Мукачево: Хай святиться поезія, яка дарується дітям

Як до важливого свята, готуються працівники бібліотек Мукачівської міської ЦБС до кожної зустрічі письменника з читачами. Заздалегідь розробляються мистецькі сценарії, оформляються тематичні стенди, влаштовуються книжково-ілюстративні виставки. А в день проведення заходу привітно зустрічають запрошених читачів і всіх прихильників творчості автора. Одне слово - наш колектив робить усе для того, щоб цікаво й змістовно відбулася презентація книжки, запам'яталося спілкування з письменником.

Мукачево: Хай святиться поезія, яка дарується дітям

Щодо мукачівських дітей, то для них у читальних залах бібліотек, крім усього іншого, влаштовуються заходи в межах Всеукраїнського тижня дитячого читання. Став традиційний і конкурс "Кращий читач року", почастішали різнотемні пізнавальні вікторини.

А для спілкування з учнями шкіл та вихованцями дошкільних навчальних закладів мікрорайону Росвигово, - то тут працівники філії № 7 запрошують, зокрема, й журналістку Маргариту Меденці -авторку кількох книжок для дітей. Треба сказати, що і вчителям, і вихователям, а особливо - дітям, подобається творчість поетеси Маргарити Меденці. Вона приходить щоразу з новою книжкою, читає вірші й казки, дарує дітям книги, а відтак - і автографи.

Для прикладу, вихователька дошкільного навчального закладу № 8 Олена Віталіївна Гузь поділилася враженнями від нещодавньої зустрічі в бібліотеці, похвалила книжки Маргарити Меденці "Цуценя
вибирає друзів" та "Жменька дива світу чарівного".

Зокрема про збірку оповідань вона сказала:

- Твори Маргарити Меденці - змістовні, теплі, лагідні. Оповідання короткі, зрозумілі дітям, бо написані в доступній формі. Дошкільнята із задоволенням переповідають цікаві тексти, запам'ятовують діалоги між героями, змальовують зовнішній вигляд, скажімо, цуценяти Гери та його непосидючих друзів. Зі сторінок книжки малята дізнаються, що люди не завжди належно ставляться до тварин. Діти засуджують хлопчину, який познущався з собачки Гери, усвідомлюють і переконуються, що подібні вчинки не прикрашають людину. Книжка "Цуценя вибирає друзів", як і багато віршів Маргарити Меденці, вчать дітей і допомагають вихователям, що потрібне в нашій роботі, -наголосила Олена Гузь.

Авторка зачаровує дітей поетичними образами. Багатьом подобається те, що у віршах звучать патріотично-екологічні мотиви. Особливо вдається поетесі доступно і невимушено відтворити навколишню природу колоритною мовою дитячої поезії. Про складні речі вона пише просто, а це приваблює.

Домінуюча тема у творчості Маргарити Меденці -тваринний світ в оригінальних сюжетах. Більшість з віршів - втілені в літературному слові, метафорах та художніх образах енциклопедичні дані, збагачені особистими спостереженнями авторки. Вона нічого не вигадує, вірші будує ненав'язливо, захоплююче.

За словами, власне, Маргарити Меденці, вона прагне прищепити дітям любов і повагу до рідного слова, привабити мовою, заохотити до шанобливого спілкування одне з одним, а також - до гуманної поведінки з тваринами й довкіллям.

І це вдається Маргариті Василівні. І вишуканою римою,і метафорами, і оригінальними композиціями та цікавими образами. Як методист Мукачівської міської ЦБС, я знаю, що книжки Маргарити Меденці дгти читають. А ще пригадую оцінку відомого поета Володимира Фединишинця: Маргарита Меденці змальовує сюжет свіжо, вірш будує майстерно, вправно володіє художнім словом.

Від себе додам, що захоплююся умінням Маргарити Василівни зворушливо, лірично й відповідально писати про рідну природу й життя серед неї, про тварин, птахів та наш обов'язок перед ними.

Лариса Барлет, методист Мукачівської міської ЦБС
07 червня 2009р.

Теги: Мукачево, бібліотека, книга, Маргарита Меденці, діти, школа, вірші, оповідання

НОВИНИ: Культура

14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
16:46
В обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді запропонують оглянути народні музичні інструменти та артефакти середньовічної церкви
03:56
/ 5
В Ужгороді відбулася акція на підтримку представників креативних індустрій
11:13
На Закарпатті визначили переможців дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва "Легенди Карпат"
11:03
Конкурс імені Ірлявського на Закарпатті цьогоріч відбуватиметься дистанційно
09:52
Талановитих дітей запрошують виступити разом із Закарпатським народним хором
15:29
В Ужгородському замку відкриють виставку знахідок з розкопок церкви Св. Юрія
22:23
Історичний музей у мукачівському замку "Паланок" відкриється для відвідувачів з 12 травня
09:48
/ 1
"Ерделівські читання" на Закарпатті перенесли з травня на жовтень
22:51
Ужгородка в Італії виставила на аукціон свою картину, аби допомогти лікарям
» Всі новини