Василь Тарчинець, ректор МаЛіЖ: "Фестиваль завершився, але роботи стало більше"

Напевно, кожен Міжнародний фестиваль "Рекітське сузір'я" є своєрідним рубіконом, який слід досягнути і подолати. Не був винятком і цьогорічний. Але нарешті на базі Міжгірського професійного ліцею завдяки спільним зусиллям керівництва МАЛіЖ та дирекції цього закладу вдалося відкрити літературно-мистецький центр нашої академії. Його очолює справжній педагог, закоханий у дитячу творчість, - директор Міжгірського профліцею Василь Маринець, він же і проректор МАЛіЖ.

Фото з фестивалю "Рекітське сузір'я-2008"
Фото з фестивалю "Рекітське сузір'я-2008"

А ще тішить, що наш фестиваль не був черговим розважальним заходом. Він став чудовою творчою майстернею для юних. Незважаючи на всі економічні негаразди, нам все-таки вдалося організувати роботу аж трьох майстер-класів, у яких фотомитці, худож-. ники й журналісти мали нагоду почерпнути багато корисного від наставників - заступника головного редактора журналу "Сучасність" Павла Вольвача, знаного закарпатського художника Василя Вовчка, а також міжгірського фотохудожника і відеорежисера Романа Костюка.

На жаль, у нашому фестивалі у призовому фонді не було ноутбука, диктофона, цифрової фотокамери, фотоапарата або навіть найпростішого велосипеда, який би знадобився діткам, особливо у гірській місцевості, адже вони й досі долають чимало кілометрів із села Рекіт до Лісківця, добираючись щоранку до школи. Та й маршрутний автобус із райцентру до цих сіл їде лише один раз на день, а в суботу і неділю залишається одне - йти пішки.

Насправді завершальні три тижні підготовки до фестивалю були для мене справжнім театром бойових дій. Спочатку ми планували провести фестиваль у селищному Будинку культури, але, як потім з'ясувалося, ця будівля виявилася непридатною для цього. Відтак, фестиваль довелося проводити у двох місцях - сесійній залі Міжгірської райради і ліцеї. Важкий фестивальний тягар у прямому значенні слова винесли на собі керівники цього дійства, зокрема, керівники влади Міжгірського району Іван Роман та Іван Ярема, керівник Закарпатського відділення МАЛІЖ Ірина Гармасій, керівники обласних та міських відділень МАЛіЖ Олександра Приставська, Ангеліна Оборіна, Наталія Войцович, Марія Войтик, Тетяна Балагура, Людмила Райчук, Ярослава Осміловська, матушка Назарія та багато інших.

1-2 серпня на батьківщині МАЛІЖ у день села Рекіт буде посвячено і внесено до Рекітської православної церкви хоругву Малої академії літератури і журналістики, відкрито бібліотеку нашої академії, а також повну експозицію Дитячого музею літератури і журналістики. Відбудеться посвячення Хреста на тому місці, де у XVI ст. стояла Рекітська Церква Св.Миколая, поряд з ним буде встановлено "Чашу пам'яті", до якої повсякчас будуть покладатися живі квіти зі згадкою про дггей, які зникли або загинули за різних ситуацій. А на "Коваликовому полі" - місці проведення п'ятьох фестивалів "Рекітське сузір'я" - встановлено топографічний знак.

Зараз, як ніколи раніше, нашому Центру необхідний автобус класу "Богдан", на якому мапіжани, що будуть проходити навчання у студіях, змогли б доїжджати із залізничної станції Волівця до Міжгір'я, а також до місць проведення пленерів, відео- та фотозйомок у сільській місцевості. Всі, до кого із цією проблемою ми звертались раніше, відмовляють, посилаючись на брак коштів, спричинений кризою.

А зараз серед маліжан триває конкурс на краще висвітлення у засобах масової інформації нашого фестивалю. Опубліковані репортажі, а також радіо- та відеопередачі необхідно подати до редакції журналу-газети "Сузір'я" до кінця серпня. Результати конкурсу буде оголошено 20 вересня.

28 липня 2009р.

Теги: Міжгір'я, фестиваль, "Рекітське сузір'я", діти, художники, фотомитці, літератори, журналісти

НОВИНИ: Культура

17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
10:07
В Ужгороді презентують новий роман Наталії Дурунди "Зрада"
13:06
/ 2
У Рахові презентували "Думаю в стовпчик" Оксани Йонаш-Тодер та "Моєї музики акорд…" Михайла Томашука
11:27
В Ужгороді буде Romantic від Олександра Садварія
19:18
А у вашому місті відбувся вернісаж?
17:02
Безкоштовний показ вистави організували на сцені Ужгородського інституту культури і мистецтв
10:12
Виставку натюрмортів презентувала Андрея Павук у Генконсульстві Угорщини в Ужгороді
16:52
/ 3
На Воловеччині відновлюють унікальну пам'ятку сакральної архітектури
11:27
/ 3
В Ужгороді відкрилася виставка графіки Шандора Балога
» Всі новини