За скандалом з іноземним інвестором у закарпатському Вилоку простежується міліційний слід

Після призначення торік восени новим начальником закарпатської міліції людини з Дніпропетровщини, за­собами масової інформації глухо прокотилися повідомлення про масштаби його тамтешньої, далеко не за професійними обов’язками діяльності. Багатьох дивувало, що така людина робитиме в невеличкому і за мірками індустріального багатомільйонного Сходу України майже патріархальному Закарпатті.

Василь Петьовка
Василь Петьовка

Тривожний дзвіночок пролунав на недавній сесії обласної ради – йшлося про звернення народного депутата Василя Петьовки щодо порушень закону стосовно іноземного інвестора, який започаткував у Вилоку підприєм­ство "Старвуд Закарпаття". Ось тільки не зрозуміло – головний закарпатський міліціонер Павло Кононенко бездіяльністю сприяє рейдерському захопленню підприємства з іноземними інвестиціями у своїх інтересах чи працює на міністра Юрія Луценка, який його на Закарпаття посилено проштовхував. Хочеться сподіватися на нардепа, радника Прем’єра Владислава Кась­ківа та справжніх правоохоронців, яким адресовано прохання перевірити викладені у зверненні Василя Петьовки факти.

Власники фінансували, а директор... сприяв банкрутству

 Отож 2006 року канадська компанія "6661041 Canada іпс." вклала у ТОВ "Старвуд Закарпаття" у Вилоку на Виноградівщині грошима й майном 12 мільйонів доларів інвестицій. Рі­ше­нням засновника виконувачем обов’язків генерального директора призначили громадянина України О.О. Ісаченка.

 У грудні минулого року представники іноземного інвестора, власника товариства приїхали перевірити, як використовуються кошти й виконується бізнес-план. Проте Ісаченко, всупереч закону, відмовився надати їм документацію й звіт про діяльність підприємства.

Відтак власники встановили, що Ісаченко (при достатньому фінансуванні підприємства засновниками) у січні 2008-го в банку "Арма" в Києві отримав 4 мільйони гривень кредиту під 28 % річних, які надалі було збільшено до 32 %, надавши в заставу майно підприємства, вартість якого... вдесятеро перевищує суму позики. При цьому, хоч підприємство мало достатньо коштів, Ісаченко поточні платежі не сплатив, штучно заганяючи установу, якою "керував", у боргову яму.

"Сліпі" й "глухі" правоохоронці

 28 січня вже цього року, від­повідно до статуту підприємства, рішенням загальних зборів товариства було змінено керівництво установи та виконавчі органи товариства; внесенно відповідні зміни до Статуту; обрано Президентом товариства з правом підписання всіх фінансових документів Василя Цугу, а О. Ісаченка залишено на посаді в.о. генерального директора без права підпису фі­нансових документів; прийнято нового учасника – ТзОВ "Аміссас" з Пряшева (Словацька Республіка), яке зобов’язалося протягом року внести до статутного капіталу 123 900 000 грн.

 Усі ці зміни, відповідно до законів України, зареєстровано в державного реєстратора, в органах статистики й контрольних ор­ганах.

Проте Ісаченко не підкорився рішенню загальних зборів товариства і фактично захопив під­при­єм­ство. Він уклав угоду з установою, яка надає послуги з охорони,і не допускає на "Старвуд Закарпаття" законних власників. Також він звернувся до Мукачівського міськрайонного суду й до Хортицького районного суду Запоріжжя й дістав ухвали, що заборонили призначеним загальними зборами керівникам чинити перепони О. Ісаченку в керівництві підприємством.

Пізніше обидві ці ухвали скасували, але Ісаченко й далі незаконно розпоряджається майном підприємства, підписує від імені товариства документи, розпродає за готівку запаси сировини й готової продукціі.

Рішення суду про накладення аре­шту на все майно підприємства за позовом, поданим представниками власника про визнання недійсними докумен­тів, підписаних Ісаченком, Державна виконавча служба не виконала – її представників теж не допустили на територію підприємства.

Заява про це, подана засновниками, як ідеться в запиті, перебуває у Виноградівському РВ ГУМВС і більше 2-х місяців не розглядається. За заявами про погрози на адресу представників інвестора відмовлено в порушенні кримінальної справи навіть без опитування заявників.

1 квітня цього року засновники ТОВ "Старвуд Закарпаття" уклали угоду про надання послуг із охорони майна підприємства з Управлінням ДСО при ГУМВС України в Закарпатській області, перерахували за це гроші. Проте охоронців на фірмі так і не дочекалися – ДСО чомусь не взялася до роботи й під усілякими приводами ухи­ляється від виконання угоди. А приватні охоронні фірми відмовляються, посилаючись на лист ДСО, який забо­роняє їм укладати угоду з цим під­приємством.

Законних власників на підприємство, повідомляється в запиті, не пускають. Вони, замість того, щоб розвивати виробництво, створювати нові робочі місця, що надзвичайно актуально нині, змушені відстоювати свої права у судах.

З вимогою про захист власники фірми, їх представники неодноразово зверталися до прокуратури Виноградів­ського району та Закарпатської області, Виноградівського РВ ГУ МВС та ГУ МВС України в області. Однак правоохоронці тільки всіляко сприяють О. Іса­­ченку в захопленні підприємства. Як зазначено у запиті, є інформація, що все це робиться за сприяння начальника ГУ УМВС Закарпаття П. Кононенка та деяких працівників прокуратури.

Пляма на іміджі держави

 Нині, – йдеться у запиті народного депутата Василя Петьовки, українська економіка та фінансова система працюють в умовах глобальної фінансової кризи та зумовленої цим рецесії. Тому дуже актуальним стає завдання підвищення привабливості вітчизняної економіки для іноземних інвесторів й реальної конкуренції за вкладення з економіками сусідніх держав. Конкуренції, головними ін­стру­ментами якої є реальне, а не декларативне поліпшення інвестиційного клімату, зменшення бюрократичних процедур, спрощення регуляторно-реєстраційних вимог і вжиття ради­кальних заходів щодо дієвого захисту вкладень.

Причому саме захист інвестицій залишається одним із найпроблемніших елементів інвестиційного клімату – сфери, в якій державним органам так і не вдалося досягти якогось помітного поступу.

Тепер за увагу іноземних інвесторів, за високу оцінку перспективності саме нашої економіки, а не економік сусідніх країн, потрібно боротися – на практиці, а не декларативно поліпшувати інвестиційний клімат.

Те, що пробачали іноземні інвестори в часи загальної економічної ейфорії, може стати неподоланним рубежем для залучення нових іноземних вкладень у період світової фінансової кризи й рецесії. І чим швидше усі ми це зрозуміємо, тим більше буде в України шансів залишитися інвестиційно-привабливою у нових економічних умовах.

На жаль, дії органів виконавчої влади не завжди спрямовані на залучення іноземних інвестицій, створення привабливого інвестиційного клімату, допомоги іноземному інвестору у збереженні вже вкладеного та залученні нового.

Іван Гуменський, "Старий Замок "Паланок"
07 травня 2009р.

Теги: Вилок, іноземний інвестор, скандал, міліція, Василь Петьовка

НОВИНИ: Кримінал

08:55
У ПП "Солотвино" через 190 пачок контрабандних сигарет чоловік втратив свій "Ніссан"
19:04
Справу двох киян, що ввозили через Закарпаття спеціальні технічні засоби для отримання інформації, передали до суду
17:42
/ 3
На Берегівщині 24-річний нетверезий водій "Фольксвагена" смертельно наїхав на 17-річного юнака
12:27
/ 2
В Ужгороді суд розгляне клопотання про зміну запобіжного заходу студентці, що скоїла жорстку ДТП на Слов'янській набережній
10:49
/ 3
У Мукачеві після фіксації "каруселей" на одній із дільниць журналісту погрожували розправою
10:44
У день виборів на Закарпатті зареєстрували 4 кримінальні провадження й склали два адмінпротоколи
11:22
/ 5
Депутату Воловецької райради від "За життя" спалили готельний комплекс
11:14
На Закарпатті, на кордоні з Угорщиною затримали сомалійця-нелегала
08:25
На Закарпатті під захисним козирком залізничної цистерни з газом виявили 480 пачок сигарет
14:02
/ 1
У мікроавтобусі буковинця на кордоні на Закарпатті виявили деталі викраденого в Італії мотоцикла
10:00
На Великоберезнянщині 27-річний син до смерті побив батька
23:33
/ 8
Батько жорстоко побитого в Хусті хлопця звинувачує нардепа Лунченка в "кришуванні" нападників (ДОКУМЕНТИ)
17:12
В Ужгороді кілька осіб побили чоловіка, відібрали в нього шкіряну сумку та втекли на авто
10:25
Митники, що налагодили на Закарпатті систему хабарів на експорті, завдали збитків державі на понад півмільйона грн
10:19
/ 2
На Закарпатті викрито посадовців митниці, що налагодили механізм отримання хабарів під час митного оформлення експорту
09:14
Під час огляду "польського" "Мерседеса" на кордоні на Закарпатті у сховку під обшивкою виявили 429 пачок сигарет
20:36
АТОвці та волонтери вимагають у керівника поліції Закарпаття покарати винних у затриманні ветеранів війни з Росією (ДОКУМЕНТ)
15:08
/ 3
Середня сума хабара, що вимагали "схемщики" з одного рейсу на митниці на Закарпатті, сягала 10 тис грн
14:59
/ 4
Дві групи нелегалів із провідниками затримали на Закарпатті
13:46
На Берегівщині взято під варту чоловіка, в оселі котрого виявили зброю, боєприпаси та наркотики
13:43
На Закарпатті затримали трьох контрабандистів та 18 пакунків підготованих до переправки за кордон сигарет
12:04
/ 6
На Закарпатті викрито схему систематичного отримання хабарів на митниці
11:23
Батьки вбитого у Горонді на Мукачівщині хлопця півтора року чекають покарання для винних
11:10
Справу щодо вбивства мукачівця Михайла Глеби розглядає новий склад колегії суддів
10:41
На Хустщині 17-річний велосипедист загинув під колесами "Мерседеса"
» Всі новини