Найкращий сувенір з передріздвяного Відня — непереможне бажання танцювати

Найперші асоціації з Віднем — погодьтеся, знаменитий і завжди актуальний віденський вальс. Тож, якщо ви вирішили відвідати столицю класичної музики, чуттєвого танцю і розкішної архітектури, то найкраще, мабуть, робити це саме у листопаді, коли тут відбувається окрім звичного змагання з бального танцю ще й самостійний чемпіонат віденського вальсу.

Найкращий сувенір з передріздвяного Відня — непереможне бажання танцюватиНайкращі на Закарпатті виконавці зокрема й віденського вальсу — Вероніка Мишко та Володимир Лятов — вже сьомий рік поспіль беруть участь у Відкритому чемпіонаті Австрії зі спортивного танцю «Austrian open 2006». І найкращі вони не лише вдома, в Ужгороді чи Україні. Нещодавно танцюристи здобули право бути однією з двох українських пар (разом із харків’янами), які візьмуть участь у чемпіонаті світу в категорії «Молодь» у латиноамериканській програмі.

Таких молодих, а вже знаменитостей, виховали тренери ужгородського Клубу спортивного танцю «Грація» Олександра та Володимир Мишко — єдині на Закарпатті фахівці важкого, проте одного із найкрасивіших видів спорту, які мають категорію міжнародного суддівства.

На листопадову феєрію європейської елегантності та латиноамериканських емоцій цьогоріч вам встигнути вже не вдасться. Однак попереду славнозвісні бали — частина традиційного передноворічного антуражу Відня. Тож не задумуючись вирушайте до самого серця Європи — ні з чим не зрівняної австрійської столиці на Дунаї. Біля місцевої ратуші вже відкрито різдвяну ярмарку, у всі боки від якої старовинними вулицями витає аромат знаменитого пуншу і пухкої випічки. Закохані, відвідавши ярмарок, неодмінно дадуть один одному незрадливі обітниці під Віденським деревом сердець, харизматичні загадають бажання під Деревом зірок, сентиментальні придбають маленького віденського ангелика для домашньої ужгородської ялинки, а журналісти поспілкуються з продавцями-українцями милих різдвяних дрібничок, які у такий спосіб заробляють на прожиток та навчання у Відні. Кажуть, що цілком вистачає, ще й батьків підтримують. Киянка Ольга винаймає разом з нареченим квартиру неподалік ратуші — 150 євро з кожного. У центрі однієї з найкрасивіших столиць світу. Одяг, наприклад, купує виключно у своїй новій батьківщині, бо вдома в Києві значно дорожче… Та й подорожувати Віднем чи не дешевше, ніж Києвом, — до прикладу, ніч у зручному молодіжному готелі (що діє зовсім не лише для молоді) в центральній частині міста коштуватиме від 15 євро.

«Танцюють усі!» — традиційний вигук на початку віденського балу. Відбувається це у чудових старовинних особняках, колишньому міському палаці принца або у великому залі Імператорського палацу. За чуттєвість рухів і близькість партнерів у вальсі австрійські аристократи свого часу робили заяви на кшталт герцога Девонширського: «Я ніколи б не одружився з жінкою, котра танцює вальс». Але після тріумфу геніальної династії Штраусів танець починає офіційно панувати на балах світу. Не вміти танцювати — сьогодні це як не знати іноземної мови чи не вміти користуватися комп’ютером, — стверджує Президент Асоціації спортивного танцю Закарпатської області Олександра Мишко. І якщо ви все ще не володієте найпрекраснішим вмінням мови рухів, то можете виправити таку прикрість у Клубі «Грація», де працює відділення хобі-класу. За більш, ніж десятилітню історію Клубу його вихованцями стали понад 1000 танцюристів. Серед них — переможці міжнародних змагань, кандидати і майстри спорту, чемпіони України, чвертьфіналісти чемпіонату світу. Тут діють групи загального розвитку і конкурсного танцювання, панує професійний підхід до тренувань, адже кожна вікова категорія має власний комплекс фігур, ліміт навантажень тощо. На жаль, пари із світовими здобутками у танцювальному спорті досі не мають відповідного зручного залу для тренувань вдома, що відповідав би усім їхнім потребам. В Ужгороді все ще не можуть знайти гідне вирішення цій проблемі. Хоч наше місто добре знане у танцювальному світі, завдяки міжнародним змаганням, що їх на високому рівні з 1996 року організовує Клуб спортивного танцю «Грація» (президент — Володимир Мишко).

На згадуваному віденському чемпіонаті, до речі, побувала ще одна пара «Грації» — Володимир Мельничин та Крістіна Соханич, які також стали частинкою історії танців по-віденськи.

У місті грандіозних палаців і затишних вуличок, Відні, ні на мить не покидає відчуття свята, щастя, піднесення, яке в рідному Ужгороді можна запросто продовжити за допомогою танцювальних занять. Тож — танцюють усі!
Ганна Тарканій, Володимир Твердохліб (фото), "Мукачево.net"
08 грудня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

12:31
До 110-річчя Золтана Шолтеса в Ужгороді відкрили виставку творів митця "In memoriam"
10:08
На Закарпатті письменник Олександр Гаврош презентував свою нову книгу "Різдвяна історія Ослика Хвостика"
16:21
"Гуцульска бриндзя" цьогоріч зустрічатиме шанувальників у Рахові 8 вересня
09:47
"Грані життя" у графічних плакатах Володимира Карвасарного можна побачити в Ужгороді
13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
21:35
У Тячеві вперше провели великий етнофестиваль
12:21
Перший Міжнародний фотосалон "Карпати" проходить в Ужгородському замку
» Всі новини