Кращої долі за кордоном шукають 7 мільйонів українців

Сім мільйонів українців змушені шукати кращої долі за кордоном – здебільшого у Західній Європі. Такі дані неофіційної статистики. Офіційна – оптимістичніша. За даними МЗС, за кордоном працюють не більше двох мільйонів. На прохання українських дипломатів, нелегалів з України частково легалізували Італія, Іспанія та Португалія.

Кращої долі за кордоном шукають 7 мільйонів українців

Наталка Тугузова, 5 канал: «За кордоном любити Україну починаєш значно міцніше. В цьому зізнається більшість українських заробітчан, змушених працювати на іноземних патронів. Одностайні вони також і в тому, що краще – ностальгія за батьківщиною, аніж злиденні будні на рідній землі."

Мармуровий під'їзд та мармурові сходи до власної квартири. «Португальска» мрія хмельницьких заробітчан стала реальністю. На матеріалізацію знадобилося шість років. Першопрохідцем став Микола Білокреницький. Він улаштувався будівельником до багатого португальця. Звісно, нелегально. Багато обов'язків, і – жодних прав. Зрідка телефонував дружині і говорив, як йому добре. Втім, Світлана відчула, що щось не те. І без дозволу чоловіка вирушила до нього. Те, що вона побачила, нагадало їй фільм жахів.

Світлана Білокерницька: «Працював у патрона який не платив грошей. Обманув. Жили у вагончику. Жили буквально як бомжі. Може наші бомжі українські ще й краще живуть через те що вони не працюють. Коли ми приїхали до чоловіків нас приїхало дві відважні жінки, вони нас не впускали. Ми без їхнього приїйали. Коли ми це побачили ми жахнулися. патрон пообіцяв легалізувати, І на цій обіцянці вони жили. Вертатися до дому не було з чим."

Після довгих бюрократичних митарств Миколі та Світлані вдалося легалізуватися і влаштуватися на пристойну роботу. Чоловік – будівельником, жінка – на птахофабрику. Почали сплачувати податки і відчули себе повноцінними людьми. Оплачувана відпустка, безплатна медицина та освіта. Саме це змусило замислитися – для їхніх дітей це єдиний шанс отримати вищу освіту. І кількість українських емігрантів поповнили доньки. Старша вивчила португальску мову за декілька місяців.

Віталіна Білокерницька: «Мама мене записала в школу. Прийшла я в школу. перші три місцяі для менеш була сплошна каторга, приходила зі школи. Починала плакати. Казала що хочу додому. Потом з часом почала понімати розмовляти більш менші якось не так сумно стало."

Середній заробіток українського емігранта – 1000 євро. Однак навіть така невелика, за мірками Євросоюзу зарплатня, дає можливість узяти житло у кредит. Микола Білокерницький вже дивиться у майбутнє впевнено. І до України повертатися не має наміру. І справа – не в теплому кліматі, океані та пальмах. На батьківщині вони жили б у злиднях.

Микола Белокеринцький: «Там де народився туде і хоче вернутися. мені кажеться це нормально. Но на даний момент я не хочу вертатися додому. Законі на Україні, які у книжках, вони не діють точно."

Зараз батьківщина зустрічає заробітчан єдиним – величезними поборами на українському кордоні. Заробітчан чомусь уважають грошовими мішками, для яких хабар – у 300-500 євро – це ніщо. Родина Білокерницьких поки що з черговими візитами у Хмельницький до родичів вирішили не поспішати.

"5 канал"
20 листопада 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 9
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
» Всі новини