Закарпаття: Проти виплати зарплатні в "конвертах" – всією громадою!

Встановлення партнерських відносин в атмосфері довіри та поваги між податковою службою і платниками податків - найголовніше завдання сьогодення. Є чимало таких приватних підприємців, які не хочуть працювати в правовому полі, не хочуть реєструвати в центрі зайнятості найманих осіб та платять їм зарплату в "конвертах", чим позбавляють їх в майбутньому достойної пенсії.

Закарпаття: Проти виплати зарплатні в "конвертах" – всією громадою!Як свідчить аналіз виплати заробітної плати в Закарпатській області, деякі підприємці та підприємства продовжують нараховувати та виплачувати заробітну плату менше законодавчо встановленого рівня. Тому ДПІ у Виноградівському районі приділяє багато уваги попередженню та усуненню фактів виплати заробітної плати нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, а також виплати заробітної плати в “конвертах”.

За ініціативи керівництва ДПІ у Виноградівському районі при райдержадміністрації створено робочу групу з числа працівників пенсійного фонду та центру зайнятості, податкової інспекції, контрольно-ревізійного управління, управління праці та соціального захисту. З приватними підприємцями постійно проводиться відповідна робота щодо оформлення трудових договорів із найманими працівниками через центр зайнятості та виплати їм заробітної плати не нижче встановленого законодавством мінімуму. На засіданнях робочих груп обговорюються питання щодо легалізації виплат заробітної плати, розробляються щомісячні графіки перевірок суб’єктів господарювання, приймаються пропозиції щодо активізації роботи в даному напрямку. В разі допущення розбіжностей кількості найманих працівників, які рахуються в пенсійному фонді та центрі зайнятості - викликаються підприємці для дачі пояснення та обов’язкового оформлення працівників належним чином.

Одним із важелів ДПІ у Виноградівському районі по легалізації заробітної плати є проведення контрольно-перевірочної роботи суб'єктів господарювання як юридичних, так і фізичних осіб. Тут необхідно зазначити, що громадяни проявляють байдужість до свого майбутнього, правильного застосування суб'єктами господарювання діючого податкового законодавства, справедливого та прозорого ведення бізнесу. Так, з початку року за результатами контрольно-перевірочної роботи суб’єктів господарювання - фізичних осіб (приватних підприємців) та юридичних осіб виявлено 106 неоформлених найманих працівників, яким виплачено дохід в сумі 51,4 тис.грн. та з яких додатково донараховано і сплачено до бюджету 11,2 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб. Залучено до оподаткування 106 осіб. Серед приватних підприємців, які допускали порушення чинного законодавства при виплаті заробітної плати, є: Регяльскіс Е.З., Свищо В.І., Гергардт Й.Т., Неймет О.Д., Канюк І.В., Гал С.С. тощо. Серед суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які допускали порушення чинного законодавства при виплаті заробітної плати, є: ТОВ “Тиса”, ТзОВ “Остап”.

Основними порушеннями, які допускаються суб'єктами господарювання є нарахування, але не виплата заробітної плати працівникам та не перерахування податку з доходів фізичних осіб до місцевого бюджету. Громадяни мають знати, що держава буде захищати соціальні та матеріальні інтереси людини лише на величину її особистого трудового внеску - яку зарплату вона отримувала і як при цьому сплачувалися належні платежі в Пенсійний та інші фонди. Наприклад, розмір пенсії буде напряму залежати від тих виплат, які отримував громадянин і які відображені в бухгалтерських звітах. Аналогічна ситуація і з Фондом загальнообов'язкового державного страхування на випадок безробіття, нарахування "лікарняних", компенсацій у випадку втрати працездатності.

Виплачуючи зарплату в "конвертах" та не відраховуючи соцвідрахувань у відповідні Фонди, працедавець прирікає своїх людей на безправне майбутнє. Тому саме для захисту прав працівника держава вимагає обов'язкового оформлення трудового договору, будь то велика фірма, разова робота або праця на індивідуального підприємця.
ДПІ у Виноградівському районі
07 листопада 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:25
/ 2
На посаду директора Воловецького лісгоспу претендує скандальний екскерівник
16:03
Атестація як тест на профпридатність. Чому прокурори прокуратури Закарпатської області її уникають?
14:37
46 мешканців Закарпаття задекларували торік понад мільйонні статки
14:34
В Ужгороді, на території "Совиного гнізда", проведуть громадські слухання
13:36
За три місяці в Мукачівській ОТГ в родини влаштовано 6 дітей
13:33
Майже 2 млн грн витратили торік на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ в Ужгороді з міського бюджету
11:48
/ 1
На Закарпатській митниці вживають заходів щодо прискорення контрою на українсько-угорському кордоні
11:36
/ 6
Українці масово їдуть до ЄС, чекаючи на Закарпатті в чергах на перетин кордону
11:00
/ 1
Найбільше приїжджих на Закарпаття торік зупинялося в Ужгороді, в Ужгородському та Міжгірському районах
10:57
За півроку на Закарпатській митниці кордон перетнуло майже 850 тисяч транспортних засобів
09:58
Газовий аналізатор та монітори передало Товариство Червоного Хреста Центру легеневих хвороб в Ужгороді
09:55
/ 1
В Ужгороді через асфальтування вулиці Анкудінова частково обмежать рух авто
09:50
/ 1
Кожен п’ятий закарпатець має алергію на амброзію
09:22
/ 1
Юні кінологи разом зі своїми вихованцями змагалися в Мукачеві
17:55
/ 6
Більше 65 млн грн мита сплатили на Закарпатті 5 745 "італійських" автобусів за ввезення посилок протягом півтора місяця
16:23
/ 3
За вихідні на Закарпатті зафіксували понад двадцять порушень карантинних вимог
15:58
/ 1
На митниці на Закарпатті вилучають "комерційні" товари, що намагаються ввезти без сплати мита
15:52
/ 1
У закарпатському ПП "Дяково" п'яний далекобійник лаявся матом та ігнорував законні вимоги прикордонників
15:50
ЗНО з біології складали на Закарпатті майже 3 тисячі учасників
12:52
/ 9
У Великому Березному протестували проти закриття санаторної школи-інтернату
11:30
/ 3
Ужгород побореться за звання кращого міста країни
11:23
Понад 60 млн грн аліментів стягнуто на Закарпатті у першому півріччі поточного року
10:54
/ 9
У Закарпатській ОДА прокоментували ситуацію довкола Великоберезнянської санаторної школи-інтернату
10:21
V Міжнародна літня школа УжНУ з програмування відбудеться онлайн
10:10
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-травні 2020 року
» Всі новини