Прокуратура порушила 184 кримінальні справи за зловживання коштами, що були спрямовані на подолання наслідків повені

Генеральна прокуратура продовжує проводити перевірки додержання законів, спрямованих на подолання наслідків стихійного лиха у регіонах України, які у липні 2008 року постраждали від повені. За результатами перевірок станом на 15 травня 2009 р. прокурорами порушено 184 кримінальні справи, з яких 74 щодо порушення бюджетного законодавства.

Прокуратура порушила 184 кримінальні справи за зловживання коштами, що були спрямовані на подолання наслідків повені

Про це сьогодні, 21 травня, повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України.

На подолання наслідків стихії у минулому році до Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей надійшло 3,1 млрд грн, з яких використано 2,9 млрд грн (92,3 %.).

На даний час 108 справ скеровано до суду, з них 31 стосується злочинів, скоєних у бюджетній сфері. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 1052 особи, з яких 811 – посадовці. Попереджено неправомірне використання 57,2 млн грн бюджетних коштів, виділених на ліквідацію наслідків стихійного лиха.

Перевірками виявляються факти зловживань службових осіб органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування при використанні бюджетних коштів.

Так, службові особи Рахівської районної державної адміністрації Закарпатської області незаконно надали перевагу та безпідставно повторно виділили допомогу в розмірі 300 тис. грн. 7 постраждалим громадянам. За даним фактом прокурором району порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

У Чернівецькій області Карапчівський сільський голова спільно з директорами приватних фірм завищили вартість ремонтних робіт 4 об'єктів соціального призначення, внаслідок чого незаконно привласнили державні кошти в сумі 212 тис. грн. Прокурором області порушено кримінальну справу.

Прокуратурою Тернопільської області протягом березня-травня поточного року порушено 4 кримінальні справи за фактами привласнення службовими особами відділу освіти Монастириської райдержадміністрації, Устя-Зеленської та Лядської сільських рад цього району спільно з комерційними структурами бюджетних коштів, передбачених на виконання робіт з ремонту доріг і школи, на суму понад 800 тис. грн. Зокрема службові особи відділу освіти вказаної райдержадміністрації та одного з приватних підприємств склали фіктивний акт приймання виконаних робіт з будівництва чотирьох початкових класів в Устя-Зеленській загальноосвітній школі на суму 400 тис. грн, тоді як ці роботи виконані не були. За фактом зловживання службовим становищем та службового підроблення прокурором Монастириського району порушено кримінальну справу, яка розслідується.

Прокурором Тлумацького району Івано-Франківської області порушено кримінальну справу стосовно службових осіб Нижнівської сільської ради, які незаконно включили місцеву жительку у списки постраждалих осіб 2 категорії та виплатили 50 тис. грн компенсації. Досудове слідство триває.

Виявлено факти виконання будівельно-ремонтних робіт організаціями, які не мають ліцензії на такі послуги.

Службові особи одного із ТОВ яке є правонаступником міжгосподарського колективного шляхобудівного підприємства, всупереч вимогам ст. 16 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" не переоформили видану шляхобудівному підприємству ліцензію та проводили на підставі недійсної ліцензії будівництво берегоукріплень на річках сіл Підгородці, Сопіт, Урич на території Львівської області та ремонт доріг у цих населених пунктах, за що отримали понад 1,8 млн грн прибутку. Прокурором Сколівського району у квітні 2009 року порушено кримінальну справу.

Аналогічні дві кримінальні справи порушено прокурорами Заліщицького та Монастириського районів Тернопільської області за фактами здійснення безліцензійної діяльності підприємств. Збитки становлять 8,6 млн. грн. Проводиться досудове слідство.

Прокурорами встановлено порушення Закону України "Про боротьбу з корупцією" в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування. Державні службовці надавали окремим громадянам і суб'єктам господарювання незаконні переваги при одержанні бюджетних коштів, що виділялись на подолання наслідків стихії.

Завідувач відділу з питань освіти Заліщицької райдержадміністрації (Тернопільська область) підписав неправдиві акти поетапного приймання проектно-вишукувальної документації з реконструкції Устечківської загальноосвітньої школи, на підставі яких філіалу державного науково-дослідного інституту перераховано 120 тис. грн бюджетних коштів. Заліщицьким районним судом завідувача відділу визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. "г" ч. 1 ст. 5 Закону України "Про боротьбу з корупцією".

За протоколом прокурора Тлумацького району Івано-Франківської області судом притягнуто до відповідальності за корупційні дії секретаря Петрилівської сільської ради. Службовець неправомірно видала рішення сесії сільської ради про переведення громадянки С. з 2 у 1 категорію постраждалих від повені, чим надала їй незаконні переваги.

Усього прокурорами складено 21 протокол про порушення вимог Закону України "Про боротьбу з корупцією", винні особи притягнуті судами до адміністративної відповідальності.

Органами прокуратури вживаються заходи цивільно-правового реагування, спрямовані на відшкодування збитків, виявлених за наслідками проведених у зв'язку із стихійним лихом перевірок додержання природоохоронного, земельного, водного, бюджетного та іншого законодавства.

За результатами перевірок органами прокуратури Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей пред'явлено понад 400 позовів на загальну суму майже 2,6 млн грн, у тому числі про відшкодування шкоди, завданої самовільними порубками лісу, видобуванням піщано-гравійної суміші, визнання нечинними рішень органів місцевого самоврядування, стягнення зайво отриманих бюджетних коштів тощо.

На даний час судами розглянуто та задоволено 115 позовів на більш ніж 250 тис. грн. При цьому з питань додержання законодавства при використанні бюджетних коштів, які надходили до постраждалих районів, прокурорами Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей пред'явлено 36 позовів про стягнення безпідставно отриманої грошової допомоги на загальну суму понад 1,1 млн. грн.

Так, прокуратурою Івано-Франківської області пред'явлено позов до Тисменицького міського голови про відшкодування збитків у розмірі 253 тис. грн, заподіяних державі внаслідок безпідставного включення до списку постраждалих осіб 19 громадян та виплати їм грошової допомоги.

Прокуратурою Богородчанського району цієї області заявлено позов до секретаря Підгірської сільської ради про відшкодування 77,5 тис. грн збитків, завданих бюджету, у зв'язку з внесенням нею до списків постраждалих громадян неправдивих даних щодо розміру заподіяної стихією шкоди.

З аналогічних підстав прокуратура Новоселицького району Чернівецької області звернулась до суду з позовом до члена комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Дарницької сільської ради про стягнення 100 тис. грн., які були отримані нею внаслідок зловживання своїм службовим становищем.

Прокуратурою Самбірського району Львівської області заявлено 8 позовів до відповідних сільських рад та громадян про стягнення понад 190 тис. грн. бюджетних коштів, отриманих останніми на підставі незаконних розпоряджень цих рад.

Органами прокуратури також вживалися заходи реагування за виявленими фактами надання громадянами недостовірних даних про заподіяння їм стихією збитків, з урахуванням яких вони отримували компенсаційні виплати у більшому ніж це передбачено законодавством, розмірі.

Так, прокуратурою Новоселицького району Чернівецької області пред'явлено позов до громадянки Ф. про стягнення 69,8 тис. грн. зайво отриманих бюджетних коштів унаслідок повідомлення нею даних про пошкодження будинку, які не відповідали дійсності.

Прокуратурою Турківського району Львівської області заявлено 6 позовів до громадян майже на 22 тис. грн. безпідставно нарахованої допомоги за втрати сільськогосподарської продукції та майна.

На даний час зазначені справи розглядаються судами. Перевірки тривають.

ЗІК
21 травня 2009р.

Теги: повінь, Закарпаття, Рахів, паводок, зловживання коштами, прокуратура

НОВИНИ: Кримінал

18:09
Раніше судимому ужгородцю, затриманому за підозрою в убивстві, затверджено обвинувачення
16:52
Під час "операційного" огляду складу в Ужгороді вилучили партію алкоголю вартістю понад 2 млн грн
16:05
На Закарпатті двох нелегалів примусово повернуто до країн походження
15:14
За повторну крадіжку, вчинену під час іспитового строку, мешканця Берегівщини засуджено до 3,6 років тюрми
14:33
/ 3
Затриманий за продаж харчів із військової частини прапорщик "заробив" на них трохи більше 6 тис грн
13:09
/ 1
Прихований у мікроавтобусі мотоцикл виявили на кордоні на Закарпатті
11:15
/ 5
Суд у справі мера Ужгорода Андріїва щодо розкрадання під час реконструкції "Совиного гнізда" відкладено
00:22
/ 1
Опубліковано відео смертельної ДТП зі скутеристом у Грушові на Тячівщині
20:08
/ 1
Закарпатець пограбував жінку в столичному Гідропарку
16:55
/ 5
У понеділок суд розглядатиме справу мера Ужгорода Б.Андріїва по "Совиному гнізді"
16:24
/ 1
У Нижньому Солотвині на Ужгородщині зіткнулися два авто
13:45
/ 1
Біля Ужгорода троє пасажирок побили і пограбували таксиста
13:35
У Грушові на Тячівщині Mercedes смертельно травмував скутериста
14:59
Фальшивомонетникам, затриманим на Закарпатті, оголошено про підозру
13:38
/ 24
На Закарпатті спіймали керівника логістичного підрозділу Держприкордонслужби, що продав харчі з військової частини
12:41
На Закарпатті на кордоні спинили чоловіка, що намагався ввезти з Угорщини пневматичний пістолет
09:48
У Мукачеві літній водій Daewoo збив на пішохідному переході 10-річну дівчинку
01:49
Вбивцю мукачівця Михайла Глеби засудили до 15 років тюрми
00:42
/ 2
Затримані фальшивомонетники на території Закарпаття збули близько $30 000 – поліція
20:16
На Закарпатті затримали двох фальшивомонетників – жителів Мукачева та Рахова
15:55
У Хусті 17-річний юнак на мотоциклі під’їхав до жінки, вирвав з її рук сумку та втік
13:28
На Перечинщині затримали чоловіка, підозрюваного у скоєнні 6 крадіжок та розбійному нападі на пенсіонерку
11:22
Погоджено підозру 14-річному юнаку з Рахівщини, підозрюваному у вбивстві діда
10:53
У Волосянці, на Великоберезнянщині нетверезий водій мопеду зіткнувся з опорою моста
10:37
Затриманий на хабарі на Закарпатті керівник міжрайонного управління Держагентства водних ресурсів постане перед судом
» Всі новини