Закарпаття: На Тячівщині служба зайнятості допомагає долати наслідки кризи

Уже традиційним в нашому районі стало проведення ярмарків робітничих професій, організованих Тячівським районним центром зайнятості населення. Ось і нещодавно великий зал будинку культури вміщав усіх бажаючих, які зацікавлені в роботі чи її заміні. Для більшості служба зайнятості, як рятувальне коло, яке дає людині надію на виживання, веде пошук вільних робочих місць та пропонує їм працевлаштування, організовує проведення оплачуваних громадських робіт за рахунок коштів місцевого бюджету, що дає змогу отримати певні заходи.

Закарпаття: На Тячівщині служба зайнятості допомагає долати наслідки кризи

- Створення нових робочих місць наразі тлумачиться як процес формування нових організаційно-технічних умов зайнятості населення, процес створення передумов зростання продуктивності праці, – сказав, виступаючи, директор Тячівського районного центру зайнятості населення І.П.Ковач. – Однак, ситуація на ринку праці досить складна.

Майже самоліквідувалися такі підприємства, як ЗАТ “Буштинський ЛП”, ТОВ “Юлія”, Тарасівське ЛДК, Тересвянський завод продтоварів. Знизили виробництво Закарпатське ВВО, ВАТ “Електроавтоматика”, Закарпатський завод технологічного обладнання, ДП “Ламелла”, Солотвинський сольовий рудник та інші, що якраз негативно впливає на виконання заходів Програми зайнятості населення зі створення нових робочих місць та працевлаштування незайнятого населення.

Іван Петрович розповів аудиторії і про масове укриття обліку використання майнової сили, несплату податків за працюючих і наслідки, які вони мають для працівника.

На щастя, центр зайнятості не займає споглядацьку позицію. Виконує ті функції, які поклала на них держава, тобто надає консультації безробітним на семінарах про те, що краще бути працевлаштованим офіційно, ніж отримувати платню в конверті.

На Тячівщині служба зайнятості допомагає долати наслідки кризиТа, не дивлячись на окремі позитиви, приклади яких навів І.П.Ковач, ситуація в районі і на ринку праці залишається досить напруженою. Досить гострою проблемою є зайнятість сільського працездатного населення. Спад продуктивності праці на окремих підприємствах району призвів до різкого зростання безробіття внаслідок звільнення працівників із підприємств, установ та організацій, колективних сільськогосподарських підприємств. Найбільше потерпає молодь. Не знаходячи роботи, має три альтернативи: стати безробітним, мігрувати за кордон або піти у сферу неформальної зайнятості. А це насамперед девальвація набутих знань, знищення кваліфікації і гальмування професійного розвитку. Крім того, робочі місця, які пропонуються, часто не є соціально-захищеними.

Нині правомірно можемо говорити про відверту експлуатацію, змістом якої є невідповідність винагороди трудовим зусиллям працівника. Роботодавці практикують наднормові роботи без компенсації, зменшують ставки оплати під час випробувального терміну, здійснюють невиправдані переведення працівників, порушуючи їх інтереси. Унаслідок цього подібна зайнятість не приваблює, а скоріше відлякує працівників.

Начальник управління економіки РДА О.М.Публік, аналізуючи ситуацію, яка склалася на ринку професій у районі, дала реальну оцінку проблемі, вказала на суттєві причини безробіття.

– Інколи навіть за наявності вакансій безробітні часто відмовляються від запропонованої роботи, – підтвердила Оксана Михайлівна, – через низьку заробітну плату. Проте за кризових умов перспективи її підвищення передбачаються.

Затим слово було надане працедавцям.

Керівник відділу кадрів “Зеніт-текс“ М.І.Горничар розповіла про підприємство та умови, створені для  його працівників. 12 автобусів доставляють працівників із різних куточків району, до того ж поки що затримки із зарплатами тут не було. Її рівень залежить, найперше – від професіоналізму. Кількість і якість визначаються однаково прискіпливо, адже всі виготовлені вироби “поїдуть” до  Італії. Підприємство потребує швачок-мотористок, розкрійників.

На ремонтні роботи запрошував підприємець В.І.Гоблик (ПП “Янтар”). Тут також діє гуртовий склад-магазин, де теж потрібні працівники.

–  Зараз триває реконструкція кафе, тому на перспективу нам будуть потрібні бармени, офіціанти, кухарі, – додав п.Гоблик.

За сім років існування зросла й популярність “Авантекс-Україна” – підприємства легкої промисловості, що розташоване в Тячеві. Та наразі тут не вистачає робочої сили. Тому запрошують швачок різної кваліфікації. Причому і тих, хто має бажання вчитися спеціальності. Під час навчання виплачуватимуть ще й учнівські.

Відоме далеко за межами ПП “Династія”. Його представляла бухгалтер М.І.Стойка. Присутні мали змогу дізнатися про десятки нових напрямів, у яких зараз працює приватне підприємство: розвиток ресторанного, розважально-туристичного бізнесу, автоперевезення та ін. А це нові можливості для працевлаштування.

Працюють на перспективу – розширення і модернізацію і пекарі з Углі. Приватний підприємець М.І.Волос зауважив, що реалізація продукції збільшилася, відповідно потребують пекарів.

– Головне, як людина працює, – додав Михайло Іванович. – Відповідно буде зростати й зарплатня.

Цікаві, заманливі пропозиції прозвучали також від приватних підприємців "Ламелли" та інших.

Насамкінець усі, хто обрав собі роботу, яка припала до душі, спілкувалися із приватними підприємцями.

Тячівський районний центр зайнятості
01 червня 2009р.

Теги: Тячів, центр зайнятості, криза, безробіття, робота, ринок праці, ярмарок, роботодавці

НОВИНИ: Соціо

13:03
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 1
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 1
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 3
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
14:00
"Зелений базар" в Ужгороді з 1 червня працюватиме щоденно
13:50
/ 1
У Мукачеві грошовими преміями нагородять учнів, які стали переможцями олімпіад
13:49
Фахівці центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті допомагають учасникам АТО відстояти їхні права
10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
/ 1
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
12:59
/ 2
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 3
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 5
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
» Всі новини