На Закарпатті підбили підсумки першого кварталу 2009 року

У четвер, 14 травня, відбулося засідання колегії облдержадміністрації. Основні питання порядку денного стосувалися підсумків соціально-економічного розвитку та виконання місцевих бюджетів у І кварталі цього року.

На Закарпатті підбили підсумки першого кварталу 2009 року

З першого питання доповідав начальник головного управління економіки облдержадміністрації Віктор Погорєлов. В області з початку року дещо погіршилися показники розвитку, тож виступаючих зосередив увагу саме на проблемах. Так, в регіоні найвищі в державі темпи зростання податкового боргу, значно знизилися темпи промислового виробництва. Разом з тим, область має найкращий показник в Україні щодо кількості збиткових підприємств, посідає друге  місце за темпами зростання реальної заробітної плати, знаходиться на третьому місці за динамікою зростання чисельності населення, часткою працівників із зарплатою нижче прожиткового мінімуму та рівнем оплати  населенням житлово-комунальних послуг.

У промисловості все більше відчувається вплив фінансово-економічної кризи. Зокрема, значно погіршились темпи виробництва промислової продукції області, які за січень-березень 2009 року у порівнянні з відповідним періодом попереднього року становили 45,8 відсотка. Начальник головного управління економіки Віктор Погорєлов констатував, що зниження промислового виробництва спостерігалося по всій країні – за І квартал 2009 року темпи по Україні склали 68 відсотків. Спад промислового виробництва зафіксовано у всіх без винятку регіонах країни. Погіршення окремих показників промисловості області спричинено згортанням виробничих потужностей на основних бюджетоутворюючих підприємствах, скороченням працівників, зменшенням попиту на продукцію і, як наслідок, зменшенням замовлень на продукцію іноземними інвесторами. Так, скорочення виробничої діяльності заводу “Єврокар” одразу погіршило цілу низку показників, адже в обсягах цього напрямку підприємство займає 60 відсотків. Спад виробництва відбувся ще на декількох підприємствах з іноземними інвестиціями – "Ядзакі", "ВЕТ-Аутомотив" та інших.

– На жаль, дійових антикризових заходів уряд не запропонував, – відзначив Віктор Погорєлов. – Жодного кроку на загальнодержавному рівні не зроблено для активізації інвестиційної діяльності. Також до цього часу не визначено й перелік об’єктів, будівництво яких фінансуватиметься коштом Стабілізаційного фонду. Це в свою чергу негативно впливає на можливість оздоровлення економіки.

Про стан виконання місцевих бюджетів за І квартал 2009 року доповідав начальник головного управління фінансів облдержадміністрації Петро Лазар. Він повідомив, що за три місяці цього року місцеві бюджети перевиконані більш ніж на 10 відсотків. Гірша ситуація із наповненням державного бюджету.
 
Ще одна негативна тенденція, яку відзначив Петро Лазар, – затримка з надходженням дотації вирівнювання з державного бюджету. Так, уже у квітні органи місцевого управління змушені були взяти позички для виплати заробітної плати зазначеній категорії працівників. Загалом місцевими бюджетами у І кварталі отримано короткотермінових позичок з Єдиного казначейського рахунку у сумі 27,3 млн. гривень, що на 38 відсотків більше за обсяг отриманих позичок протягом всього 2008 року.

Підбиваючи підсумки наради, Олег Гаваші констатував, що наразі криза не подолана, тому органам місцевої влади необхідно докласти максимум зусиль, щоби мінімізувати негативні наслідки.

– Треба говорити правду – завтра краще не буде. Тому необхідно в першу чергу скорочувати видатки в тих сферах, де це можливо. Економія коштів має бути на особливому контролі, – вважає керівник краю. – Ще не повною мірою використовуються резерви, за рахунок яких можна наповнювати місцеві бюджети. Тому на місцях необхідно провести аналіз  щодо додаткових можливостей наповнення бюджету і суворо контролювати видатки.
 
* * *
 
Після завершення засідання колегії голова облдержадміністрації провів нараду з керівниками районів та міст обласного значення.  Олег Гаваші зосередив увагу голів райдержадміністрацій та міськвиконкомів на питаннях, які потребують особливого контролю керівників.
 
Незабаром кінець навчального року, тож необхідно його успішно завершити і вже сьогодні розпочати підготовку навчальних закладів до наступного учбового року. Особлива увага – літньому оздоровленню дітей. В бюджетах має бути закладено достатньо коштів, до цієї важливої справи необхідно залучати і спонсорські кошти. Економити на харчуванні дітей і умовах їх проживання у таборах – недопустимо, наголосив голова ОДА.
 
Жорсткою була розмова стосовно грального бізнесу. "Те, що це аморальний бізнес, сумніву нема – калічиться психіка дітей, руйнуються людські долі, сім’ї. Зараз потрібна сильна воля керівників на місцях, щоб закрити гральні зали, припинити цей бізнес. Наша позиція жорстка – гральний бізнес не повинен процвітати в наших містах і селах. І ми її не змінимо", – підкреслив Олег Гаваші.

14 травня 2009р.

Теги: соціально-економічний, розвиток, підсумки

НОВИНИ: Соціо

13:05
В Ужгороді підписали меморандум, покликаний сприяти розвитку туризму в області
12:37
У Мукачеві ОСББ отримають прилеглі земельні ділянки в користування
11:45
Людмила Сюзева: "Пізнай Ужгород" – проєкт, який дозволяє побачити місто по-новому
11:39
На закарпатському МП "Тиса" в українця вилучили незадекларовані 20 тис євро
11:35
Віктору Ряшку присвоїли звання Почесного громадянина Мукачева
11:34
В Ужгороді – виставка "Такі, як є: стоп булінг!"
10:52
Мукачівські депутати звернулися щодо бюджетної децентралізації: місто може втратити 25 млн через "новації"
10:36
ЦНАП Мукачева вже надає 326 адмінпослуг
10:16
У Мукачеві обдаровані вихованці мистецьких закладів отримуватимуть стипендії
16:46
На Закарпатті розпочався сезон збору і заготівлі паприки
16:37
В Ужгороді погодили розробку проєкту будівництва регулюючої споруди на Ужі біля Боздоського парку
16:33
В Ужгороді попередньо погодили комплексну Програму відновлення історичного центру на 2021-2023 роки
13:34
/ 2
Чопський прикордонний загін запрошує на службу за контрактом на посади інструкторів-кінологів
11:05
Близько 8 тисяч закарпатців працевлаштувала обласна служба зайнятості з початку року
10:50
В Ужгороді стартувала Міжнародна науково-практична конференція щодо розвитку системи надання послуг людям з інвалідністю
10:37
Новенькі 130 газових плит BORGIO, що прямували до Одеси, залишилися на митниці на Закарпатті
10:31
Про забезпечення доступу до правосуддя для біженців, шукачів притулку йшлося упродовж засідання круглого столу в Ужгороді
10:08
У Мукачеві учні, що мають успіхи в навчанні, отримують міську стипендію у 1 тис грн
09:28
На Закарпатті відбудуться заходи до Дня туризму
09:16
В Ужгороді відбулася багатостороння зустріч з представниками іноземних консульств із питань захисту прав інвесторів
02:57
В Ужгороді оселився представник найбільшого в світі материкового виду сухопутних черепах
02:26
/ 1
Аеропорт "Ужгород" має запрацювати восени - голова Закарпатської облради
01:46
Сьогодні відбудеться чергове засідання виконкому Ужгородської міськради
13:10
За переправлення нелегалів через кордон мешканець Рахова постане перед судом
12:43
24 вересня закарпатський Чоп виходить із червоної зони
» Всі новини