На Закарпатті підбили підсумки першого кварталу 2009 року

У четвер, 14 травня, відбулося засідання колегії облдержадміністрації. Основні питання порядку денного стосувалися підсумків соціально-економічного розвитку та виконання місцевих бюджетів у І кварталі цього року.

На Закарпатті підбили підсумки першого кварталу 2009 року

З першого питання доповідав начальник головного управління економіки облдержадміністрації Віктор Погорєлов. В області з початку року дещо погіршилися показники розвитку, тож виступаючих зосередив увагу саме на проблемах. Так, в регіоні найвищі в державі темпи зростання податкового боргу, значно знизилися темпи промислового виробництва. Разом з тим, область має найкращий показник в Україні щодо кількості збиткових підприємств, посідає друге  місце за темпами зростання реальної заробітної плати, знаходиться на третьому місці за динамікою зростання чисельності населення, часткою працівників із зарплатою нижче прожиткового мінімуму та рівнем оплати  населенням житлово-комунальних послуг.

У промисловості все більше відчувається вплив фінансово-економічної кризи. Зокрема, значно погіршились темпи виробництва промислової продукції області, які за січень-березень 2009 року у порівнянні з відповідним періодом попереднього року становили 45,8 відсотка. Начальник головного управління економіки Віктор Погорєлов констатував, що зниження промислового виробництва спостерігалося по всій країні – за І квартал 2009 року темпи по Україні склали 68 відсотків. Спад промислового виробництва зафіксовано у всіх без винятку регіонах країни. Погіршення окремих показників промисловості області спричинено згортанням виробничих потужностей на основних бюджетоутворюючих підприємствах, скороченням працівників, зменшенням попиту на продукцію і, як наслідок, зменшенням замовлень на продукцію іноземними інвесторами. Так, скорочення виробничої діяльності заводу “Єврокар” одразу погіршило цілу низку показників, адже в обсягах цього напрямку підприємство займає 60 відсотків. Спад виробництва відбувся ще на декількох підприємствах з іноземними інвестиціями – "Ядзакі", "ВЕТ-Аутомотив" та інших.

– На жаль, дійових антикризових заходів уряд не запропонував, – відзначив Віктор Погорєлов. – Жодного кроку на загальнодержавному рівні не зроблено для активізації інвестиційної діяльності. Також до цього часу не визначено й перелік об’єктів, будівництво яких фінансуватиметься коштом Стабілізаційного фонду. Це в свою чергу негативно впливає на можливість оздоровлення економіки.

Про стан виконання місцевих бюджетів за І квартал 2009 року доповідав начальник головного управління фінансів облдержадміністрації Петро Лазар. Він повідомив, що за три місяці цього року місцеві бюджети перевиконані більш ніж на 10 відсотків. Гірша ситуація із наповненням державного бюджету.
 
Ще одна негативна тенденція, яку відзначив Петро Лазар, – затримка з надходженням дотації вирівнювання з державного бюджету. Так, уже у квітні органи місцевого управління змушені були взяти позички для виплати заробітної плати зазначеній категорії працівників. Загалом місцевими бюджетами у І кварталі отримано короткотермінових позичок з Єдиного казначейського рахунку у сумі 27,3 млн. гривень, що на 38 відсотків більше за обсяг отриманих позичок протягом всього 2008 року.

Підбиваючи підсумки наради, Олег Гаваші констатував, що наразі криза не подолана, тому органам місцевої влади необхідно докласти максимум зусиль, щоби мінімізувати негативні наслідки.

– Треба говорити правду – завтра краще не буде. Тому необхідно в першу чергу скорочувати видатки в тих сферах, де це можливо. Економія коштів має бути на особливому контролі, – вважає керівник краю. – Ще не повною мірою використовуються резерви, за рахунок яких можна наповнювати місцеві бюджети. Тому на місцях необхідно провести аналіз  щодо додаткових можливостей наповнення бюджету і суворо контролювати видатки.
 
* * *
 
Після завершення засідання колегії голова облдержадміністрації провів нараду з керівниками районів та міст обласного значення.  Олег Гаваші зосередив увагу голів райдержадміністрацій та міськвиконкомів на питаннях, які потребують особливого контролю керівників.
 
Незабаром кінець навчального року, тож необхідно його успішно завершити і вже сьогодні розпочати підготовку навчальних закладів до наступного учбового року. Особлива увага – літньому оздоровленню дітей. В бюджетах має бути закладено достатньо коштів, до цієї важливої справи необхідно залучати і спонсорські кошти. Економити на харчуванні дітей і умовах їх проживання у таборах – недопустимо, наголосив голова ОДА.
 
Жорсткою була розмова стосовно грального бізнесу. "Те, що це аморальний бізнес, сумніву нема – калічиться психіка дітей, руйнуються людські долі, сім’ї. Зараз потрібна сильна воля керівників на місцях, щоб закрити гральні зали, припинити цей бізнес. Наша позиція жорстка – гральний бізнес не повинен процвітати в наших містах і селах. І ми її не змінимо", – підкреслив Олег Гаваші.

14 травня 2009р.

Теги: соціально-економічний, розвиток, підсумки

НОВИНИ: Соціо

18:18
/ 4
Завдяки громадськості влада Ужгорода звернулася до правоохоронців через зрізані у Боздоському парку дерева
18:11
/ 2
У Берегові готуються до 17-го Міжнародного фестивалю вина
18:07
Форум активних громадян проходить сьогодні в Ужгороді
17:44
В Ужгороді обговорили готовність медзакладів міста до чергового етапу медреформи
17:26
У Хустській міськраді готуються стати центром потужної Хустської міської ОТГ
17:23
Із понеділка, 24 лютого, у школах Ужгорода відновлюється навчання
15:15
/ 7
У Воловці протестували проти бездіяльності голови РДА Рогової
14:56
Навчання онлайн під час карантину проводять вчителі в Ужгороді
13:55
/ 1
Лідери та "лузери" децентралізаційного процесу на Закарпатті
13:45
В Ужгороді чиновництво "офіційно" вшанувало пам'ять Героїв Небесної Сотні
13:12
У Мукачеві схвалено Стратегію розвитку до 2027 року
12:56
На Закарпатті прийнято на роботу 13 215 працівників
12:52
Закарпатські рятувальники відкрили онлайн-реєстрацію для туристів, які зібрались у гори
12:50
У Мукачеві на оновлення водомережі виділять понад 13 млн грн
10:19
У Мукачеві влаштують масовий "гітарний" флешмоб на підтримку актора драмтеатру
09:13
/ 1
Понад 9 тис грн сплатили до бюджету міста власники сіті-лайтів у центрі Ужгорода
02:37
Українська сторона погодила текст угоди про пункт пропуску Біла Церква - Сігету Мармацієй
02:19
Програму розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 рр фінансуватимуть. Уряд прийняв постанову
00:50
Коледж мистецтв в Ужгороді "технічно" опинився перед загрозою ліквідації
22:20
/ 16
Канцідайло вже не очільник поліції Закарпаття
18:00
/ 13
У Боздоському парку в Ужгороді невідомі вирубали два десятки дерев
17:47
/ 1
Депутати Закарпаття зазначають катастрофічну нестачу коштів у фінансуванні медзакладів краю
17:02
/ 1
Працівникам УжНУ підвищать зарплати: виш отримав додаткове фінансування
16:55
В Ужгороді реалізовують молодіжні проєкти соціальної дії
16:32
Власники та користувачі землі на Закарпатті сплатили понад 30 млн грн податку
» Всі новини