Прокуратура порушила 184 кримінальні справи за зловживання коштами, що були спрямовані на подолання наслідків повені

Генеральна прокуратура продовжує проводити перевірки додержання законів, спрямованих на подолання наслідків стихійного лиха у регіонах України, які у липні 2008 року постраждали від повені. За результатами перевірок станом на 15 травня 2009 р. прокурорами порушено 184 кримінальні справи, з яких 74 щодо порушення бюджетного законодавства.

Прокуратура порушила 184 кримінальні справи за зловживання коштами, що були спрямовані на подолання наслідків повені

Про це сьогодні, 21 травня, повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України.

На подолання наслідків стихії у минулому році до Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей надійшло 3,1 млрд грн, з яких використано 2,9 млрд грн (92,3 %.).

На даний час 108 справ скеровано до суду, з них 31 стосується злочинів, скоєних у бюджетній сфері. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 1052 особи, з яких 811 – посадовці. Попереджено неправомірне використання 57,2 млн грн бюджетних коштів, виділених на ліквідацію наслідків стихійного лиха.

Перевірками виявляються факти зловживань службових осіб органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування при використанні бюджетних коштів.

Так, службові особи Рахівської районної державної адміністрації Закарпатської області незаконно надали перевагу та безпідставно повторно виділили допомогу в розмірі 300 тис. грн. 7 постраждалим громадянам. За даним фактом прокурором району порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

У Чернівецькій області Карапчівський сільський голова спільно з директорами приватних фірм завищили вартість ремонтних робіт 4 об'єктів соціального призначення, внаслідок чого незаконно привласнили державні кошти в сумі 212 тис. грн. Прокурором області порушено кримінальну справу.

Прокуратурою Тернопільської області протягом березня-травня поточного року порушено 4 кримінальні справи за фактами привласнення службовими особами відділу освіти Монастириської райдержадміністрації, Устя-Зеленської та Лядської сільських рад цього району спільно з комерційними структурами бюджетних коштів, передбачених на виконання робіт з ремонту доріг і школи, на суму понад 800 тис. грн. Зокрема службові особи відділу освіти вказаної райдержадміністрації та одного з приватних підприємств склали фіктивний акт приймання виконаних робіт з будівництва чотирьох початкових класів в Устя-Зеленській загальноосвітній школі на суму 400 тис. грн, тоді як ці роботи виконані не були. За фактом зловживання службовим становищем та службового підроблення прокурором Монастириського району порушено кримінальну справу, яка розслідується.

Прокурором Тлумацького району Івано-Франківської області порушено кримінальну справу стосовно службових осіб Нижнівської сільської ради, які незаконно включили місцеву жительку у списки постраждалих осіб 2 категорії та виплатили 50 тис. грн компенсації. Досудове слідство триває.

Виявлено факти виконання будівельно-ремонтних робіт організаціями, які не мають ліцензії на такі послуги.

Службові особи одного із ТОВ яке є правонаступником міжгосподарського колективного шляхобудівного підприємства, всупереч вимогам ст. 16 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" не переоформили видану шляхобудівному підприємству ліцензію та проводили на підставі недійсної ліцензії будівництво берегоукріплень на річках сіл Підгородці, Сопіт, Урич на території Львівської області та ремонт доріг у цих населених пунктах, за що отримали понад 1,8 млн грн прибутку. Прокурором Сколівського району у квітні 2009 року порушено кримінальну справу.

Аналогічні дві кримінальні справи порушено прокурорами Заліщицького та Монастириського районів Тернопільської області за фактами здійснення безліцензійної діяльності підприємств. Збитки становлять 8,6 млн. грн. Проводиться досудове слідство.

Прокурорами встановлено порушення Закону України "Про боротьбу з корупцією" в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування. Державні службовці надавали окремим громадянам і суб'єктам господарювання незаконні переваги при одержанні бюджетних коштів, що виділялись на подолання наслідків стихії.

Завідувач відділу з питань освіти Заліщицької райдержадміністрації (Тернопільська область) підписав неправдиві акти поетапного приймання проектно-вишукувальної документації з реконструкції Устечківської загальноосвітньої школи, на підставі яких філіалу державного науково-дослідного інституту перераховано 120 тис. грн бюджетних коштів. Заліщицьким районним судом завідувача відділу визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. "г" ч. 1 ст. 5 Закону України "Про боротьбу з корупцією".

За протоколом прокурора Тлумацького району Івано-Франківської області судом притягнуто до відповідальності за корупційні дії секретаря Петрилівської сільської ради. Службовець неправомірно видала рішення сесії сільської ради про переведення громадянки С. з 2 у 1 категорію постраждалих від повені, чим надала їй незаконні переваги.

Усього прокурорами складено 21 протокол про порушення вимог Закону України "Про боротьбу з корупцією", винні особи притягнуті судами до адміністративної відповідальності.

Органами прокуратури вживаються заходи цивільно-правового реагування, спрямовані на відшкодування збитків, виявлених за наслідками проведених у зв'язку із стихійним лихом перевірок додержання природоохоронного, земельного, водного, бюджетного та іншого законодавства.

За результатами перевірок органами прокуратури Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей пред'явлено понад 400 позовів на загальну суму майже 2,6 млн грн, у тому числі про відшкодування шкоди, завданої самовільними порубками лісу, видобуванням піщано-гравійної суміші, визнання нечинними рішень органів місцевого самоврядування, стягнення зайво отриманих бюджетних коштів тощо.

На даний час судами розглянуто та задоволено 115 позовів на більш ніж 250 тис. грн. При цьому з питань додержання законодавства при використанні бюджетних коштів, які надходили до постраждалих районів, прокурорами Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей пред'явлено 36 позовів про стягнення безпідставно отриманої грошової допомоги на загальну суму понад 1,1 млн. грн.

Так, прокуратурою Івано-Франківської області пред'явлено позов до Тисменицького міського голови про відшкодування збитків у розмірі 253 тис. грн, заподіяних державі внаслідок безпідставного включення до списку постраждалих осіб 19 громадян та виплати їм грошової допомоги.

Прокуратурою Богородчанського району цієї області заявлено позов до секретаря Підгірської сільської ради про відшкодування 77,5 тис. грн збитків, завданих бюджету, у зв'язку з внесенням нею до списків постраждалих громадян неправдивих даних щодо розміру заподіяної стихією шкоди.

З аналогічних підстав прокуратура Новоселицького району Чернівецької області звернулась до суду з позовом до члена комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Дарницької сільської ради про стягнення 100 тис. грн., які були отримані нею внаслідок зловживання своїм службовим становищем.

Прокуратурою Самбірського району Львівської області заявлено 8 позовів до відповідних сільських рад та громадян про стягнення понад 190 тис. грн. бюджетних коштів, отриманих останніми на підставі незаконних розпоряджень цих рад.

Органами прокуратури також вживалися заходи реагування за виявленими фактами надання громадянами недостовірних даних про заподіяння їм стихією збитків, з урахуванням яких вони отримували компенсаційні виплати у більшому ніж це передбачено законодавством, розмірі.

Так, прокуратурою Новоселицького району Чернівецької області пред'явлено позов до громадянки Ф. про стягнення 69,8 тис. грн. зайво отриманих бюджетних коштів унаслідок повідомлення нею даних про пошкодження будинку, які не відповідали дійсності.

Прокуратурою Турківського району Львівської області заявлено 6 позовів до громадян майже на 22 тис. грн. безпідставно нарахованої допомоги за втрати сільськогосподарської продукції та майна.

На даний час зазначені справи розглядаються судами. Перевірки тривають.

ЗІК
21 травня 2009р.

Теги: повінь, Закарпаття, Рахів, паводок, зловживання коштами, прокуратура

НОВИНИ: Кримінал

12:21
102 літри "Гамбрінуса" вилучили на Закарпатті в українця, який повертався з Чехії
11:40
Під час обшуку в оселі мешканця Берегова знайшли гранати, гвинтівки, набої та наркотики
11:27
В Ужгороді затримали групу малолітніх циган, котрі повалили жінку на землю і, побивши, відібрали у неї сумку
10:23
На Закарпатті прикордонники не дозволили вивезти дитину за підробленими документами
10:10
В Анталовцях, на Ужгородщині, п'яний водій "Фольксвагена" зіткнувся зі "Шкодою"
23:39
/ 11
Поліція каже, що водій, що скоїв ДТП в Синевирі, не поліцейський
19:24
/ 5
В Ужгороді як причетних до обстрілу автомобіля начальника закарпатського УЗЕ затримали невинних осіб – правозахисник
19:00
/ 21
У Синевирі на Міжгірщині "Мерседес" з, ймовірно, п'яними поліцейськими, врізався в зустрічний мікроавтобус
17:31
/ 1
Розпиваючи зі знайомою вночі в Ужгороді алкоголь, 21-річний юнак під час сварки зарізав її розбитою пляшкою
16:30
Затриманого на хабарі начальника Хустської філії ДУ центру пробації взяли під варту з можливістю виходу під заставу
15:52
В Ужгороді затвердили підозру юнаку, котрий під час пиятики вбив жінку ударом пляшки по голові
15:18
/ 1
На митниці на Закарпатті спинили вантажівку, що перевозила товар із Китаю на 1,5 млн грн, котрий не встигли завезти "піджаки"
15:06
/ 29
"Активіст в законі" Павло Павлов
12:25
На Тячівщині жінка під час сварки вдарила сусіда-гостя ножем у живіт
10:11
/ 3
На митниці на Закарпатті в українця конфіскували 100 бляшанок пива
09:41
Угорець спробував перетнути кордон на Закарпатті, приховавши у "запасці" понад 100 пачок сигарет
09:12
У радіаторі мікроавтобуса, що прямував в Угорщину, на кордоні на Закарпатті знайшли 210 пачок сигарет
18:31
У Нижній Апші на Тячівщині місцевий шахрай незаконно продав у приватну власність земельну ділянку вартістю близько 1 млн грн
16:18
/ 2
Громадська ініціатива "Кірпічка" також закликає поліцію розслідувати спробу залякування правозахисника В.Грегора
13:35
На Тячівщині водій Mitsubishi Оutlander збив на смерть 19-річного юнака й утік з місця ДТП
13:12
/ 5
Ветерани АТО звернулися до правоохоронців з приводу спроби залякування правозахисника В.Грегора (ДОКУМЕНТ)
11:56
/ 2
На Закарпатті викрили групу осіб, що організували схему підкупу виборців на користь одного з кандидатів
11:46
На Мукачівщині п'яний водій врізався у стовп, а на Берегівщині ще один водій напідпитку зіткнувся з парканом
10:41
У мікроавтобусі львів’янина, що перетинав кордон на Закарпатті, виявили набої
08:05
На в'їзді до Виноградова у ДТП один із автомобілів врізався в стовп
» Всі новини