За скандалом з іноземним інвестором у закарпатському Вилоку простежується міліційний слід

Після призначення торік восени новим начальником закарпатської міліції людини з Дніпропетровщини, за­собами масової інформації глухо прокотилися повідомлення про масштаби його тамтешньої, далеко не за професійними обов’язками діяльності. Багатьох дивувало, що така людина робитиме в невеличкому і за мірками індустріального багатомільйонного Сходу України майже патріархальному Закарпатті.

Василь Петьовка
Василь Петьовка

Тривожний дзвіночок пролунав на недавній сесії обласної ради – йшлося про звернення народного депутата Василя Петьовки щодо порушень закону стосовно іноземного інвестора, який започаткував у Вилоку підприєм­ство "Старвуд Закарпаття". Ось тільки не зрозуміло – головний закарпатський міліціонер Павло Кононенко бездіяльністю сприяє рейдерському захопленню підприємства з іноземними інвестиціями у своїх інтересах чи працює на міністра Юрія Луценка, який його на Закарпаття посилено проштовхував. Хочеться сподіватися на нардепа, радника Прем’єра Владислава Кась­ківа та справжніх правоохоронців, яким адресовано прохання перевірити викладені у зверненні Василя Петьовки факти.

Власники фінансували, а директор... сприяв банкрутству

 Отож 2006 року канадська компанія "6661041 Canada іпс." вклала у ТОВ "Старвуд Закарпаття" у Вилоку на Виноградівщині грошима й майном 12 мільйонів доларів інвестицій. Рі­ше­нням засновника виконувачем обов’язків генерального директора призначили громадянина України О.О. Ісаченка.

 У грудні минулого року представники іноземного інвестора, власника товариства приїхали перевірити, як використовуються кошти й виконується бізнес-план. Проте Ісаченко, всупереч закону, відмовився надати їм документацію й звіт про діяльність підприємства.

Відтак власники встановили, що Ісаченко (при достатньому фінансуванні підприємства засновниками) у січні 2008-го в банку "Арма" в Києві отримав 4 мільйони гривень кредиту під 28 % річних, які надалі було збільшено до 32 %, надавши в заставу майно підприємства, вартість якого... вдесятеро перевищує суму позики. При цьому, хоч підприємство мало достатньо коштів, Ісаченко поточні платежі не сплатив, штучно заганяючи установу, якою "керував", у боргову яму.

"Сліпі" й "глухі" правоохоронці

 28 січня вже цього року, від­повідно до статуту підприємства, рішенням загальних зборів товариства було змінено керівництво установи та виконавчі органи товариства; внесенно відповідні зміни до Статуту; обрано Президентом товариства з правом підписання всіх фінансових документів Василя Цугу, а О. Ісаченка залишено на посаді в.о. генерального директора без права підпису фі­нансових документів; прийнято нового учасника – ТзОВ "Аміссас" з Пряшева (Словацька Республіка), яке зобов’язалося протягом року внести до статутного капіталу 123 900 000 грн.

 Усі ці зміни, відповідно до законів України, зареєстровано в державного реєстратора, в органах статистики й контрольних ор­ганах.

Проте Ісаченко не підкорився рішенню загальних зборів товариства і фактично захопив під­при­єм­ство. Він уклав угоду з установою, яка надає послуги з охорони,і не допускає на "Старвуд Закарпаття" законних власників. Також він звернувся до Мукачівського міськрайонного суду й до Хортицького районного суду Запоріжжя й дістав ухвали, що заборонили призначеним загальними зборами керівникам чинити перепони О. Ісаченку в керівництві підприємством.

Пізніше обидві ці ухвали скасували, але Ісаченко й далі незаконно розпоряджається майном підприємства, підписує від імені товариства документи, розпродає за готівку запаси сировини й готової продукціі.

Рішення суду про накладення аре­шту на все майно підприємства за позовом, поданим представниками власника про визнання недійсними докумен­тів, підписаних Ісаченком, Державна виконавча служба не виконала – її представників теж не допустили на територію підприємства.

Заява про це, подана засновниками, як ідеться в запиті, перебуває у Виноградівському РВ ГУМВС і більше 2-х місяців не розглядається. За заявами про погрози на адресу представників інвестора відмовлено в порушенні кримінальної справи навіть без опитування заявників.

1 квітня цього року засновники ТОВ "Старвуд Закарпаття" уклали угоду про надання послуг із охорони майна підприємства з Управлінням ДСО при ГУМВС України в Закарпатській області, перерахували за це гроші. Проте охоронців на фірмі так і не дочекалися – ДСО чомусь не взялася до роботи й під усілякими приводами ухи­ляється від виконання угоди. А приватні охоронні фірми відмовляються, посилаючись на лист ДСО, який забо­роняє їм укладати угоду з цим під­приємством.

Законних власників на підприємство, повідомляється в запиті, не пускають. Вони, замість того, щоб розвивати виробництво, створювати нові робочі місця, що надзвичайно актуально нині, змушені відстоювати свої права у судах.

З вимогою про захист власники фірми, їх представники неодноразово зверталися до прокуратури Виноградів­ського району та Закарпатської області, Виноградівського РВ ГУ МВС та ГУ МВС України в області. Однак правоохоронці тільки всіляко сприяють О. Іса­­ченку в захопленні підприємства. Як зазначено у запиті, є інформація, що все це робиться за сприяння начальника ГУ УМВС Закарпаття П. Кононенка та деяких працівників прокуратури.

Пляма на іміджі держави

 Нині, – йдеться у запиті народного депутата Василя Петьовки, українська економіка та фінансова система працюють в умовах глобальної фінансової кризи та зумовленої цим рецесії. Тому дуже актуальним стає завдання підвищення привабливості вітчизняної економіки для іноземних інвесторів й реальної конкуренції за вкладення з економіками сусідніх держав. Конкуренції, головними ін­стру­ментами якої є реальне, а не декларативне поліпшення інвестиційного клімату, зменшення бюрократичних процедур, спрощення регуляторно-реєстраційних вимог і вжиття ради­кальних заходів щодо дієвого захисту вкладень.

Причому саме захист інвестицій залишається одним із найпроблемніших елементів інвестиційного клімату – сфери, в якій державним органам так і не вдалося досягти якогось помітного поступу.

Тепер за увагу іноземних інвесторів, за високу оцінку перспективності саме нашої економіки, а не економік сусідніх країн, потрібно боротися – на практиці, а не декларативно поліпшувати інвестиційний клімат.

Те, що пробачали іноземні інвестори в часи загальної економічної ейфорії, може стати неподоланним рубежем для залучення нових іноземних вкладень у період світової фінансової кризи й рецесії. І чим швидше усі ми це зрозуміємо, тим більше буде в України шансів залишитися інвестиційно-привабливою у нових економічних умовах.

На жаль, дії органів виконавчої влади не завжди спрямовані на залучення іноземних інвестицій, створення привабливого інвестиційного клімату, допомоги іноземному інвестору у збереженні вже вкладеного та залученні нового.

Іван Гуменський, "Старий Замок "Паланок"
07 травня 2009р.

Теги: Вилок, іноземний інвестор, скандал, міліція, Василь Петьовка

НОВИНИ: Кримінал

23:40
/ 8
Обшуки в Ужгороді пов'язані з викриттям ОЗУ, яка займалася незаконним заволодінням авто – Департамент внутрішньої безпеки НПУ
23:05
В Ужгороді патрульний Mitsubishi Outlander врізався в припарковане авто
19:57
В Ужгороді "п'яний" ВАЗ врізався в бетонний бордюр транспортного кола
17:57
На Перечинщині погоджено підозру жінці, яка в ході сварки смертельно вдарила ножем співмешканця
16:37
/ 1
На Закарпатті шахраї, представляючись по телефону працівниками банку, пропонують "розблокувати" банківські картки
16:08
/ 1
Мукачівця за контрабанду психотропів до ЄС засуджено до 5 років з іспитовим терміном
13:32
/ 13
В Ужгороді силовики з Києва проводять обшуки в Андрія Стрижака та Михайла Чурила – журналіст
18:08
На Воловеччині скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця Сваляви, котрий намагався підкупити патрульних
14:33
За фактом ДТП на Мукачівщині з двома постраждалими розпочато кримінальне провадження
11:46
За 5 метрів від кордону на Закарпатті затримали двох "водолазів" у гідрокостюмах, що несли сигаретні пакунки
10:43
Погоджено підозру кіровоградцю, затриманому на Закарпатті при спробі продати закарпаток за кордон
09:12
/ 1
На Закарпатті чоловік намагався "вирішити" проблему на кордоні хабарем
17:19
На Закарпатті затримали мешканця Кіровоградщини, який вербував дівчат для будинків розпусти в Словаччині
12:22
/ 14
На митниці на Закарпатті у мікроавтобусі, що їхав з Італії, знайшли близько пів тонни м'ясних виробів і сиру
10:09
/ 3
У фігуранта "наркопроваджень" із Тячева під час обшуку знову знайшли наркотики
18:28
/ 1
На Тячівщині погоджено підозру двом підприємцям, які заволоділи понад 300 тис грн виділених на ремонт місцевих доріг
13:16
/ 1
На Берегівщині взято під варту підозрюваного в крадіжці автівки, квадроцикла та мотоцикла
13:05
В Ужгороді погоджено підозру серійному крадію та грабіжнику зі Львівщини
12:05
Одна з сільських рад Виноградівщини завдала збитків місцевому бюджету на 3,8 млн грн
11:29
/ 2
На Закарпатті затримали 4-х нелегалів із Таджикистану та двох чоловіків, що збиралися їх переправити через кордон
02:32
Ужгородцеві не дали зайти у приміщення суду з електрошокером та двома ножами
17:41
/ 7
Заступнику керівника Перечинського відділення поліції, затриманому на хабарі, затверджено обвинувальний акт
17:37
/ 7
За "дипломатичну контрабанду" консула Ігнатка на Закарпатті порушено два кримінальні провадження
13:52
/ 5
На Закарпатті затримали "водолазів" у мокрих гідрокостюмах, що переправляли Тисою сигарети до Румунії
13:10
/ 2
На Іршавщині ще троє членів ДВК визнали свою вину у незаконній видачі бюлетенів для голосування
» Всі новини