олександра Приставська, Ангеліна Оборіна, Наталія Войцович, Марія Войтик, Тетяна Балагура, Людмила Райчук, Ярослава Осміловська, матушка Назарія та багато інших.

1-2 серпня на батьківщині МАЛІЖ у день села Рекіт буде посвячено і внесено до Рекітської православної церкви хоругву Малої академії літератури і журналістики, відкрито бібліотеку нашої академії, а також повну експозицію Дитячого музею літератури і журналістики. Відбудеться посвячення Хреста на тому місці, де у XVI ст. стояла Рекітська Церква Св.Миколая, поряд з ним буде встановлено "Чашу пам'яті", до якої повсякчас будуть покладатися живі квіти зі згадкою про дггей, які зникли або загинули за різних ситуацій. А на "Коваликовому полі" - місці проведення п'ятьох фестивалів "Рекітське сузір'я" - встановлено топографічний знак.

Зараз, як ніколи раніше, нашому Центру необхідний автобус класу "Богдан", на якому мапіжани, що будуть проходити навчання у студіях, змогли б доїжджати із залізничної станції Волівця до Міжгір'я, а також до місць проведення пленерів, відео- та фотозйомок у сільській місцевості. Всі, до кого із цією проблемою ми звертались раніше, відмовляють, посилаючись на брак коштів, спричинений кризою.

А зараз серед маліжан триває конкурс на краще висвітлення у засобах масової інформації нашого фестивалю. Опубліковані репортажі, а також радіо- та відеопередачі необхідно подати до редакції журналу-газети "Сузір'я" до кінця серпня. Результати конкурсу буде оголошено 20 вересня.

28 липня 2009р.

Теги: Міжгір'я, фестиваль, "Рекітське сузір'я", діти, художники, фотомитці, літератори, журналісти

НОВИНИ: Культура

17:44
В Ужгороді лунала "Музика кіно"
16:02
П'єсу закарпатського драматурга поставили у Дрогобичі
02:39
Написанню книжок вчили на фестивалі "Книга-фест" в Ужгороді
15:24
В Ужгороді оголосили переможців конкурсу "Книга-фест"
14:59
Мукачівський драматичний театр відкриє 74 театральний сезон виставою "Поліанна"
11:07
Творчий вечір з нагоди ювілею Наталії Орєшнікової відбувся у "Бавці" в Ужгороді
03:10
Хіти світової кіноіндустрії прозвучали у Закарпатській обласній філармонії
09:37
Народний фольклорно-етнографічний ансамбль "Ужгород" привітали із 35-ою річницею
15:39
В Ужгороді відкрилася художня виставка Шандора Балога
13:05
Закарпатський муздрамтеатр зіграє виставу у скансені в Ужгороді
18:04
/ 1
В Ужгороді три дні поспіль триватиме "Книга-фест 2020"
11:33
Вечір поетичних читань "Пам'ять і протиріччя" відбудеться в Ужгороді
11:14
/ 3
Митці Ужгорода зібралися на триденний пленер на Великоберезнянщині
02:40
На Ужгородщині відкрилась художня школа "Ром-Арт"
01:31
Театр із Хуста з оркестром завітали до Ужгорода з вересневим міксом музичних жанрів
15:49
Закарпатський народний хор разом із ужгородцями святкував День міста
09:05
У скансені в Ужгороді художник Шандор Балог презентує свій живописний "Рідний край"
00:50
ФОТОФАКТ. У Боздоському парку в Ужгороді тривають вистави для дітей
14:48
В Ужгороді просто неба показали виставу-інтерактивну гру "По щучому велінню"
13:45
/ 1
В Ужгороді до Дня міста відбувається арт-пленер
23:51
Названо лауреатів ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
18:42
В Ужгороді на сцені Відкритого офісу показали виставу-концерт "Уклін тобі, моя Україно!"
03:24
В Ужгороді вийшла друком книжка-альбом художника і фізика Мирослава Ціпле
02:10
В Ужгороді стартував "ЧЕНДЕЙ ФЕСТ 2020"
02:17
Камерний академічний хор "Кантус" проведе концерт просто неба в Середньому на Ужгородщині
» Всі новини